Dneska je sobota, 13.04.2024, svátek má Aleš, venku je 20°C, 28 online
TV 12:32:47

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2005
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[17]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
14961x
Přidáno:
04.12.2005
Autor:
Chen
 

Madagaskar - Madagascar

obal

Počítačové animované filmy mají v posledních letech na růžích ustláno (ne, že by k nim snad kritici byli milejší, ale diváci je mají celkem v oblibě). Tituly jako Shrek nebo Doba ledová zaručeně pobaví, i když se na ně díváte po 150-té (a že to plno lidí dělá). Této situace se snaží filmová studia samozřejmě využít, a tak se objevuje stále více „animáků“. Ale ne každý je tak promyšlený jako zmíněný Shrek a jemu podobné. Ne, že by snad nepobavily, ale nemají takovou hloubku a jiskru. Naneštěstí to platí i pro Madaskar. Ten je sice opravdu zábavný a přináší spoustu vtipných situací, ale co se týče scénáře, docela ztrácí. Charaktery jsou napsány vcelku slušně, ale celý děj by se dal shrnout do několika řádek.

Čtyři zvířecí přátele, sebestředný lev Alex (Ben Stiller), rázná hrošice Gloria (Jada Pinkett Smith), žirafa hypochondr Melman (David Schwimmer) a zebří samec plný snu Marty (Chris Rock) se shodou okolností dostanou z newyorské ZOO na Madaskar. Jenže, přestože to zprvu vypadá jako ráj, tak se nakonec ukáže, že Alex na chaluhových špízech nepřežije. Probudí se v něm totiž instinkty šelmy a problém je na světě. To je v podstatě vše.

Naštěstí se na tuto chudou dějovou linii podařilo nabalit spoustu vtípků, které fungují. Některé skvěle a jiné jen dobře. Ale minimum z nich je vysloveně špatných (některé „držkopády“ jsou natahovány tak, že ještě chvíli a byly by trapné). Humor není příliš promyšlený, ale je prvoplánovitý a jasný. To ocení jak děti, tak dospělí, kterým nejsou cizí situační komedie. Dojde i na několik narážek na jiné filmové trháky, takže tu máme i trošku parodie. Až na jednu hluché místo, které se snaží působit dramaticky (ale v kontextu s neustálou kadencí vtipných scén se mu to příliš nedaří) se na vás neustále povalí další a další zábavné kousky, které mají své neodvolatelné kouzlo.

Nejen proto, že vtípky jsou srozumitelné a jasně nastíněné, ale také napomáhá vynikající a pestrobarevná animace. Od New Yorku až po Madagaskar vám budou přecházet oči. Neustále se něco děje, jste zaplavováni pestrobarevnými scenériemi i spoustou efektů. Zvířecí ani lidští hrdinové nejsou vytvořeni tak, aby vypadali co nejreálněji, ale spíše jde o to, aby působili roztomile, ovšem se snahou zachovat některé charakteristické prvky jejich skutečné předlohy.

Soundtrack je poskládán ze známých popových melodií a hudby z jiných filmových projektů. To platí především pro části parodující například Americkou krásu atd..

Jestliže jste ochotni akceptovat nekomplikovaný příběh a přímočaré gagy, pak budete spokojeni a opravdu se zasmějete. Madagaskar není rozhodně tak promyšlený jako nejúspěšnější animované tituly, ale jako špatný bych ho v žádném případě nehodnotil. Jde o nadprůměrný film, který u nejvyšší konkurence mírně ztrácí, ale i tak jde o chytlavou podívanou.Režie: Eric Darnell, Tom McGrath
Hrají: Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Sacha Baron Cohen, Cedric the Entertainer, Andy Ritcher, Tom McGrath

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
LMS /@&@-@#"@|
guest adam skolka10/10
Dita :)10/10
Samantha Loool
guest nejvíc10/10
simonce Mad A Gaskar10/10
Fretis The best...!
Slon madagaskar
leuska leuska
guest Grolie
guest zuppaaaaaaaaaaa:D rulez=))
tadadada idol filmu9/10
zirafka :)
Frances cooooooool...!6/10
Hulcena jo jo
luko názor na film10/10
VioLi WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO! :)10/10
KBrestanova Je to super a hlavne sranda10/10
guest super10/10
Lupie Můj názor - SUPER FILM ****************10/10
tatko skladba
guest Madagascar!10/10
elliska joooo8/10
Kačenka Král Jelimán s Madagaskaru :-)10/10
guest magataska
Verca8 ok
icy32 super
rus jupí10/10
dmgirl :)10/10
guest Madagaskar
Judge_Dredd komentář8/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (31)