Dneska je čtvrtek, 22.02.2024, svátek má Petr, venku je 8°C, 32 online
TV 04:59:20

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[3]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10483x
Přidáno:
28.07.2008
Autor:
Chen
 

Hancock

obal

Když se spojí bývalý herec z Chicago Hope a současně zručný režisér (Vítejte v džungli, Království) Peter Berg s největší černošskou hvězdou současnosti Willem Smithem, čekáte, že Vám jejich spolupráce přinese výtečnou podívanou, která vás uspokojí ve všech ohledech. Tentokráte se nám, ale něco trošku zvrtlo a místo špičkové lahůdky se dočkáte spíše slušně odvedené prácičky, která vás sice nezklame, ale ani nenadchne.

Hancock podle trailerů vypadal na velký hit, který si nebude brát servítky, žádné útlocitné vtípky, politicky korektní hlášky a jemný humor. Spíše se zdálo, že film bude sázet na drsné gagy a na to, že hlavní hrdina nebude brát žádné ohledy na toho, kdo se mu znelíbí.

V tomto ohledu Hancock nezklame. Will Smith jako superhrdina, který si spíše láme hlavu s tím, kde sežene novou flašku whiskey než s tím, že při svých záchranných akcích zničí půlku bloku, funguje. A lidé jeho poněkud neohrabané počínání rádi „ocení“ nadávkami. Hancock to sice obvykle ignoruje, ale když ho někdo vážně naštve, tak se s ním nemazlí. Auto plné zločinců nabodne na vršek budovy, drzého francouzského spratka vyhodí do výšky stovek metrů, prostě a jednoduše každý brzy pochopí, že provokovat ožralého člověka, který dokáže létat a má supersílu, se nevyplácí.

Hancock je se svým životem docela spokojený. Přebývá v karavanu (občas ale usne na lavičce), jeho nejlepším kamarádem je plná flaška chlastu, a když se mu náhodou chce, tak překazí nějakému zločinci jeho plány. Jenže to, že při svých akcích nebere ohledy na majetek lidí, to vysloveně dráždí státní orgány.

Při jednom ze svých dalších kousků Hancock zachrání pracovníka public relations Raye (Jason Bateman), který se rozhodne, že se odvděčí tak, že se pokusí o zdánlivě nemožné – z nenáviděného Hancocka udělá Hancocka obdivovaného.

Od této chvíli se začnou odvíjet dvě dějové linie – Hancock, který se snaží zalíbit se nevrlému obyvatelstvu a Hancock, který začíná něco pociťovat k Rayově ženě Mary (Charlize Theron). Ta první je relativně slušná, nabídne několik zajímavých akčních scén, ale na současně v ní chybí pořádný záporák a příběh zrovna negraduje. Ta druhá zase postrádá romantický nádech (ne, snad, že by někdo čekal „červenou knihovnu“, ale jeden polibek a prohození zdí nestačí k tomu, abyste uvěřili vztahu mezi Hancockem a Mary). Postupně se skrze Mary dozvídáte i něco o Hancockově minulosti, ale moc informací prozrazeno není.

Slušně zvládnuté jsou akční sekvence plné trikových efektů, ale ani tady to není ideální. Vizuální efekty jsou velmi slušné, o tom žádná diskuse, ale akce je někdy natolik zmatená, že nestíháte sledovat, co se vlastně děje.

Citelně také chybí pořádný protivník, se kterým by se Hancock oťukával, aby se s ním nakonec v bombastickém finále utkal. Sice se tu objeví pár pomstychtivých zločinců, ale nedostanou tolik prostoru, abyste si je zapamatovali jako antihrdiny, kteří si zaslouží, aby jim Hancock nakopal zadek.

Nebýt Willa Smitha, který (nepřekvapivě) podává hodně dobrý výkon, tak bych byl z Hancocka zklamaný. Problémem filmu je, že pořádně negraduje, občas vám nabídne akční scénu jindy slušný gag, ale jako celek to nějak nedrží pořádně pohromadě.

Z tématu se dalo vyždímat něco navíc, ale pokud nepůjdete do kina s vysokými nároky, tak dostanete slušnou letní zábavu u které přežvýknete pytlík popcornu a z kina odejdete s lehkou hlavu. V paměti vám ovšem asi nic neuvízne, protože film na vás nezapůsobí ani extra špatně, ani extra dobře.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Peter Berg
Hrají: Will Smith, Charlize Theron, Jason Bateman, Jae Head, Eddie Marsan, Davide Mattey, Maetrix Fitten, Thomas Lennon, Hayley Marie Norman

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
YesusFist Hancock a já5/10
spajda7 HANCOCK
guest hancock
ICEKubik KOKOTI
Chen RE: si debil
guest si debil1/10
guest hancock
guest Hancock je hodně v pohodě!7/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (8)