Dneska je neděle, 25.02.2024, svátek má Liliana, venku je 2°C, 27 online
TV 07:06:47

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9373x
Přidáno:
29.11.2010
Autor:
Chen
 

Sex ve městě 2 - Sex and the City 2

obal

Nikdy by mě nenapadlo, že se každý týden budu těšit na seriál, ve kterém si partička holek sedne u kafe a začne si vyprávět o tématech, které mi popravdě nejsou moc blízké. Ale Stalo se, čtveřice ženštin ze seriálu Sex ve městě si mě získala svou otevřeností, štiplavým humorem a odlehčeností.

Líbil se mi i jejich první výlet na filmová plátna, protože šlo v podstatě o pár dílů seriálu pospojovaného dohromady. Ovšem Sex ve městě 2 zvolil trošku jinou a ne úplně vhodnou cestu, která věrné fanoušky televizní verze asi zklame.

Jde hlavně o to, že se vytratil (ne úplně, ale jsou ho tu jen náznaky) satirický humor, poznámky jednotlivých dam už nejsou tak úderné a dokonce ubylo i komentářů Carrie (Sarah Jessica Parker), které doprovázely dění.

Sex ve městě 2 je vlastně obyčejná romantická komedie, kterých vznikají spousty. To, co dělalo seriál tak výjimečným prostě zmizelo a jediná ingredience, která zůstala zachována, jsou sexuální eskapády Samanthy (Kim Cattrall).

Už skoro žádné trefné diskuse o vztazích (pár jich tu je, ale výrazně jich ubylo), satirický nadhled také vymizel a zůstaly hlavně stížnosti a problémy jednotlivých dam, které se řeší až příliš často. A nutno přiznat, že hlavní hrdinky rády dělají z komára velblouda.

Sex ve městě 2 začíná v době, kdy Carrie a Pan Božský (Chris Noth) žijí v manželství už slušnou řádku měsíců, ale není to tak idylické jak doufali. Carrie nehodlá trávit večery na gauči, zatímco její manžel by to bral. Samantha pro změnu bojuje s tím, aby se vyhnula příznakům menopauzy. Miranda (Cynthia Nixon) má nového nepříjemného šéfa a Charlotta (Kristin Davis) už je nesmírně vyčerpaná ze svých dvou potomků.

A tak, když se holkám naskytne možnost vydat se Abu Dhabi, rády nechají své starosti za hlavou a vydají se do této exotické země.

První polovinu více než dvouhodinového filmu budete sledovat prezentování toho, čím se hlavní postavy trápí a druhá část působí jako propagační video jedné nádherné, luxusem oplývající, země. Děj se nikam nesune, negraduje, Sex ve městě 2 plyne velmi pozvolně.

Ovšem, nemůžu říct, že by to bylo nudné. Přestože jsem velmi zklamaný z toho, že to, co jsem na seriálu a prvním filmu obdivoval, je zatlačeno do pozadí, lhal bych, kdybych řekl, že Sex ve městě 2 není relativně zábavný.

Jako odlehčená komedie funguje slušně. Sice nikam nespěchá, ale současně není nezábavná. Má určitou jiskru, která pomáhá tomu, že skoro dvě a půl hodiny uplynou rychle. Hodně tomu pomáhá i nádherné ztvárnění Abu Dhabi, které ve filmu vypadá opravdu skvostně. O takovém luxusu může člověk opravdu jen snít. Ale dívá se na něj dobře.

Filmem se také mihne několik postav známých ze seriálu a na moment se zjeví i Penélope Cruz, ale nedá se říct, že by někdo sehrál výraznější roli.

Sex ve městě 2 je milá nenáročná komedie, ale je zaměnitelná se spoustou jiných projektů. Kdybych přeháněl, tak jediné, co vás ujistí, že se díváte na „pokračování“ oblíbeného seriálu, je nápis na DVD. Kouzlo je pryč. I když zábava tak úplně ne.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Michael Patrick King
Hrají: Sarah Jessica Parker, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Kim Cattrall, David Eigenberg, Evan Handler, Jason Lewis, Chris Noth, Willie Garson, Alexandra Fong, Penélope Cruz, Miley Cyrus, John Corbett, Liza Minnelli

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny