Dneska je sobota, 13.04.2024, svátek má Aleš, venku je 18°C, 19 online
TV 11:52:33

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2011
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
17047x
Přidáno:
02.09.2012
Autor:
Chen
 

Koupili jsme ZOO - We Bought a Zoo

obal

Je libo „doják“ inspirovaný skutečnými událostmi? Není problém, jeden tu pro vás máme. Jmenuje se Koupili jsme ZOO a vznikl na motivy stejnojmenné knihy autora jménem Benjamin Mee.

Jde o onu filmovou adaptaci knihy, která se snaží z diváků vyždímat emoce standardními způsoby, ale zatímco u konkurence to občas nevychází a zbytečná sentimentalita leze člověku na nervy, tak v případě Koupili jsme ZOO, to překvapivě funguje, přestože je využíváno jedno klišé za druhým.

Pokud jde o příběh, tak název filmu shrnuje, o co vlastně jde. Vdovec Benjamin (Matt Damon) pracuje jako novinář a stará se o dvě děti, sedmiletou Rosie (Maggie Elizabeth Jones) a čtrnáctiletého Dylana (Colin Ford). Zatímco s dcerkou nejsou problémy, se synem je to očekávatelně horší a dělá jeden problém za druhým.

Navíc Benjamin není spokojen ani v práci a tak se rozhodne, že začnou někde jinde a od začátku. Prvním krokem je nákup nového domu. Jenže místo toho, aby Benjamin obstaral nějakou pěknou klidnou vilku, koupí dům na venkově, ke kterému patří zoo.

Z novináře se tak rychle musí stát ředitel zoologické zahrady, který má na starosti nejen zvířata, ale i zaměstnance, jako je například Kelly (Scarlett Johansson).

Čekáte, že se Benjamin a Kelly zamilují, přestože Benjamin stále silně postrádá svou ženu? Ano, stane se. Čekáte, že se Dylan a Benjamin budou škorpit, ale na konci se jejich vztah zlepší? I to se stane. Předpokládáte, že Benjamin bude mít problémy s otevřením zoo, ale nakonec vše dobře dopadne? Taktéž správně.

Ani se snad nemusím omlouvat, že jsem prozradil příliš z děje, protože tohle jsou tak standardní zápletky, že nemohou snad nikoho překvapit. Koupili jsme ZOO naprosto ničím nepřekvapí, snad jen originálním místem, kde se odehrává. I když pár filmů už bylo do prostředí zoologické zahrady zasazeno.

Jinak se vše odehrává tak, jak jsme zvyklí. Občas dojde na nějaké menší drama, ale v tomto případě se tvůrci nesnaží to přehánět a spíše sázejí na uvolněnou melancholickou atmosféru. Nic není hnáno do extrému, občas se vyskytne problém, který musí hlavní hrdinové vyřešit, ale nikdo nic příliš nehrotí. Někdy se dočkáme lehce humorných prvků, které jsou ale spíše rušivé, protože Koupili jsme ZOO není klasickou rozjuchanou komedií. Nechybí ani praštěné vedlejší postavy, ale v tomto případě u většiny z nich platí, že jejich potenciál není zdaleka využitý, přestože jsou obsazeny dobře.

O ústřední dvojici není třeba mluvit, jak Matt Damon, tak Scarlett Johansson jsou profíci a oba zvládají své roli dobře, takže po herecké stránce nelze filmu nic vytýkat.

Koupili jsme ZOO je hodně emocionální podívaná, která se nesnaží být přehnaně dramatická, ani přehnaně vtipná, ale spíše prezentuje příběh chlapíka, který se rozhodne změnit svůj život a zvolí poněkud obtížnější cestu, která nakonec přinese štěstí jemu i jeho rodině a zaměstnancům.

Někdy si člověk u sledování říká, že to zbytečně moc tlačí na city, ale ve finále to prostě funguje a na konci vás čeká hřejivý pocit a úsměv, protože vše dopadne tak, jak doufáte.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Cameron Crowe
Hrají: Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church, Colin Ford, Maggie Elizabeth Jones, Angus Macfadyen, Elle Fanning, Patrick Fugit, John Michael Higgins, Carla Gallo, Stephanie Szostak, Kym Whitley, Peter Riegert, Desi Lydic, Benjamin Mee, Lily Rains

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny