Dneska je středa, 22.05.2024, svátek má Emil, venku je 16°C, 154 online
TV 00:32:02

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2012
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
5457x
Přidáno:
18.06.2012
Autor:
Chen
 

Tohle je válka! - This Means War!

obal

McG je možná rutinér, jinak řečeno, jeho filmy naplňují žánrová měřítka, ale nesnaží se o jejich překročení, ale akční komedie mu prostě jdou. Možná jsou to často ptákoviny (Charlieho andílci), ale zábavné ptákoviny.

Je pravda, že projektem Terminátor: Salvation pár lidí namíchnul (jako sci-fi dobré, jako pokračování kultovní série už tak slavné nebylo), ale úplně ho zatracovat není fér.

A to, že umí pobavit, dokazuje i akční komedií Tohle je válka!, která nemá úplně nejoriginálnější příběh, vtipy jsou docela okoukané a více méně tušíte, jak vše dopadne, ale přes to vše je film koukatelný, má rychlý spád a pobaví.

Děj není nikterak složitý, dva agenti CIA - FDR (Chris Pine) a Tuck (Tom Hardy) jsou přátelé na život a na smrt (doslova), přestože jsou docela rozdílní. Tuck je klidný romantický snílek, FDR holkař, kterému jde jen o jedno a cokoliv závazného ho děsí.

Jenže pak poznají dívku Lauren (Reese Whitherspoon), do které se oba zakoukají, aniž by zpočátku věděli, že mají zájem o stejnou ženu. Když to zjistí, slíbí si sice, že to nesmí narušit jejich přátelství a pokud by to hrozilo, ukončí to a dají přednost kamarádství, ale ono se to snadno řekne, ale hůře udělá.

Paralelně probíhá i jiná, akčnější zápletka, ale osmdesát procent času je věnováno soutěžení dvou mužů, kteří bojují o srdce jedné ženy. Jenže nejde o běžný milostný trojúhelník, protože oba pánové jsou agenty CIA a v rámci boje o Lauřino srdce jsou ochotni využít všech dostupných i nedostupných prostředků, aby měli výhodu.

Onen špionský nádech je hodně příjemný zpestřením, ze kterého těží zdejší humor, který možná není nejoriginálnější, ale vyloudí úsměv na tváři a ne jednou. Sokové se nebojí zajít do extrému, takže se jim nad hlavami prohání špionážní letadla, střílejí po sobě uspávací šipky, nechávají se sledovat na každém kroku, jen aby získali výhodu.

Díky tomu člověku ani nevadí, že je to vlastně standardní příběh o dívce, která se nemůže rozhodnout a dvou nápadnících, kteří ji nejen mají rádi, ale chtějí si navzájem dokázat, že jsou lepší, než druhý. Jelikož je to hnáno do extrému, působí to relativně svěže a neokoukaně, i když pár podobných projektů už tu bylo.

Je zvláštní, že i když akce je trochu na začátku a trochu na konci a mezitím se vlastně, pokud jde o přestřelky, rvačky a podobné záležitosti, nic moc neděje, Tohle je válka! odsýpá jedna radost a než se nadějete, už jste na konci.

Na konci, u kterého vás vůbec nepřekvapí, jak se vyvine, je to jedno klišé za druhým, plno sentimentu, ale holt se dalo čekat, že to tak dopadne a vlastně bychom asi nebyli spokojeni, kdyby byl konec jiný.

A pokud přece jen na akci dojde, tak je velmi slušná, docela přehledná, souboje vypadají drsně a přestřelky mají spád. Pravda, mohlo by jí být více, pohybujeme se totiž spíše ve vodách romantiky, než akce, ale ve finále to není až tak bolestné.

Velký kladem je i obsazení, jelikož to mezi trojicí jiskří a ne málo, ale pravdou je, že se zdá, že je více chemie mezi oběma pány, než mezi pány a Reese. A kromě toho, byť je Reese roztomilá, tak proti Chrisovi a Tomovi vypadá o něco starší.

Tohle je válka! není filmovou událostí roku, ale jde o onen film, na který se podíváte, za pár hodin na něj zapomenete, ale během jeho sledování se budete bavit a ne málo. Jasně, že z toho šlo vytřískat o něco více, ale i tak jde o hodně snesitelný projekt, který za minimálně jedno zhlédnutí určitě stojí.

Podívejte se na video upoutávku!


Hrají: Chris Pine, Reese Witherspoon, Tom Hardy, Warren Christie, Leela Savasta, Natassia Malthe, Laura Vandervoort, Til Schweiger, Angela Bassett, Abigail Spencer, Chelsea Handler, Rosemary Harris, Emilie Ullerup, Michael Papajohn

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny