Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 32 online
TV 02:18:08

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[2]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
14137x
Přidáno:
24.03.2010
Autor:
Chen
 

Jennifer´s Body – Bacha, kouše!

obal

Megan Fox se (po předvedení svých vnadů v obou dílech Transfomers) stala nový sexsymbolem (a zaslouženě, je to kus) a bylo jasné, že dříve nebo později vznikne film, který bude stavět na jejich plných rtech a pěkné prdelce.

Je to tu, překvapivě nejde o například romantickou komedii, ale standardní teenagerovskou vyvražďovačku. A bohužel, to nejlepší, co tu uvidíte, jsou Meganiny křivky a trošku prvoplánovitý polibek s hlavní hrdinkou Needy v podání Amandy Seyfried.

Film jako takový totiž příliš nefunguje. Má několik zásadních problémů, které výsledný dojem kazí více, než je zdrávo. Především je to jeho unylost a pomalé tempo. Postrádá gradaci a pořádnou atmosféru a tak vás v podstatě žádný moment nezvedne ze židle (není ani nutné, aby to bylo doslovné, ale znudeně sto minut koukat a čekat, že se něco stane a ono prd? To asi není známka dobře fungujícího hororu).

Neoslní ani svou promyšleností a scénáristickou brilancí. Byly žily dvě kamarádky, které se znaly od dětství. Zakřiknutá o sebe nepečující Needy a svůdná a nadutá Jennifer. I když na střední škole patřily do jiné sorty (Needy nevýrazná šedá myška, Jennifer oblíbená a obletovaná kráska), stále se stýkaly a pojil je vcelku silný vztah. Jednoho dne vyrazily na koncert kapely Low Shoulder. Jennifer zacílila na jejich frontmana, ale než to stačila pořádně rozbalit, podnik, kde groupa hrála, zachvátily plameny. Dívky se sice zachránily, ale Jennifer (na rozdíl od Needy) se nechala přesvědčit, aby s muzikanty nastoupila do dodávky. A když se vrátila, něco nehrálo, byla jiná…

Člověk by doufal, že když si tvůrci nedali až tak záležet na příběhu, že alespoň odvedou kvalitní „řemeslnou“ práci. Jenže ani v tomto případě to není žádná sláva. Horor nemusí (i když to není od věci) předvádět nejpromyšlenější dějové smyčky, ale mít pořádnou mrazivou atmosféru, to je u něj v podstatě povinné. Jenže Bacha, kouše! v tomto ohledu docela nepříjemně selhává a sklouzává k nepříjemné nudě.

I když „nuda“ je možná silné slovo. Jen vás prostě dění na obrazovce příliš nezasáhne a vlastně vás nebude extra zajímat. Něco se sice občas děje, ale jsou to většinou výkřiky do tmy, které vyznívají na prázdno.

A chuť nespraví ani finále, které se nese v duchu celého filmu – čekáte, že se něco pořádného odehraje, ale marně. Navíc se jedna určitá záležitost, která je poměrně podstatná (a možná by spravila celkový dojem), odehraje mimo „obraz“ a uvidíte jen pár fotek během titulků. A to také nebyla dobrá volba.

Nefunguje ani práce s postavami. Respektive s většinou. Jennifer a Needy jsou zahrány a podány vcelku dobře, ale zbytek ansáblu je tu v podstatě navíc, není jim věnován skoro žádný prostor, a buď se objeví jen na chvíli, nebo jsou nevýrazní, popřípadě jsou rychle odstraněni.

Skoro bych se zastyděl za to, jak jsem k filmu kritický, ale (alespoň z mého pohledu) se čvachtá ve vodách průměru a nikterak z něj nevybočuje (možná jen kvalitou ženské dvojice a tím, že občas čekáte, že přijde lekačka, ale nestane se, čekáte ji chvilku na to a stále nic, až nakonec opravdu přijde v momentě, kdy na ni nejste připraveni).

Bacha, kouše! pokulhává hlavně, co se týče gradace. Filmu se nedaří navnadit diváka, aby se těšil na to, co přijde a je to škoda, protože potenciál tu byl. Takhle jen těží z krásy Megan Fox, což sice částečně funguje, ale celý projekt to nezachrání.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Karyn Kusama
Hrají: Megan Fox, Amanda Seyfried, Johnny Simmons, Adam Brody, Sal Cortez, Ryan Levine, Juan Riedinger, Colin Askey, Chris Pratt

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
TerysTerka nesouhlas s recenzí8/10
guest Finále2/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)