Dneska je úterý, 28.11.2023, svátek má René, venku je 0°C, 33 online
TV 16:57:28

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
6612x
Přidáno:
31.01.2011
Autor:
Chen
 

Vrahouni - Killers

obal

Přijít dnes s originálním námětem, to se počítá. No, Vrahouni ho nemají. Naopak nabídnou příběh, který jsme viděli tisíckrát. Profesionální zabiják se zamiluje a hodlá se vyprdnout na svou kariéru a plně se věnovat svému vztahu.

To už jsme tu měli tolikrát, že se to nedá spočítat jinak, než na kalkulačce. Ale i omšelý děj nemusí představovat vyslovený problém v případě, že se podaří ostatní aspekty filmu zpracovat na výbornou.

U Vrahounů se to sice nepovedlo, protože jsou nedotažení hned v několika rovinách, ale i přesto, že chyby jsou zřejmé a lze na ně jasně ukázat, tak bez studu a hany přiznám, že jsem se u nich ani chvilku nenudil a ve finále mě příjemně pobavili.

Vrahouni jsou akční komedií s nádechem romantiky. A skutečně dobře funguje hlavně akce. Romantika dost pokulhává a není jí věnováno příliš pozornosti, a když se na ni přece jen dostane, tak je na ní nahlíženo povrchně a bez hlubší myšlenky. Komediální momenty tu jsou docela časté, ale některé spíše přešlapují u hranice trapnosti, hlavně v momentě, kdy postavy vysvětlují vtipy, u kterých to ale není nutné. Takže jsou jednoduše „zabity“.

Velice příjemně ale překvapila akce, které sice v prvních 45 minutách není moc, ale v druhé části filmu se jí dočkáme a je svižná, neuhlazená a překvapivě brutální. Od titulu, ve kterém hrají hlavní role Ashton Kutcher a Katherine Heigl bych něco takového rozhodně nečekal. Velmi příjemné překvapení.

A oba dva se snaží a jde jim. Jasně, že nebudou aspirovat na Oscara, ale na to, jak v některých jiných titulech Ashton působil prkenně, tak tady docela válí. Je charismatický, jeho grimasy jsou docela vtipné, a přestože mu nájemného zabijáka vysloveně nevěříte, tak když vezme pistoli do ruky a ukáže bicáky, není k smíchu. Katerine je roztomilá, tak jako obvykle a nabízí to, co od ní očekáváme.

Většina z vedlejších postav moc prostoru nedostává, až na rodiče hlavní hrdinky v podání Toma Sellecka a Catherine O´Hara, kteří jsou skvělí. Pokud humor někdy funguje, tak právě díky nim. Tom ztvárňuje přehnaně přísného otce, který dostává svého švagra do úzkých, kdykoliv se s ním vidí a Catherine si užívá alkoholu holdující tchýni, které je vlastně všechno více méně jedno, hlavně, že má v ruce sklenici s chlastem.

Funguje i chemie mezi hlavními postavami, což se ale nedá říct o dialozích, které jsou povrchní, bez nápadu a působí jako standardní „vata“. Často nejsou zábavné, nejsou ani průměrné, jsou prostě nudné a zbytečné.

Jak bylo řečeno, film zachraňují akční scény, které jsou opravdu překvapivě dobré. Jak honičky, tak přestřelky a pěstní souboje, kdy se zúčastnění řežou opravdu reálně (respektive ne reálně, ale vypadá to tak). Jestli jste čekali, že se všichni budou jen tak pošťuchovat, aby si nezlomili nehet, spletli jste se. Ashton zaposiloval a mlátí kolem sebe jako chlap. Už nepůsobí jako to vyhublé vyžle, které se promenádovalo po módních molech, začíná z něj být dospělák a má i knír, to je co :)). Mé hodnocení asi bude přestřelené (což je u mě docela zvykem), ale nemůžu jít níže s ohledem na to, že žánrové spřízněnému Nočnímu rande jsem dal 6 z 10 a Vrahouni mě pobavili více. Nejsou bezchybní, to žádném případě, ale svůj účel plní, oddychovka jak má být.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Robert Luketic
Hrají: Ashton Kutcher, Katherine Heigl, Tom Selleck, Catherine O´Hara, Katheryn Winnick, Kevin Sussman, Lisa Ann Walter, Casey Wilson, Rob Riggle

Copyright © 2000-2023 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny