Dneska je sobota, 13.04.2024, svátek má Aleš, venku je 20°C, 27 online
TV 12:43:24

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
7627x
Přidáno:
16.11.2009
Autor:
Chen
 

Svědkem zločinu - While She Was Out

obal

Pořádný thriller, to je dnes nedostatkové zboží. A nebudu vás zbytečně napínat, Svědkem zločinu není žádný klenot žánru. Ale neznamená to, že by nestál za zhlédnutí. Je to takový menší, nikterak výrazně propagovaný projekt, který se ale může pochlubit pár nesporně kvalitními aspekty.

Nejde o nijak výjimečný film, ale má vše, co si přejete, aby měl, je slušně zrežírovaný i dobře zahraný. Čerpá z jednoduché premisy a snaží se z ní vytřískat, co nejvíce jde. A relativně dobře se mu to daří.

Svědkem zločinu operuje s dnes poměrně běžným dějem. Della (Kim Basinger) je obyčejná žena/matka, jejíž vzhled napovídá, že kdysi byla opravdu pohledná, ale teď ji dává zabrat péče o rodinu – dvě děti a především nesympatického tyranského manžela Kennetha (Craig Sheffer). Po jedné z dalších hádek, kdy ji dá choť pořádně zabrat, se sbalí a jede se uklidnit do obchodního domu. Jelikož je před Vánoci, je v něm samozřejmě plno (znáte to, desetkrát za vteřinu do vás někdo vrazí a ještě vám vynadá) a tak je nadlidský úkol zaparkovat. Dellu rozčílí to, že neznámý řidič zaparkoval přes dvě místa a tak mu dá za stěrač káravý vzkaz.

Na parkoviště se vrací v době, když už je většina lidí pryč. A cestu pryč ji zablokuje automobil, který předtím okupoval dvě parkovací plochy. Vyběhne z něj skupina mladíků, kteří se do Delly neomaleně pustí. Začnou ji obtěžovat, ale přeruší je ochranka z prodejny. Jenže vůdce bandy Chuckie (Lukas Haas) ho jednoduše zastřelí.

Delle se podaří na moment ujet v autě, ale je pronásledována a nabourá. Rychle sebere krabici s nářadím a utíká na blízké staveniště.

Je jasné, jakým směrem se bude titul ubírat – Della a čtyři pronásledovatelé budou hrát hru na kočku a myš, přičemž se jejich role budou střídat.

I když je to překvapivé, Svědkem zločinu má dobré tempo. Ano, často se běhá po staveništi nebo lese, ale když už by to mohlo začít nudit, přijde na řadu nějaká surová smrt jedné z postav. Ne, že by tu teklo přehršel krve, ale jednotlivá úmrtí působí naturalisticky, krutě a jsou podána bez obalu. Nejsou zbytečně násilná, ale myslím, že u některých vás bude mrazit.

Během sledování si nebudete úplně jisti, jestli scénář zbytečně nefandí pronásledovatelům. Často jsou znázorněni jako citliví hoši a téměř jako oběti, což není úplně nejlepší, pokud tvůrci chtějí, abychom fandili Delle.

Kim Basinger naštěstí podává dobrý výkon, její roztřepané křehké manželce budete držet palce, i když se občas zachová ne úplně nejrozumněji. Ale viděl jsem spoustu jiných vřeštících krásek v hororech, které dělaly mnohem větší ptákoviny, než Della.

Trošku zbytečné je, že z Chuckieho je v některých momentech amatérský psychiatr, který dokáže hlavní hrdinku rozebrat tak, jak by se to nepovedlo profíkovi po deseti sezeních. Působí to dost nereálně a neuvěřitelně. Přesto jde o koukatelnou a zajímavou záležitost, která působí skromně a civilně. Jde o slušný thriller s hutnou atmosférou, dobře zahranými charaktery a stále svůdnou Kim Basinger.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Susan Montford
Hrají: Kim Basinger, Lucas Haas, Craig Sheffer, Jaime Starr, Leonard Wu, Luis Chavéz, Luke Gair, Erika-Shaye Gair

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Kim v akci!8/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (1)