Dneska je neděle, 23.06.2024, svátek má Zdeňka, venku je 16°C, 49 online
TV 01:07:27

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10471x
Přidáno:
23.02.2011
Autor:
Chen
 

Dál než se zdálo - Going the Distance

obal

Schválně, kdy jste naposledy viděli romantickou komedii, která byla vtipná a navíc dávkovala emoce v přijatelné míře, nebyla patetická a nesnažila se hrát na city za každou cenu? Ano, jen zapátrejte v paměti, není jich zase tolik.

Ale občas se naštěstí objeví „svěží vánek“, který žánr trošičku oživí a Dál než se zdálo jím je. Ne, snad, že by se jednalo o něco revolučního a neviděného, ale i tak má film dost co nabídnout. Jeho hlavní devizou je, že je zábavný a vtipy jsou skutečně vtipné, což zase není tak běžné.

Je to v podstatě vše, co najdeme v každé druhé romanťárně, ale základem úspěchu nejsou vždy nové ingredience, ale jejich správné dávkování. A to se Dál než se zdálo daří a spočívá v tom jeho hlavní klad.

Je tu standardní romantická zápletka, je tu zvláštní sestra hlavní hrdinky, jsou tu praštění kamarádi hlavního hrdiny, je tu vznikající láska, očekávatelný problém a pak happy end. Omlouvám se, jestli jsem vám tím zkazil překvapení, ale jestli jste něco takového nečekali, tak jste asi žádného zástupce žánru ještě neviděli.

Jede se podle standardní postupů a jediné, co vás asi překvapí je, jak je Dál než se zdálo odvážný, co se týče slovníku a některých scén. Nejde o žádné nechutnosti, na tělesné tekutiny nedojde, ale pokud jde o to, co pronášejí postavy, není to zrovna jemné a některé milostné scény také nepřipomínají cudné poznávání se při svitu svíčky, ale docela drsný animální sex.

A je to fajn, přece jen, nebudeme si lhát, v reálu to také není o poletujících holubičkách a polibcích během hvězdné noci. Ve filmu se jednoduše nemluví spisovně a vztah je znázorněn docela reálně. Je to fajnové, protože se alespoň člověk necítí nesvůj, když vidí nějakou romantickou komedii, kde je vše dokonalé a váš protějšek se na vás, po jejím zhlédnutí, kouká, jako byste byli neschopné hovado.

Narazíme tu na pár situací, které jsou lehce přitažené za vlasy, ale většinou se vše drží v mantinelech uvěřitelnosti. Speciálně to platí pro dvojici hlavních představitelů Justina Longa a Drew Barrymore, kteří jsou partneři i v reálném životě (tedy měli by být, docela často se rozcházejí a dávají zase dohromady), takže jiskření mezi nimi je zajištěno.

Záplatka je jednoduchá – poznají se dva mladí lidé, najdou v sobě zalíbení, ona mu sdělí, že za šest týdnů odjíždí, jemu to nevadí, protože předpokládá, že z toho stejně nic vážného nebude, ale samozřejmě se zamilují a je tu problém s tím, že každý se ocitne na jiné straně pobřeží Severní Ameriky.

Ihned vás bude jasné, jak to asi dopadne, ale nic to nemění na tom, že výplň mezi začátkem a koncem je skutečně zábavná a několikrát jsem se od srdce zasmál. Humor je drsnějšího ražení, ale není nechutný a přehnaně ujetý. Je civilní a neotesaný. Chovaní postav je také vcelku uvěřitelné, alespoň většinou. Scénář sice není kdovíjak unikátní, ale plní to co má, je vtipný a ne trapný, romantický a ne patetický, prostě se povedl.

Nechci ve vás vyvolat pocit, že Dál než se zdálo je něco skvostného, co nemá obdoby, ale pravdou je, že v žánru romantických komedií jde o hodně milý a svěží kousek. Pokud si chcete s přítelkyní pustit nějakou „slaďárnu“, u které neusnete nudou, tak tohle je to pravé ořechové.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Nanetter Burstein
Hrají: Drew Barrymore, Justin Long, Charlie Day, Jason Sudeikis, Ron Livingston, Christina Applegate, Oliver Jackson-Cohen, Jim Gaffigan, Natalie Morales, Kelli Garner

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny