Dneska je neděle, 25.02.2024, svátek má Liliana, venku je 7°C, 81 online
TV 13:34:24

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2011
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9435x
Přidáno:
10.07.2011
Autor:
Chen
 

Zkus mě rozesmát - Just Go with It

obal

Nebudu asi příliš přehánět, když řeknu, že Jennifer Aniston a Adam Sandler jsou komediální legendy. Mají na kontě spousty rolí, které zvládnuly vyvolat úsměv na rtech a slušně až výtečně nás pobavit.

Tentokráte se o to samé pokoušejí společně a to pod vedením režiséra Dennise Dugana, který vypustil do světa třeba Zohana: Krycí jméno kadeřník, nebo Když si Chuck bral Larryho, což jsou opravdu povedené komedie.

Člověk by tak čekal, že tahle silná trojka je zárukou úspěchu. Ale tentokráte to bohužel nevyšlo a Zkus mě rozesmát není zrovna projektem, který si člověk pamatuje ještě dva měsíce po jeho zhlédnutí. Právě naopak jde o film, který je lehce zaměnitelný se spoustou romantických filmů, kterých se objevuje každý rok několik. A je to opravdu nemilé překvapení, když bylo k dispozici tak silné obsazení a zkušených režisér.

Problémem už je samotný námět, kdy je prostě po pěti minutách zřejmé, jak to dopadne a během celého filmu vás máloco překvapí. Téměř všechno se dá odhadnout. Plastických chirurg Danny (Adam Sandler) se měl před mnoha lety hodlal oženit, ale jeho snoubenka se k němu zachovala ne zrovna příjemně, takže si nechal jen snubní prsten a zůstal svobodný. A právě zlatého kroužku využívá, aby sváděl ženy. Hraje si na nešťastného manžílka, který potřebuje útěchu v náručí jiných dívek. Střídá je jako ponožky a jedinou stálicí jeho života je jeho asistentka Katherine (Jennifer Aniston).

Jednoho dne se ale objeví krásná učitelka Palmer (Brooklyn Decker), do které se Danny skutečně zakouká. Ale na ni historka o nefungujícím svazu nefunguje tak, jak Danny doufá a Katherine mu tak musí pomoci. Je nutné, aby si zahrála roli jeho ženy…

Naprosto klasická romantika, která bohužel postrádá nejen nějaké to větší překvapení, ale také humor. Respektive je tu pár vtípků, ale na film, který spadá do škatulky „romantická komedie“ jich je překvapivě málo a navíc nejsou nijak úderné. Gagy nejsou propracovanější nebo lepší, než v mnoha jiných titulech, jsou jednoduché a ne zrovna hlubokomyslné, což by ani tak nevadilo, kdyby byly k smíchu. Ale spíše vyvolají mírný úsměv. A když už samotný děj není zrovna originální, tak alespoň humor by mohl udržet divákovu pozornost, ale nedaří se.

A to i přesto, že jsou tu klasické propriety, jako je například ujetý kamarád hlavního hrdiny, scéna se oživováním zvířetem nebo troška fekální legrace. Film se tak zkouší člověka rozesmát, ale ve většině případů marně.

Jakž takž dobře funguje překvapivá herecká posila v podání Nicole Kidman, v roli Devlin, úhlavní protivnice postavy Jennifer Aniston z vysoké školy. Zaprvé to není zrovna typická postava pro Nicole a zadruhé hraje mrchu (ze které se samozřejmě vyklube milá holka, v tomto případě se nebudu omlouvat za prozrazení postranní zápletky, protože musí být každému jasné, jak to dopadne) na výbornou.

I když působí film dost sentimentálně, tak je pravdou, že jiskření mezi hlavními postavami funguje a emocionální chvilky mají něco do sebe. Působí ale občas dost vykonstruovaně a uměle.

Není tak úplně jasné, čím vlastně Zkus mě rozesmát touží být. Vypadá to, že komedií, má většinu znaků úsměvného filmu, ale nedokáže je pořádně využít. Možná tedy romantikou, ale v tom případě je děj zbytečně tlačen do rádoby vtipných situací a šílených momentů, které podrážejí nohy milostné zápletce.

Zkus mě rozesmát je prostě film na jedno zhlédnutí, který vysloveně nenudí, ale ani výtečně nepobaví. Scénář je průhledný jako sklenice vody, většina postav dopadne, tak jak čekáte, děj působí dost uměle a humoru tu moc nenajdete, nemohu si pomoci, ale je to pro mě zklamání. Od tria Sandler – Aniston – Dugan jsem čekal víc, mnohem víc.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Dennis Dugan
Hrají: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Nicole Kidman, Brooklyn Decker, Nick Swardson, Bailee Madison, Griffin Gluck, Dave Matthews, Kevin Nealon, Rachel Dratch

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
Kersi Fajn film :)4/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (1)