Dneska je středa, 22.05.2024, svátek má Emil, venku je 16°C, 135 online
TV 01:12:21

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
8222x
Přidáno:
11.04.2011
Autor:
Chen
 

Benga v záloze - The Other Guys

obal

Podle prvních ukázek se zdálo, že tohle bude hodně povedená akční buddy komedie, která by snad mohla nakopnout poněkud skomírající kariéru Willa Ferrella. A že by to potřeboval jako sůl, v posledních letech se mu zrovna nedaří.

Ovšem, i když Benga v záloze neprodělala, čekalo se od nich více, než nakonec nabídnuli. Nejsou špatní, občas docela slušně pobaví, ale rozhodně nejde o komediální šperk, ve který se doufalo.

Jde o standardní případ toho, kdy si říkáte, že by se z filmu dalo vytřískat mnohem, ale mnohem více. Nestalo se a Benga v záloze jsou průměrnou, docela lehce zaměnitelnou záležitostí, kterých se každý rok objeví několik.

Jde hlavně o to, že humor sice většinou funguje, ale není nikterak třeskutý, záměrně spoléhá na balancování mezi zábavností a trapností, ale ve chvíli, kdy by mohlo, respektive mělo být zatlačeno na pilu, scénář ubere plyn.

Když máte dojem, že se blíží něco zábavného, tak v drtivé většině případů skončí pokus o gag na půli cesty a člověk si může jen představovat, jak povedené by to bylo, kdyby to někdo dotlačil do cíle.

Příběh se točí kolem dvojice detektivů (Will Ferrell a Mark Wahlberg). Jeden touží dělat velké věci, druhý se raději věnuje účetnictví a ostatním kolegů leze na nervy. Ale když zemře hvězdná policejní dvojice (Dwayne Johnson a Samuel L. Jackson), někdo musí nastoupit na jejich místo. A hlavní hrdinové, tedy alespoň jeden z nich, by se o to chtěl pokusit.

Shodou okolností začnou odhadovat pěkně velký zločin, což by jim mělo pomoci. Mělo, ale zase tak snadné to nebude, protože jim kvůli tomu jde po krku skoro každý.

Na hlavní dějovou linii je nalepeno několik postranních epizodek, z nichž některé jsou zábavné (třeba ta s nádhernou ženou jednoho z policistů) a některé jsou spíše divné (pasácká minulost). Film je trošku matoucí, protože někdy si hraje na akční biják, jindy na ulítlou komedii, prostě jde o všehochuť, které se někdy daří a za moment zase ne.

Pokud jde o herecké obsazení, tak Will Ferrell je fajn, Mark Wahlberg také není špatný, i když by zvládl víc. Ale skutečně zajímavé jsou vedlejší postavy, které si střihli například Michael Keaton, Eva Mendes nebo zmínění Samuel L. Jackson a Dwayne „The Rock“ Johnson.

Nebýt jich, tak je projekt ještě mnohem méně povedený. Možná by si zasloužili mnohem více času na scéně, protože se jim ho příliš nedostává a není tak těžké si představit, že by to Bengům v záloze kvalitativně pomohlo.

A stejně tak by asi nebylo od věci film trošku prostříhat, protože ve skoro dvou hodinách prostě neskryjete to, že ve scénáři je málo doopravdy povedených vtipů. Kdyby se stejné množství gagů, které jsou tu k vidění, objevilo v 80-ti minutové stopáži, byl by výsledný dojem mnohem lepší, takhle jsou rozmělněné a občas se člověk prostě nudí.

Nemluvě o tom, že akční scény také nic moc. Jsou zvláštně setříhané a vyjma úvodní honičky, nejsou ani moc povedené. Chybí jim ten správný „drafj“.

Benga v záloze nejsou vysloveně špatným projektem, jsou prostě průmění, ale kdyby chtěli a někdo se více snažil, mohlo to dopadnout lépe a to o dost. Stačilo trošku „šlápnout na plyn“ a byla by to pecka.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Adam McKay
Hrají: Mark Wahlberg, Will Ferrell, Samuel L. Jackson, Dwayne Johnson, Eva Mendes, Michael Keaton, Ray Stevenson, Anne Heche, Steve Coogan

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny