Dneska je úterý, 23.04.2024, svátek má Vojtěch, venku je 0°C, 37 online
TV 00:16:17

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
7951x
Přidáno:
30.04.2011
Autor:
Chen
 

Let´s Dance 3D - Step Up 3D

obal

Série Let´s Dance patří k nejúspěšnějším zástupcům žánru tanečních filmů a zaslouženě. Na nic si totiž nehraje. V podstatě každý ze tří vydaných dílů je dlouhým videoklipem s vynikajícím tanečními scénami, troškou naivní romantiky a spoustou řečí o síle přátelství, tance a lásky.

Scénář nikdy nepatřil k tomu, čím by Let´s Dance oslňoval. Měl jiný cíl, potěšit oči a uši a stejně jako první a druhý díl, ani třetí v tomto nezaostává. Máme tu sexy lidi, máme tu vynikající taneční vystoupení a máme tu slušnou hudbu. Přestože z mého pohledu soundtrack tentokráte není až tak úderný, jako třeba ve dvojce. Pořád tu ale najdeme spoustu poslouchatelných hitovek. Poslouchatelných v případě, že vám nenaskočí kopřivka, když omylem přepnete na MTV.

Let´s Dance 3 je prostě určen pro ty, co si rádi zaskočí na diskotéku ve svých nových Nike teniskách, během dnes se neobejdou bez MP3 přehrávače a když slyší z radia novou pecku, podupávají si do rytmu.

Ostatním si asi budou při sledování ťukat na čelo, protože příběh není zrovna povedený, některé rozhovory jsou minimálně velmi zvláštní a Let´s Dance 3 je jedno klišé za druhým. Ale bez ohledu na filmové hodnoty, jeden klad je nezpochybnitelný – tanec.

Je tu alfou i omegou dění a je očekávatelně skvělý. Choreografie je výtečná, kombinuje neuvěřitelné množství stylů a jednotlivé sestavy jsou v drtivé většině na velmi vysoké úrovni. Náboj mají všechna vystoupení, od komorního tanga ústřední milenecké dvojice, až po závěrečné dechberoucí vystoupení.

Tanečních momentů je tu dostatek a fajn je, že se neukazují jen ústřední hrdinové, ale i spousta vedlejších postav. A že je jich pořádné množství. Kromě nově představené skupiny točící se kolem hlavního hrdiny, se vrátí i několik postav z dvojky. Takže se člověk mezi všemi těmi tvářemi občas slušně ztrácí.

Malým zklamáním je, že v určitých chvílích zaskočili dubléři. Pravda, některé taneční scény zahrnovaly spoustu akrobatických prvků, ale i tak to bylo rozčarování.

Jelikož Let´s Dance 3 je prvním dílem ve 3D, hodně sází na různé vizuální vychytávky, takže spousta tanečníků předvádí své umění zblízka do kamery. Na DVD nebo Blu-Ray si to naplno neužijete, ale v kině to bylo rozhodně efektní.

Speciální pozornost si zaslouží finální tanec, kde se využívají různé světlené efekty a rozhodně to má něco do sebe. Závěrečná taneční scény je skvostná a v žádném případě nemůže zklamat. Ale nejen díky hrátkám se světlem, ale především díky tomu, že se ve filmu objevuje velké množství proslulých profi tanečníků, kteří svému řemeslu/koníčku rozhodně rozumějí.

Příběhem se moc zabývat nemusíte, ale jen pro informaci, abyste tušili, „vo co kráčí“. Moose (Adam G. Sevani) nastupuje se svou nejlepší kamarádkou Camille (Alyson Stoner) na Newyorskou univerzitu, rozhodnutý studovat techniku. Na přání rodičů už se dál nehodlá věnovat tanci. Jenže narazí na Lukea (Rick Malambri), který ho odvede do své domu. V jeho přízemí je taneční klub a nahoře útočiště pro skupinu tanečníků z různých koutů světa, kteří společně trénují i žijí a připravují se na velkou soutěž o 100 tisíc dolarů. Ty by jim vytrhnuly trn z paty, protože domu hrozí, že půjde do dražby.

Přidejte si ještě klasické ukradení taneční choreografie konkurenční skupinou, zrádce ve vlastních řadách, lásku, která je ohrožena velkým tajemstvím. Jeden neoriginální prvek za druhým, ale je to prostě romantická taneční pohádka a tady děj nehraje, až tak důležitou roli.

Tanec, tanec a zase jen tanec, o nic jiného tu nejde. Je ho tu takové množství a v takové kvalitě, že musí být spokojen každý, kdo ho má jen trošku rád. A vlastně vám nemusí být ani patnáct, ani sedmnáct, ani dvacet. Stačí mít v těle trošku rytmu a film si užijete.

Není to žádné hlubokomyslné drama, ale poctivá taneční podívaná, která sází hlavně na skvělou choreografii a té Let´s Dance 3D nabízí obrovské množství.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Jon Chu
Hrají: Rick Malambri, Adam G. Sevani, Sharni Vinson, Alyson Stoner, Keith Stallworth, Kendra Andrews, Stephen Boss, Martín Lombard, Facundo Lombard, Chadd Smith, Mari Koda, Harry Shum Jr., Christopher Scott, Luis Rosado, LaJon Dantzler, Janelle Cambridge, Kathy

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny