Dneska je sobota, 13.04.2024, svátek má Aleš, venku je 18°C, 30 online
TV 11:01:33

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
11545x
Přidáno:
26.10.2010
Autor:
Chen
 

Vlak do pekel - Train

obal

Jsem si vědom, že tu máme problémy s taxikáři a kapsáři, ale že by Evropa vypadala tak, jak si někteří američtí tvůrci myslí, to jistě ne. Rozhodně to tu není samý vidlák, který je rozhodnutý buďto znásilňovat nebo vraždit nic netušící turisty, kteří se sem vydali.

Ale dobrá, řekněme, že přimhouříme oči, jde o horor a u těch nečekáme na příběh, který by dokonale odpovídal realitě. Děj Vlaku do pekel se rozhodně nesnaží oslnit scénářem, který by operoval s dokonalými zvraty, netradičními charaktery a podobnými ingrediencemi.

Naopak, servíruje docela omšelou zápletku. Skupinka vysokoškolských řeckořímských zápasníků společně s trenérem a jeho asistentem zmešká vlak do Oděsy, ale „naštěstí“ jim jedna příjemná paní nabídne, že se mohou svézt ve vlaku, kterým jede ona.

Ovšem partička naivních Američanů netuší, že ve vagonech je čeká skupinka lidí, kteří chytají turisty a prodávají jejich orgány. Je sice zvláštní, že si nikterak nelámou hlavu s anestezií (osobně se domnívám, že se lépe operuje, když se člověk na stole necuká), ale jelikož je jasné, že divák má být co nejvíce znechucen a šokován, tak to nakonec ani tak zvláštní není.

Vlak do pekel zvolil dnes moderní cestu explicitního násilí, spousty krve, nechutností, ale rezignoval na budování atmosféry. Je docela dost nechutný (i když v žánru najdete horší filmy), takže se tu odřezávání různých částí těl prezentuje bez okolků, ale spíše, než by vám jezdil mráz po zádech, tak vám bude možná tak nevolno.

Nic proti krvi v hororech, je v pořádku, pokud pomáhá budování napjaté atmosféry, ale když jde jen a jen o to, abyste co nejdetailněji sledovali, jak se někdo hrabe v hrudním koši jedné z obětí, tak to filmu na kvalitě nepřidává.

Navíc, film ani nemá pořádný spád. Ona hodina a půl se hrozně táhne. Vlak do pekel postrádá dynamiku. Dobrá, pokud má jít hlavně o „jatka“, tak ať jsou alespoň svižná. Jenže nedaří se. Obvykle zabijáci chytí nebohého turistu, začnou ho masakrovat, zbývající z party ho nějaký čas hledají, je zajat další z nich, následuje další řezání… To vše ve velmi líném tempu, které vás ze židle rozhodně nezvedne.

Nevábně působí i laciné kulisy a dost zmatená kamera. Řemeslná stránka v tomto případě také nepotěší a několik „lekaček“ příliš nefunguje (většinou se dá odhadnout, kdy přijdou). Jediné, co Vlak do pekel může nabídnout, jsou opravdu jen nechutné scény plné krve, přehnaných zvukových efektů a vidláků, kteří pravděpodobně netuší, na co se používá sprcha.

Herecké obsazení vás také nepřekvapí. Jde o pár nepříliš známých tváří a jednu velmi známou, kterou je Thora Birch. Ta situaci jakžtakž zachraňuje, i když se také zrovna nepřetrhne a někdy máte pocit, že se k tomuto propůjčila jen proto, že chce zaplatit splátku na dům.

Vlak do pekel je lehce podprůměrný masakr, který fanoušky krvavých fláků vysloveně nezklame, ale scénář je děravý, film postrádá spád, herecké výkony žádná sláva, vizuálně vás také nic neoslní, jednoduše nic, co byste museli vidět.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Gideon Raff
Hrají: Thora Birch, Gideon Emery, Kavan Reece, Derek Magyar, Gloria Votsis, Todd Jensen, Vladimir Vladimirov, Koyana Ruseva

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest chutovka
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (1)