Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 25 online
TV 03:41:16

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
8019x
Přidáno:
07.03.2011
Autor:
Chen
 

Jackass 3D

obal

Nedovedu si představit, že někdo neslyšel o Jackass. Tahle doslova kultovní partička si vydobyla místo na slunci tím, že se její členové nechávají mrzačit, zvracejí jako o závod, prostě předvádějí kousky, které by 99 % populace nezvládlo, respektive nechtělo zvládnout.

Z jednoduchého důvodu, většina z nás má pud sebezáchovy. Ale pánové z Jackass ho buď postrádají, nebo ho nevnímají, protože stačí zhlédnout pár minut z jejich televizní show nebo z předchozích dvou filmů a je vám jasné, že tihle pánové zaměstnávají americký zdravotnický systém 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Jackass 3D nemá trojku v názvu jen proto, že je ve 3D, ale také proto, že jde už o třetí celovečerní film. U prvního se strhla vlna kritiky od recenzentů, kteří peskovali nad tím, jak pokleslá a nechutná podívaná to je. U druhého už bylo pochopeno, že pánové jsou prostě takoví a recenze byly veskrze kladné.

Navíc, první i druhý díl vydělaly pořádné sumy, takže se minulý rok do kin dostal i třetí, který byl v, dnes moderním, trojrozměrném provedení. A opět zabodoval (dokonce nejvíce ze všech tří dílů).

Nebudeme si lhát, to co skupinka Jackass předvádí je nechutné, nebezpečné, zvrácené, šílené, ujeté, existují desítky výrazů, které na jejich počínání pasují, ale pravdou je, že je to také nesmírně zábavné. Asi ne pro všechny, ale kdo na hru pak z Jackass přistoupí, pobaví se skvěle.

Co vlastně napsat o „filmu“, který je slepenicí různých scén, kde se zúčastnění nechávají pobodat škorpiony, prolézají uličkou s elektrickými paralyzéry, odpalují míčky šulinem nebo pijí lidský pot? Jediné, co lze prohlásit je, že Jackass neubírá na plynu a i když oproti dvojce tu nejsou o moc odvážnější nebo praštěnější momenty (což by vlastně už asi ani nešlo), tak jsou dostatečně povedené.

Některé nápady se opakují, ale ono to nevadí, pořád se z nich dá vytřískat dost. Spousta je nových a 99 % z nich stojí za to. Osobně mě až tak nepobavily momenty, ve kterých je Johnny (alespoň předpokládám, že to byl on) namaskován jako vitální stařík, který provádí dost zvláštní kousky.

Nejvíce ze stopáže zabírají „kaskadérské“ scény, tedy ty, kde hoši provádějí kousky, u kterých si řeknete: „To jsou v.lové, to snad není normální, vždyť musejí mít polámané všechny kosti,“, je tu i několik opravdu nechutných nápadů (přiznávám, že jednou jsem musel běžet na WC, protože jsem myslel, že „vyhodím“ večeři), uvidíte i zmíněné hrané chvilky, ale všechny mají jedno společné, jsou technicky velmi dobře zpracovány.

Pokud tedy pomineme pár zatřesení kamerou, které dodává Jackass 3D na sugestivnosti, tak v podstatě vše je nasnímáno tak, abyste si to naplno užili. A obvykle ještě následuje opakovačka ve zpomaleném formátu, takže vám nic neunikne.

Je mi úplně jasné, že se najde pár těch, kteří se budou tvářit, jak je to hrozně nebaví, jak jim to přijde nízké a ubohé, ale na rovinu, určitě se většina z těchto kritiků bude kousat do rtu, aby nebylo vidět, že se jim chce smát. Ano, určitě je pár těch, které podobný styl humoru nepřijde vůbec povedený, ale zatím jsem tedy nenarazil na nikoho, kdo by se u filmu nepobavil.

Já osobně jsem se smál skoro neustále. Nejsem pokrytec, abych tvrdil něco jiného. Možná by mě to mělo děsit, že jsem se u Jackass 3D řehtal mnohem více, než už většiny komedií, které jsem v posledních letech viděl, ale neděsí, protože jsem si to užil a tím to pro mě hasne

Pokud víte, co čekat a chcete do toho jít, tak nebudete zklamání. Hoši možná občas recyklují a v druhé půlce lehce zakolísá tempo, ale prostě pořád je to staré dobré Jackass. Dostanete přesně to, co chcete a navíc bonus v podobě skvělé úvodní scény.

Mimochodem, jedním z producentů byl režisér Spike Jonze, kterého byste asi u podobného projektu nečekali. Tenhle maník má na kontě Adaptaci nebo V kůži Johna Malkoviche.

A ještě jeden dodatek, během dubna by mělo vyjít Jackass 3.5 (rovnou na DVD), na kterém najdete nepoužité záběry z natáčení třetího dílu.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Jeff Tremaine
Hrají: Johnny Knoxville, Bam Margera, Ryan Dunn, Steve-O, Wee Man, Preston Lacy, Chris Pontius, Ehren McGhehey, Dave England, April Margera, Phil Margera, Sean William Scott, Spike Jonze

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny