Dneska je sobota, 15.06.2024, svátek má Vít, venku je 19°C, 20 online
TV 15:50:33

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[2]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
16839x
Přidáno:
02.08.2010
Autor:
Chen
 

Chceš mě, chci tě – The Ugly Truth

obal

Spojení „americká romantická komedie“ u člověka vyvolá představu přesládlé podívané, která se snaží poučovat o síle lásky, představuje většinou dva sympatické lidi, kteří nejdříve netuší, že se mají rádi, ale nakonec skončí v objetí při západu Slunce.

To trošku přeháním, ale pravdou je, že americké romantiky jsou obvykle velmi sentimentální. Holt v USA jsou fanoušky velký a okatých emocí, které jsou pro nás, trošku chladnější evropské obyvatele, docela nepochopitelné a někdy až k smíchu.

Ovšem Chceš mě, chci tě docela výrazně vybočuje z trendu a rozhodně není o roztomilém tokání dvou zamilovaných, kteří spolu musejí, s pomocí nehynoucí lásky, překonat pár překážek, aby byli šťastní až do konce. I když je tu pár klišé a je hned jasné, jak to dopadne, stejně jde o hodně politicky nekorektní záležitost, která si neláme hlavu se sprosťárnami (slovními) a nevyhýbá se veřejným tajemstvím, která mají obě pohlaví.

Což znamená, že se dozvíme, že dostat ženskou znamená lhát jí a manipulovat s ní a také to, že chlapi prostě chtějí jen sex a jsou ochotni pro něj udělat skoro cokoliv. I když pravda, nakonec je tahle teorie docela narušena, ale operuje se s ní po většinu filmu.

Děj je docela průhledný. Pořád milující producentka malé televizní show Abby (Katherine Heigl) se stará jen o práci, na lásku nemá moc čas, ale přesto v ní věří a doufá, že si jednou najde dokonalého prince splňujícího jejich deset požadavků, které si dokonce sepsala. Mike (Gerard Butler) je oproti tomu moderátor pořadu The Ugly Truth na kabelové televizi, kde bez váhání strhává ze vztahů falešný obal ideálnosti.

Abby tím pěkně vytáčí a tak jí na radosti nepřidá, když její nadřízený najme Mikea, aby pracoval pro její pořad. A svou nesnášenlivost a pohrdání jeho přístupem ke vztahům mu dává jasně najevo. Jenže Mike jí pomůže získat dokonalého muže, doktora Colina (Eric Winter), takže začíná věřit, že na jeho teoriích přece jen něco je.

Chceš mě, chci tě svou otevřeností slušně překvapuje. Opravdu si nebere servítky a sráží představy o lásce tvrdě k zemi. Žádné iluze o vztazích. Tvrdou pravdu narovinu. Chlap chce od ženské, ať ho nekritizuje, směje se všemu, co řekne a „vyhulí ho“ (cituji z filmu :)), když má chuť. V podobném stylu probíhá většina konverzace ve filmu. A i když to může vypadat na první pohled šovinisticky, tak přiznejme si, i když je to přehnané (ovšem asi jak pro koho), tak na tom přece jen něco bude.

Originální název (The Ugly Truth – ošklivá pravda) tak vystihuje náplň filmu. Mike jen říká nahlas to, co si většina chlapů myslí a je na to ještě pyšný. A i když romantika dostává na frak, tak si ho oblíbíte. Minimálně stejně vám bude sympatická i naivní a roztomilá Abby, která stojí na opačné straně spektra (jistě, že postupem času se obě hlavní postavy blíží k jeho středu a pomalu jim dochází, že na obou přístupech něco je).

A důležité je, že to mezi nimi opravdu jiskří a chemie funguje. Však oba mají charismatu na rozdávání, takže není divu. Kouzlo má i jejich vzájemné pošťuchování, takže vše funguje, jak má. Neverbální humor je trošku jednoduššího ražení, ale pobaví a není trapný, což je také docela um. A co se týče šťastného konce, tak sice je šťastný (je to možná spoiler, ale stejně jste to čekali), ale je v něm naznačeno, že to, co se prolíná celým filmem – že nikdo ve vztahu přesně neví, na čem je.

Chceš mě, chci tě je hodně fajn komedie, která se nebojí otevřenosti, pár vulgarismů a zbytečně se nesnaží poučovat. A takových filmů je málo, určitě bych ho, být vámi, otestoval, najdete tu i pár fajn rad do života, které vám ovšem nikdo nenutí.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Robert Luketic
Hrají: Katherine Heigl, Gerard Butler, Bree Tuner, Eric Winter, Nick Searcy, Jesse D. Goins, Cheryl Hines, John Michael Higgins, Noah Matthews

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest :)10/10
dmgirl ...8/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)