Dneska je pondělí, 27.05.2024, svátek má Valdemar, venku je 16°C, 58 online
TV 08:15:48

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2012
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
20213x
Přidáno:
01.10.2012
Autor:
Chen
 

StreetDance 2

obal

Dlouhou dobu jsem měl za to, že tanečnímu žánru neohroženě vévodí americká série Let´s Dance. Ale očividně jsem se mýlil, protože, pokud jde o choreografii, tak dostává na frak od britské podívané StreetDance 2.

Jak je z názvu očividné, jde o pokračování povedené podívané StreetDance 3D, ale příběhové propojení je minimální. Filmy mají máloco společného a StreetDance 2 si jde svou vlastní cestou a dějově ne moc originální cestou.

Tanečník Ash (Falk Hentschel) se pokusí porazit skupinu Invincible, ale nejen, že se mu to nepovede, ale navíc se docela slušně znemožní. Naštěstí se ho ujme Eddie (George Sampson – výherce druhé série Británie má talent) a společně hodlají sestavit crew z nejlepších evropských tanečníků a porazit Invincible. K tomu ovšem potřebují něco navíc, nejen to, že dokonale zvládají streetdance a tak se rozhodnou spojit zmíněný taneční styl a latino, s čímž jim má pomoci Eva (Sofia Boutella).

Nejde vlastně ani o stručné shrnutí děje, v podstatě jste se právě dozvěděli většinu věcí, které se ve filmu odehrají. A to, co vám nebylo prozrazeno, si velmi rychle domyslíte, protože StreetDance 2 jede ve standardních kolejích a nehodlá z nich vybočit za žádnou cenu.

Ze scenáristického hlediska se nikdo nepokouší o nic nového a není snad nic, co by mohlo diváka překvapit. Pokud jste viděli jeden či dva taneční filmy, tak vám okamžitě musí být jasné, co se bude dít a jak vše dopadne.

Je malinko škoda, že vás děj ničím neoslní, ale co si budeme povídat, mnohem důležitější je, jak je na tom film po choreografické stránce a jak bylo řečeno, v tomto případě StreetDance 2 stěží hledá konkurenci.

Je to jediná věc, kterou film vyniká nad žánrovými kolegy. Pokud jde o herecké obsazení, tak ústřední dvojice je sice sympatická, ale viděli jsme i mnohem sympatičtější páry. Pokud jde o vizuály, tak StreetDance 2 někdy působí trošku „lacině“ a chybí mu ono „hollywoodské pozlátko“. Pokud jde o soundtrack, naše uši už měly možnost slyšet lepší výběr písní. Ale když přijde na tanec, tak StreetDance 2 exceluje.

Ani ne tak v případě skupinových vystoupení, ale díky jednotlivcům, protože to, co předvádějí někteří tanečníci, to hraniční s možnostmi lidského těla a jednoduše to bere dech. Nabídnuty jsou nám různé styly a většina z nich je zvládnuta naprosto bravurně.

Většina postav se sice téměř nedostane ke slovu a je jich navíc tolik, že vám během netanečních momentů budou asi splývat a nebudete si pamatovat všechny, ale když to dámy a pánové rozbalí na parketu, je hned jasné, proč byli vybráni právě oni.

Je zřejmé, že nejde o herce, kteří si prošli několikaměsíční taneční průpravou, ale o tanečníky, kteří si prošli hereckou průpravou. A v tomto případě je to dobře, protože zatímco svůj herecký potenciál mohou prezentovat jen pár minut, tak ten pohybový skoro neustále a dělají to na plné obrátky.

Stejně jako u mnohé konkurence, i tady platí, že jde spíše o celovečerní videoklip, takže tu jde především o to, co hlavní hvězdy dovedou se svými těly a ony toho zvládají opravdu hodně. Mám nakoukáno slušné množství tanečních filmů, ale málokterý z nich může nabídnout tak vynikající tanečníky.

Jejich um je navíc podpořen povedeným nasnínáním, které nekazí zážitek z jejich vystoupení, takže si je můžeme naplno užít.

Stopáž v délce zhruba osmdesáti minut je naplněna slušnou porcí vystoupení, člověk se nenudí, těch pár dialogů, které sice vysloveně netrhají uši, ale jsou neoriginální a nezáživné, se dá v klidu přežít a i ostatní chyby mizí v zapomnění díky tanci.

Je jasné, že ty, kteří mu neholdují, nemá StreetDance 2 šanci pobavit, protože jeho filmové kvality jsou minimální. Ale pro ty, kteří rádi rozvlní svá těla, je tohle prostě nutnost, protože taneční kvality jsou naopak velmi vysoké a StreetDance 2 se řadí k elitě žánru.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Max Giwa, Dania Pasquini
Hrají: Falk Hentschel, Sofia Boutella, George Sampson, Stephanie Nguyen, Delphine Nguyen, Niek Traa, Samuel Revell, Kaito Masai, Ali Ramdani, Ndedi Ma-Sellu, Brice Larrieu, Akai Osei

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny