Dneska je úterý, 23.04.2024, svátek má Vojtěch, venku je 0°C, 26 online
TV 01:19:45

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10650x
Přidáno:
21.06.2010
Autor:
Chen
 

Kámoš k pohledání – I Love You, Man

obal

Najít nejlepšího kamaráda není sranda. Respektive v reálném životě. Když je o tom natočený film, tak je to k popukání. Kámoš k pohledání je opravdu vtipná, i když současně nikterak třeskutá komedie, která nesází ani na nereálné gagy, ani na „náhodné“ nehody a fekálního (doslova) humoru je to jen drobet. A přesto se u ní slušně zasmějete, především díky záměrné trapnosti některých situací.

Nejde o klasickou komedii, kterých seženete ve videopůjčovně deset na každé polici, ale o neuhlazenou podívanou, která hodně těží z momentů nabitých trapností, které se vy, správně škodolibě, musíte prostě zasmát.

Děj je jednoduchý a přesto zvláštní. Hlavní hrdina, realitní agent Peter (Paul Rudd) je slušný člověk, který má hodně kamarádek mezi ženami, nemluví s ostatními o sexu, protože je to intimní záležitost a bude se ženit se svou krásnou snoubenkou Zooeye (Rashida Jones). Jenže vyvstane problém, zjistí, že nemá žádného nejlepšího kamaráda, který by mu šel za svědka. Ne, proto, že by byl nespolečenský, ale proto, že si více rozumí s dívkami.

A tak se pustí do hledání vhodného nejlepšího přítele. Jenže ona to není žádná sranda. Je to možná mnohem složitější, než najít vhodnou partnerku. Naštěstí ovšem narazí na Sydneyho (Jason Segel), který má něco do sebe. Jenže není takový, jak se zdá…

Teď si asi myslíte něco ve stylu: „A to je jasné, to bude nějaký magor…“. Jenže chybka, pletete se, pár náznaků toho, že by se z něj mohl vyklubat psychopat, tu je, jenže tímto směrem se film nevydává. Sydney není špatný, jen má zvláštní metody, jak se se spoustou věcí vypořádat. A navíc je hodně snaživý a Petera má rád. Pokouší se mu pomoci, ale občas to prostě jen nevyjde.

Ale opět nečekejte žádný vodopád vtípků a pomoci, která se zvrtne. Hlavním zdrojem humoru je samotný Peter, který se intenzivně snaží zapůsobit na svého potencionálního nejlepšího kamaráda. Jenže moc mu to nejde. Respektive si ho Sydney oblíbí, i přes jeho směšné pokusy, jako například mnohaminutové rozhovory o ničem nebo snaha dát Sydneymu nějakou přezdívku.

Ve zkratce, Peter prostě neví, jak jednat s kamarády, kteří vlastní penis. Což demonstruje například v situaci, když se ho kamarádka Zooeye Denise (Jaime Pressly) snaží seznámit se svým ne zrovna milým manželem Barrym (Jon Favreau), kterému ale Peter zrovna nepadl do noty.

Denise a Barry jsou mimochodem také častým zdrojem úsměvů. Jejich drsný vztah nebo Barryho těžké antipatie k Peterovi jsou skvěle natočeny a člověk se u nich hodně slušně pobaví. Barry je dokonalý bručoun, který dává chudákovi Peterovi řádně zabrat.

Ale nejsou jedinými zajímavými figurkami ve filmu, je jich tu spousta, od žárlivého gaye, který si myslí, že je Peter také homosexuál, přes velmi upřímného Peterova otce, až k Lou Ferrignovi (televizní Hulk), který si tu zahrál sám sebe.

Přesto všechno se nedá říct, že Kámoš k pohledání není ze života. Právě naopak, je v mnoha ohledech hodně civilní a uvěřitelný, není uhlazený a vtipné momenty nejsou perfektně vypiplané, jsou podány lidsky a „neotesaně“, což funguje na výbornou.

Musím se přiznat, že jsem se v některých momentech opravdu „řezal“. A bylo jich slušné množství. Kámoš k pohledání spadá do kategorie komedií jako je 40 let panic, Kopačky, Bratři z donucení atd.. Jsou si stylově podobné, a pokud se vám jejich pojetí líbilo, tak Kámoš k pohledání vás nezklame.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: John Hamburg
Hrají: Paul Rudd, Rashida Jones, Sarah Burns, Jaime Pressly, Jon Favreau, Jane Curtin, J.K.Simmons, Andy Samberg, Jason Segel, Lou Ferrigno

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny