Dneska je středa, 22.05.2024, svátek má Emil, venku je 16°C, 150 online
TV 01:20:01

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
14799x
Přidáno:
14.06.2010
Autor:
Chen
 

Případ číslo 39 – Case 39

obal

Jsou filmy, během jejichž sledování víte, že už jste to viděli stokrát, víte, že nejsou vysloveně úžasné a stejně, i když k nim máte po zhlédnutí spoustu výhrad, neubráníte se tomu, že finální dojem je kladný. A Případ číslo 39 je pro mě jedním z nich.

Není originální, podobné téma už jsme viděli stokrát, často tušíte, co se bude dít a finále je lehce uspěchané, ale reputaci filmu napravuje slušné herecké obsazení a docela mrazivá atmosféra. Ta vám sice nevyvolá náběh na zástavu srdce, ale přesto funguje a dělá z Případu číslo 39 docela koukatelný thriller.

Jak bylo řečeno, děj vás neoslní. Jde o příběh sociální pracovnice Emily Jenkins (Renée Zellweger), která se ujme malé holčičky jménem Lilith Sullivan (Jodelle Ferland). Její rodiče se ji totiž pokoušeli zabít, ale nepodařilo se jim to. Emily samozřejmě nemohla pochopit, proč by to chtěli té nevinné dívčině s velkými kukadly udělat, ale zanedlouho začne zjišťovat, že děvčátko rozhodně není tak milé a bezbranné jak by se mohlo zdát.

To už jste jistě několikrát viděli a Případ číslo 39 z příběhu vyždímává jen běžný standart, žádné velké zvraty, žádná překvapení a ani „povinné“ šokující odhalení na konci. Není vůbec těžké odhadnout, co se bude dít dál. Síla filmu rozhodně nespočívá ve scénáři.

Dobrá, je tu pár fungujících lekaček, ale ani ty situaci nezachraňují. Je to opravdu hlavně nepříjemná (což je v případě thrilleru plus) atmosféra. Nechci ve vás vyvolat plané naděje, není až tak mrazivá, že by se vám zaryla pod kůži a zůstala tam dlouhé hodiny po skončení filmu, ale během jeho sledování dokáže napnout člověka docela dobře.

Hodně tomu pomáhá Jodelle Ferland, která umí zahrát démonické dítě překvapivě kvalitně. Někdy je opravdu tak „realistická“, že její postavu musíte nenávidět a to je přesně to, o co tu jde. Renée Zellweger také hraje dobře. Rozhodně to není typická prsatá hororová blondýna, která jen utíká a vříská. Je pravda, že role typu Bridget Jones jí jdou lépe, ale ani tady nebyla špatná.

Případ číslo 39 nesází na spoustu krve a hromadu digitálních efektů, ale pár brutálních momentů se takové dostaví a jsou vcelku nepříjemné. Vlastně, pokud se zamyslím, tak je tu dost hororových scén, takže jde o slušnou kombinaci mezi mysteriózním thrillerem a hororem.

Kamera je civilní, obraz je laděn do ocelových odstínů, což se k filmu vysloveně hodí. Vyvolává tak pocit bezútěšnosti a stísněnosti.

Jistě, že se dá filmu vyčítat mnohé. Najdete tu spoustu chyb, klišé a žádná originalita se nekoná. Ale řemeslně není zvládnutý Případ číslo 39 špatně a znovu upozorním na atmosféru, která z mého pohledu funguje dobře.

Nic víc vám asi film nenabídne, konkurence v žánru je veliká a najdete lepší tituly podobného ražení, ale nemohu si pomoci a hodnotím hodně kladně, protože během sledování jsem byl napjatý, soucítil jsem s hlavní postavou a nenáviděl záporačku a to se mi poslední dobou stává jen málokdy.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Christian Alvart
Hrají: Renée Zellweger, Ian McShane, Jodelle Ferland, Kerry O´Malley, Bradley Cooper, Callum Keith Rennie, Adrian Lester, Georgia Craig, Cynthia Stevenson

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny