Dneska je pátek, 24.05.2024, svátek má Jana, venku je 18°C, 36 online
TV 12:38:13

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2003
Hodnocení čtenáři[19]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
31296x
Přidáno:
09.06.2004
Autor:
Chen
 

Láska nebeská - Love Actually

obal

Vynikající romantická komedie, a když říkám vynikající, tak myslím vynikající…

Romantické komedie mám rád, hodně rád. Já vím, že to my chlapi to neradi přiznáváme, ale i my máme city a občas se taky rádi podíváme na nějaký ten „slaďák“, na druhou stranu, na rozdíl od našich jemnějších poloviček nám scény, u kterých se partnerky rozbrečí, přijdou dost často k smíchu. Důvod je jednoduchý, co je moc, to je moc. Jen málokterý režisér umí vybalancovat romantiku, tak aby nebyla příliš strohá, ani příliš sentimentální, naštěstí Richard Curtis to s přehledem zvládá…

A to navíc hned s osmi páry na jednou. Určitě vám je jasné, že to není jednoduché, protože i někteří zkušenější kolegové stěží zvládají ukočírovat pár jeden, ve výjimečných případech dva. Richard Curtis to zvládl hned s osmi a to lépe než skvěle…

Láska nebeská vás zaveden do Londýna, pár týdnů před Štědrým dnem a začne pomalu rozvíjet osm různých příběhů, jejichž protagonisté jsou více či méně spříznění, jsou přátelé, příbuzní atd.

Například budete mít možnost sledovat osudy britského premiéra, který se zamiluje do jedné ze členek personálu, muže, který chová city k manželce svého nejlepšího kamaráda, jedenáctiletého kluka, který prožívá svou první lásku nebo ženy, která bezmezně podlehne kouzlu svého spolupracovníka.

Zní to malinko zmateně, ale film samotný je stejně příjemně průzračný jako (teď mě žádné přirovnání nenapadá).

Malá rada je - ve všem hledejte lásku. Nebude vždy šťastná, ale o tom život je, žádné zmatené pobíhání po pláži a líbání za šumění mořských vln, žádné milování pod vodopády (stejně je to nepraktické, voda je většinou studená), jestli máte zájem o pohádky podobného stylu, tak to jste na špatné adrese (i když pravda je, že jeden z protagonistů si v Americe svůj sen prožije…). Láska nebeská je, i přes své vzletné jméno, o tom, co se skutečně děje každý den, a že to vždy není procházka růžovým sadem s happyendem, to vám nemusím vyprávět.

Scénář (který je taktéž prací Richarda Curtise) je opravdu povedený, ale i kdyby byl sebelepší, tak by Láska nebeská nebyla tím, čím je (skvělá romantická podívaná) bez kvalitních hereckých výkonů. O ty se postarala plejáda anglických první velikosti (za pomoci několika amerických kolegů). Celebrit je tu opravdu tolik, že nebudu jmenovat ani jednu, abych ostatním neukřivdil, ale věřte, že obsazení je unikátní (přesvědčte se níž).

Máme tu tedy skvělý scénář, vynikající herce, spoustu uvěřitelné romantiky, tak co ještě chybí k tomu, aby byla Láska nebeská dokonalá? Dobře sestavený soundtrack. Ani tady neponechali tvůrci nic náhodě, najdeme na něm klasické hity, které, ale zaznívají nejen v originále, ale také z úst současnějších hvězd (Girls Aloud, Sugababes a další).

K filmu Láska nebeská nemám jedinou výtku. Jde o jednu z nejpovedenějších romantických komedií posledních let, a jsem si jistý, že já (a spousta dalších) se k ní budu vracet a vracet a vracet, vždy, když na mě přijde ona sentimentální nálada, kdy mám chuť poslouchat hitovky z Hříšného tance, koukat z okna a stěžovat si: „Proč zrovna já, proč to udělala zrovna mně…“.Režie: Richard Curtis
Hrají: Bill Nighy, Colin Firth, Liam Neeson, Emma Thompson, Keira Knightley, Hugh Grant, Laura Linney, Alan Rickman, Rodrigo Santoro, Billy Bob Thorton, Rowan Atkinson, Elisha Cuthbert, Shannon Elizabeth, Denise Richards

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Bombatip
Adeleid =]tip
guest Láska nebeská 4evertip
guest jojo
guest .... :)10/10
miskahrablka Inu...tip
Le Clerq sweet and lovely10/10
guest RE: Svatební píseň
guest To Radek
radek RE: FILM_O_HOVNE
guest FILM_O_HOVNE
guest RE: Bubu
guest Svatební píseň10/10
guest Bubu
jarek to se povedlo10/10
Frances k neuvěření...8/10
Judge_Dredd konečně10/10
Lucie Supr film10/10
hifiprincess fakt hrozně povedej film-patří mezi moje nejoblíbenější10/10
akjaram RE: =)
Akjaram Láska nebeskáááááááááá10/10
jazzHipHopman super film
Heroesek Nejjjjjjjjjjjjjjjjj
Heroesek Mnammmmmmmmmm
veryka !!!Juchů
nyny SUPÍÍÍÍÍR10/10
Luca Nejlepsi...8/10
TRevis fakt hustyy laska
Freestyler lolololo8/10
guest GOOD10/10
guest =)10/10
guest Láska nebezká4/10
domi RE: nuda
guest dominika
LDM no nevím...
guest nuda
supermario Po dlouhe dobe...
Estreia Úžasný!
shazzy LOVE is all around us...
veruje naprosto uzasny...
Jill nejlepší romantická komedie
in-News SUPER
In-News RE: Nejlepší
terka obdiv
terka obdiv
paja Love
ahoj g
green Nick Hmmmm, vynikajici
Aduše Nejlepší
AlRi Skvělý
mirka-web tak teda koukaaaaaaaam
acidofil perfekt
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (52)