Dneska je sobota, 13.04.2024, svátek má Aleš, venku je 17°C, 23 online
TV 10:54:42

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[3]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
8837x
Přidáno:
02.03.2009
Autor:
Chen
 

Tropic Thunder – Tropická bouře

obal

Ben Stiller komedie umí, když se do nějaké pustí jako herec, obvykle z toho vyleze slušná zábava, když se navíc přidá jako režisér, tak je to často ujetá a šílená záležitost, která hrozí natržením bránice. Ale u Tropické bouře mu to nevyšlo. I když podle ukázek se dalo čekat, že se nám dostane výbušného (doslova) zesměšnění hollywoodského světa plného předražených filmových spektáklů, nakonec to tak žhavé není.

Režisér, spoluscénárista a jedna z hlavních hvězd Tropické bouře v jedné osobě – Ben Stiller zvládl dostat před kameru plejádu opravdu zvučných jmen, kromě sebe (to asi nebylo extra dlouhé přemlouvání), také Roberta Downeye Jr., Jacka Blacka, Nicka Nolteho, Matthew McConaugheye nebo Toma Cruise (plus obrovské množství celebrit v cameo rolích). A takový Tom Cruise nebo Robert Downey Jr. se představí tak, jak byste to nečekali (jeden jako obézní plešatý magnát a druhý jako černoch).

Tropické bouři je nutné přiznat, že na komedii jsou tu skvělé herecké výkony, které v určitých momentech hodně slušně pobaví. Ale to platí pro prvních a posledních pár minut, výplň mezi nimi je překvapivě nudná a jde o nezáživnou vatu, která je občas prosvětlena trefným vtípkem, ale je jich příliš málo, na to aby Vás film 100%-ně pobavil.

Tropic Thunder využívá klasického schématu filmu ve filmu. Partička rozmazlených herců je přepravena na natáčení akčního válečného spektáklu do Vietnamu, ale přehnaná iniciativa režiséra způsobí, že se partička celebrit ocitne pod ostrou palbou drogových dealerů.

Scénář je vystavěn na tom, že si utahuje z chování hereckých hvězd, poměrů v Hollywoodu, přestřelených rozpočtů, přístupu producentů a podobně, ale daří se mu to opravdu je zpočátku a ke konci. Sice tyto dvě části stojí za to, ale upřímně řečeno nudit se budete pravděpodobně častěji než je u komedie zdrávo.

A přitom téma je líbivé, akční scény překvapivě dobré a dost často je cítit sympatický cynismus a ironie. Je to škoda, pokud by se více tlačilo na pilu, tak si zvládnu představit, že by byla Tropická bouře vodopádem trefně mířeného humoru. Ale vyšla nám z toho jen menší fontánka, která občas vytryskne slušně, ale obvykle si jen tak zacáká.

Jde o promarněnou příležitost, která sice nabízí velmi příjemné herecké výkony, ale vyznějí naprázdno nepodpořeny kvalitním scénářem. Oproti takovému Zoolanderovi jde o výrazný pokles. Jeden vtipný gag přibližně za pět až deset minut, to je velká slabota. Ano, občas některá z postav prohlásí něco, co se povede, ale jde o výjimečné chvilky, kterých je tu asi tolik jako čistých pisoárů na veřejných záchodcích.

Když si to shrneme, dostaneme kvalitní herce, zajímavé triky, stylové akční scény, ale působí trošku mimo mísu, protože samotný příběh až tak úchvatný není. Nejvíce pobaví trošku ujeté a za vlasy přitažené charaktery, ale paradoxně si u většiny z nich vybavíte nějakou skutečnou hvězdu.

Kdoví, možná je film mnohem vtipnější, než jsem zaznamenal. Možná využívá jiného stylu humoru, který na mě nefunguje, ale ať tak nebo tak, párkrát jsem se hlasitě zasmál, ale slovo „párkrát“ je opravdu na místě.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Ben Stiller
Hrají: Ben Stiller, Robert Downey Jr., Jack Black, Nick Nolte, Steve Coogan, Jay Baruchel, Danny R. McBride, Bill Hader, Brandon Soo Hoo, Reggie Lee, Trieu Tran, Matthew McConaughey, Tom Cruise

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
Sanchezz gg8/10
herrspiegelmann tb10/10
Othelloo vedle9/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (3)