Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 24 online
TV 02:35:48

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
8032x
Přidáno:
18.10.2010
Autor:
Chen
 

Noční rande - Date Night

obal

Akční komedie jsou riskantní žánr. Musíte si pohlídat, ať je tam dost (překvapení) akce i humoru. A to není vůbec snadné (jak jsme v kině párkrát zjistili).

U Nočního rande jsem předpokládal, že především to druhého bude pořádná dávka, však do hlavních rolí byli obsazeni dva z nejlepších komiků, které v současné době Hollywood má a to Tina Fey (30 Rock) a Steve Carell (Kancl), takže doufat v to, že se člověk bude válet smíchy na podlaze, nebylo úplně přehnané.

Ale očekávání splněna nebyla. A to ani v nejmenším. Jde především o to, že množství gagů je překvapivě skromné a navíc snad jen pár z nich je tak intenzivních, že se u nich člověk „řeže“ až sousedí buší koštětem do podlahy. Hlasitě jsem se zasmál dvakrát, možná třikrát a to je dost málo.

Scénář prostě není tak zábavný, jak by mohl a měl být. Takhle nevyužít poskytnutý herecký potenciál je prostě ostuda. Vždyť hlavní duo opravdu patří k elitě komiků a jejich fanoušky (mezi které se počítám) rozhodně zklame to, že se objevují ve filmu, který ničím nevyčnívá. Ne, že by byl špatný nebo se u něj člověk nudil, ale přece jen, není to ono, když si na konci řeknete: „Šlo to, ale znovu se na to asi nepodívám,“.

On ani příběh zrovna neoplývá originalitou. Nebo jste snad nikdy neviděli něco podobného jako je příběh manželského páru, který upadl do stereotypu a shodou náhod se zaplete do situace, kdy je pronásledují zabijáci, což jejich vztah utuží?

Tohle už bylo viděno stokrát a několikrát i v zábavnější formě. Jednotlivé scény totiž mají často naběhnuto a člověk očekává, že vyústí v hodně zábavnou pointu, ale nakonec se film o humor jen zlehka otře a pokračuje dál.

O něco lépe jsou na tom akční scény, které jsou docela svižně (ale přehledně) sestříháné a mají svou nepopiratelnou dynamiku a jiskru. Opět jde ale jen o průměr bez výraznějšího nápadu.

Jediná věc, která Noční rande zachraňuje, jsou herečtí představitelé, kterým sice scénář moc nepomáhá, ale ani on nedokáže potlačit jejich talent a smysl pro humor. Kromě zmíněné ústřední dvojice, se tu objevuje například Mark Wahlberg, Mark Ruffalo, Mila Kunis, James Franco a pár dalších známých jmen, kteří mají jen vedlejší role, ale i v těch se blýsknou.

Člověku je do pláče, když si představí, jak by jim to šlo, kdyby jim z úst plynuly vtipnější dialogy, ale bohužel zůstane jen u zbožného přání. Je prostě minimálně zvláštní, že když musí být tvůrcům jasné, že témat je omleté, nepohlídali si, aby bylo alespoň podáno s pořádnou dávkou vtipu, ale tohle byla docela pokrytecká sázka na jistotu ve stylu: „Máme tu pár známých jmen, natočíme něco osvědčeného, nebudeme moc experimentovat, stejně na to lidi přijdou.“

Ano, jsem si vědom, že zním jako ufňukaná holka, která chtěla Barbie vílu a dostala Barbie tanečnici :)), ale pokud znáte Tinu Fey a Stevea Carella, tak určitě víte, že jsou herci, kteří dovedou člověka rozesmát tak, že mu hrozí protrhnutí bránice a tady rozhodně neměli šanci to předvést.

Noční rande je průměrný pásový produkt, který nemá žádné vedlejší účinky, ale není to nic extra, co bychom už neměli v „rukou“. Na jedno zhlédnutí to docela jde, ale že byste si odnesli nějaký dlouhodobější zážitek, to asi ne.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Shawn Levy
Hrají: Steve Carell, Tina Fey, Mark Wahlberg, Taraji P. Henson, Jimmi Simpson, Common, William Fichtner, Mark Ruffalo, James Franco, Mila Kunis

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny