Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 35 online
TV 02:07:27

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2012
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
20727x
Přidáno:
22.04.2013
Autor:
Chen
 

Raubíř Ralf - Wreck-It Ralph

obal

Dnes už je trh s animovanými filmy tak bohatý, že je docela těžké mile překvapit. Pokud jsem u nějakého filmu věřil, že to zvládne, pak to bylo u Raubíře Ralfa, který je zasazen do lákavého videoherního prostředí a dle upoutávek ho hodlal naplno využít. Nakonec se to úplně nevyšlo, ale i tak jde o hodně slušný animáč, který patří k tomu lepšímu, co žánr v posledních letech nabízí.

Hlavní postava Raubíř Ralf už třicet let působí jako záporák ve hře, kterou si mohou vyzkoušet návštěvníci „obchodu“ s nevýherními automaty. Jenže on s tím není spokojen. Musí žít na skládce, ostatní postavy se s ním nehodlají příliš bavit, je to přece zloduch a jemu to začíná lézt ne nervy. Rozhodl se tak, že získá herní medaili a věří, že díky ní si ho ostatní oblíbí a dočká se lepšího života.

Pro metál se vydá do jiné titulu, ale nakonec skončí úplně někde jinde, v závodní hře plné sladkostí a roztomilých malých závodníků.

Zpočátku to vypadá, že Raubíř Ralf bude hodně těžit ze světa videoher, objevuje se hromada legendárních postav ze spousty skutečně existujících titulů, ale nakonec hlavní postava stráví většinu času pouze v jednom z nich a je to docela škoda. Z tématu se určitě dalo vytěžit mnohem více a je jasné, že scenáristé mají o videoherním světě přehled, protože některé narážky jsou přímo určené pro hráče.

Většina humor ale funguje univerzálně, bez ohledu na to, jestli máte s videohrami bohaté nebo téměř žádné zkušenosti. Vtípky jsou přímočaré, ale docela zábavné. Některé jsou sice velmi dětinské, ale to se u animáčů dá čekat. Caparti tak budou film milovat a dospělí se možná nebudou popadat za břicho, ale mnohokrát se usmějí.

Hlavní postava je sympatická hned od počátku, nešikovný, ale po přátelství toužící hromotluk, to je klasický charakter, který si většina zamiluje. Poněkud horší je to s Vanilopkou, hlavní ženskou postavou v podobě malé holčičky. Ta je docela otravná a chvíli trvá, než si k ní člověk najde cestu, ale nakonec si ji asi oblíbíte.

Tedy, pokud si zvyknete na hlas Veroniky Žilkové, která ji namluvila. Je to zajímavá volba a je zřejmé, že Vanilopka má být záměrně otravná a mně osobně se nápad s obsazením právě této herečky líbil, ale ne všichni to asi ocení. Český dabing rozhodně není špatný, je na slušné úrovni. Někteří asi budou volat po originálním znění, ale jde o film pro celou rodinu a malým dětem se prostě louskat titulky nechce.

Silnou stránkou Raubíře Ralfa je neuvěřitelná pestrost světa, ve kterém se odehrává. Sice je škoda, že se nepodíváme do více her, na to už jsem si stěžoval, ale ty, ve kterých se ocitneme, jsou plné zajímavých vizuálních vychytávek.

Grafici si opravdu vyhráli a zástupci společností vyrábějící cukrovinky budou nadšení, protože jejich produkty (přestože jde o videohrami inspirovaný titul) jsou tu na každém roku a prezentovány jsou opravdu svérázně.

Z mého pohledu malinko vítězí forma nad obsahem, hlavně pokud jde o humor, kterého mohlo být více, ale scénář není špatný, jen měl o něco větší potenciál. Raubíř Ralf je tak hodně slušným animovaným projektem, který si nominaci na Oscara zasloužil, ale k dokonalosti mu něco málo chybí.

Přesto by si ho Fanoušci videoher či kvalitních animáčů neměli nechat ujít. Ale nemusíte být experty ani na jedno, abyste si film užili. Je to projekt, který je ideální podívanou pro celou rodinu. Děti skvěle pobaví a rodiče nebude nudit.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Rich Moore
Hrají: John C. Reilly, Sarah Silverman, Jack McBrayer, Jane Lynch, Alan Tudyk, Mindy Kaling, Ed O'Neill, Dennis Haysbert, Scott Menville, Jamie Elman, Skylar Astin, Rachael Harris, Phil Johnston, Adam Carolla, Rich Moore

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny