Dneska je sobota, 13.04.2024, svátek má Aleš, venku je 18°C, 31 online
TV 11:25:13

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
6843x
Přidáno:
29.12.2010
Autor:
Chen
 

Já, padouch - Despicable Me

obal

Animáky jsou oblíbený žánr. Obvykle se na ně nejvíce těší děti, ale bez mučení asi většina z nás přizná, že díky milému humoru, určitému nenucenému poselství a často kvalitnímu scénáři, se u animovaných filmů bavíme snad všichni.

Některé z nich mají několik příběhových i humorných rovin, kdy každá působí na jinou věkovou skupinu a ve finále se pobaví všichni. A jiné jednoduše zacílí jen na určité publikum a na ostatní se tak trošku zapomene.

To je případ Já, padouch, který je určen pro děti a přestože se objeví pár poněkud dospělejších scén, dětinské gagy a jednoduchý příběh má oslovit především caparty, kteří chtějí chroupat popcorn a smát se u toho, když na plátně neustále někdo padá nebo vydává legrační zvuky.

Děj Despicable Me je opravdu přímočarý. Gru je stárnoucí padouch, kterému se ve světě zločinu nikdy příliš nevedlo, ale tentokráte má v plná něco velkého, co napraví jeho reputaci. Chce ukrást zmenšovací paprsek a s jeho pomocí se zmocnit Měsíce. K tomu ovšem potřebuje trojici dívek ze sirotčince. Jsou to Margo, Edith a Agnes.

A asi většina z vás pochopí, že z ubručeného záporáka se za pár desítek minut stane milující adoptivní otec. Snad jsem neprozradil velké tajemství, stejně jste asi tušili, že to tak dopadne.

Velice jednoduchý je i humor. Nesází se na tu složité narážky a promyšlené fórky, ale humorné situace jsou vystavěny na tom, že někdo neustále padá, dostává facky nebo vydává zvláštní pazvuky.

To jistě potěší děti, ale dospělé už asi tolik nepobaví, když postavy budou pořád dostávat po čumáku. A nefungovalo to ani na mě a přitom já vůbec nemám problémy vrátit se do svých mladých let, kdy jsme šermovali s klacky a házeli po sobě hroudy bahna (doufám, že to bylo bahno).

Netvrdím, že se nenajdou dospělí, které Já, padouch osloví. On to rozhodně není špatný film, jen má prostě jiné cílové publikum. Jenže filmy jako Hledá se Nemo nebo Shrek ukázaly, že mohou vzniknout i tituly, které pobaví rovnoměrně celou rodinu.

U Já, padouch se obávám, že rodiče se budou v kině spíše ze slušnosti usmívat, než aby se vysloveně popadali za břicho, což budou dělat jejich potomci. To ovšem nelze filmu vyčítat, protože je zjevné, na koho je zacílen.

Jako zábava pro děti funguje přesně, jak má. Já, padouch je milý, nežene děj do vypjatých scén, je pestrobarevný, objevují se tu roztomilé postavy, nikomu se v podstatě nic zlého nestane. Je to přesně to, na co můžete klidně vzít pětileté dítě, aniž byste se báli, že bude mít noční můry a začne se počůrávat.

Mladšímu publiku nebude vadit ani zvláštní animace, které něco chybí, aby se mohla rovnat se špičkami v žánru. Já osobně jsem si na ni musel nějaký čas zvykat.

Ale dětem jistě nebude vadit, že grafika je trošku nedetailní a jednoduchá. Ony budou dokonale spokojeni. Humor i stylizace je přizpůsobena jim a caparti dostanou přesně, co očekávají. Nenásilné a jednoduché dobrodružství s roztomilými Mimoni, s lidskými postavami, z nichž žádná není příliš zlá a samozřejmě dobrý koncem.

Hodnocení je pro dospělého diváka, který se u filmu sice nebude vysloveně nudit, ale existují animáky, které Já, padoucha strčí do kapsy. Hodnocení pro děti je o dva stupínky lepší, ty budou určitě velice spokojeny.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Pierre Coffin, Chris Renaud
Hrají: Steve Carell, Jason Segel, Ken Jeong, Danny R. McBride, Miranda Cosgrove, Kristen Wiig, Russell Brand, Will Arnett

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
Chen RE: klasické
guest idiot8/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)