Dneska je středa, 12.06.2024, svátek má Antonie, venku je 19°C, 300 online
TV 16:12:46

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2003
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[15]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
26986x
Přidáno:
02.11.2003
Autor:
necrofil
 

Božský Bruce - Bruce Almighty

obal

Bruce Almighty Cover

V aktuální americké komedii Božský Bruce (Bruce Almighty) své síly po několika letech opět spojily režisér Tom Shadyac a herec Jim Carrey. Jejich minulé snažení vyústilo v poměrně povedené a v dnešní době už téměř kultovní komedie Ace Ventura:Pet Detective a Liar,Liar. Božským Brucem si tak vlastně dotvářejí svou osobní na sobě nezávislou trilogii.

Jak už název napovídá, Bruce Almighty je film, který se komickým způsobem zabývá problematikou božských sil a schopností. Co by jste dělali, kdyby jste byli bůh a mohli úplně cokoliv? Tuto otázku na vlastní kůži začne pociťovat sám hlavní hrdina Bruce Nolan (Jim Carrey). Zpočátku obyčejný reportér z Bufalla, točící podřadné reportáže, žijící "normálním" životem a s "normální" holkou Grace (Jennifer Aniston). Člověk co bydlí v jednom bytě s Jennifer Aniston, která ho navíc ve všem podporuje si podle mě nemá na co stěžovat, nicméně ambiciozní Bruce je svým životem natolik znechucen, že začne veškerou vinu shazovat na boha. Věří, že bůh je ten kdo za všechno může, kdo si na něj zasedl a kdo mu působí všechny jeho problémy. Tomu všemu zasadí poslední ránu fakt, že jeho kolega z práce, kterého Bruce mimochodem totálně nesnáší, získá post hlavního moderátora večerních zpráv. Na tuto událost Bruce zareaguje po svém a následně je vykopnut z práce.

God vs. Bruce aka Gay Walk

V tuto chvíli, kdy je Bruce totálně na dně, se ovšem stane zásadní a pro film naprosto zlomový happening. Bruce Nolan se setká se samotným bohem (Morgan Freeman). Ten, aby Brucovi názorně předvedl, že být bohem není tak jednoduché, mu na týden předá všechny božské schopnosti. V tento okamžik se film konečně začne rozjíždět a jedná se o jeho zdaleka nejlepší část. Bruce si nejprve své čerstvě nabyté schopnosti pořádně užívá, gangsterovi vyskočí ze zadku opice, nic netušící santus pozoruje jak Bruce rozevírá polévku ala Mojžíš_style a v neposlední řadě své síly použije na orgastické okouzlení Grace. Poté si díky svým god schopnostem začne budovat moderátorskou pověst Mr. Senzace a aby toho nebylo málo tak v jedné z nejlepších scén celého filmu totálně znemožní v přímém přenosu svého tolik nenáviděného kolegu.

Bruce tak může oslavovat nejen svůj návrat do televize ale i jeho přímé povýšení na moderátora večerních zpravodajských relací. Na party, organizované pro jeho návrat začne Bruce svádět jeho kolegyně z práce Catherine Bell (JAG). Grace přijde klasicky ve špatnou chvíli, na špatné místo a spáchá žárlivou scénu. Od této chvíle jde kvalita zábavnosti filmu bohužel už jen dolů a z velmi nadějné komedie se stává průměrná love story. Bruce se totiž kromě vyslyšení modliteb lidí v celém Buffalu snaží o to, aby mu Grace odpustila. Jediná pozitivní věc na této Love části filmu jsou opravdu velmi přesvědčivé a procítěné herecké výkony talentované Jennifer Aniston. Scéna, kdy se v posteli snaží zapomenout na Bruce, přestože ho stále miluje a prosí boha o jeho odpuštění je jedna z nejdojemnějších co jsem v poslední době viděl.

Ke konci už film naprosto ničím nepřekvapí ani nepobaví, jedná se o naprosto klasický happy end, kdy se Bruce spokojí se svým "normálním" životem a s radostí tak točí dál podřadné reportáže. Celý film je postaven na hereckých výkonech vtipného Jima Carreyho, velmi přesvědčivého boha Morgana Freemana a výše zmíněných excelentních výkonech Jennifer Aniston.

Dobrý verdikt ovšem degraduje scénárista s naprosto fatálně omezenou představivostí kdy jednoduše nedokázal využít potenciálu a hlavně pak zmíněná transformace z komedie na love story, která má velmi negativní vliv na finální dojem. Nebýt super afterparty, která po shlédnutí filmu následovala bych byl asi s filmem poměrně nespokojen, z kina totiž neodcházíte pobaveni první půlkou ale spíše znuděni, případně dojati půlkou druhou a to bych od tak nadějně se tvářící komedie nečekal. Přesto se jedná o kvalitní snímek, který v porovnání s některými jinými aktuálními braky stále exceluje.Režie: Tom Shadyac
Hrají: Jim Carrey, Jennifer Aniston, Morgan Freeman, Lisa Ann Walter, Catherine Bell, Philip Baker Hall, Steve Carell, Nora Dunn, Sally Kirkland
Délka: 101minut

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest bozsky bruse
guest bozsky brus
guest celly
vydricka007 :o)
DeaconFrost jj10/10
orangecomp ....6/10
Seb_astian Božský Bruce9/10
Pindas RE: komentář
Pindas Jim je super
Lenca159 Božííítip
guest guang RE: Božský Jim Carrey
Intelektualka Brucetip
guest BOŽSKÝ BRUSE
véna Božský Bruce10/10
Maky Božský Bruce10/10
guest Božský Brues
Judge_Dredd komentář6/10
Mellisa good10/10
guest good
M117tactical Celkem good6/10
guest Very Very Good!!10/10
pro-teckt božský Bruce10/10
Vladce-ohne Dobrý
Mina RE: RE: HROZNÁ KRAVINA
Mina Jojo
guest ujde
guest Brayen10/10
Miissaa good film
Wormeek Bruce je Božskej:-)10/10
guest Je to nejlepší
lovejosh good :-)8/10
sweet-heart ------
gwenllech bruc
guest titulky - bozsky bruse
boxisis všem ho opravdu doporučuju
jm2 Božský Bruce
fairy27 Božský Buce
guest RE: HROZNÁ KRAVINA
Honza Božský Bruce - Bruce Almighty
guest božský bruce
Konry Konečně dobrá komedy !!!
klicoff je to dost vostrej film kam se hrabe Harry Potter
klicoff božský Bruse
LONELYCAT SUPER PRO VODPICH
P-a-a-j-a Božský Bruce
DexterBexter ha ha ha
Ivili Dost vostrý
guest It´s very good
Ematra dooobry
AlRi Bomba
guest It´s good.
It´s good!
Twixi BB
Elda komentář
Piko jn
Joseph W. B E A utifel
kočka Cool
yozka RE: HROZNÁ KRAVINA
guest tafan
mira Dost dobrý
R.A.P. Vychytávka jako svině!!
onyx super
quest Fakt...
lahut RE: HROZNÁ KRAVINA
guest RE: Dost Dobrý
quest RE: taková je pravda
guest berušla
Cryspy Nejni to špatný
guest taková je pravda
sekera_v_hlave no jo
Dvojta GOOD!!!
radek Good
Karbi Dost Dobrý
ivo HROZNÁ KRAVINA
dmgirl .
Jimmy Its GOOOOOOOOOOOD
Miki-holka Nejlepší komedie, co jsem kdy viděla
dmgirl ...
acidofil good
dmgirl ...
Weslinka klasika :-)
Linda Božský Jim Carrey
Lena SUPER
dmgirl :)
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (84)