Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 24 online
TV 03:47:08

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10464x
Přidáno:
02.11.2009
Autor:
Chen
 

Policajt ze sámošky – Paul Blart: Mall Cop

obal

Policajt ze sámošky byl jedním z největších překvapení minulého roku. Ani ne tak po kvalitativní stránce, ale po finanční. Rozpočet pouhých 26 milionů a výdělky z kin více než 183 milionů, to jsou pro producenty příjemná čísla.

A to film není nic světaborného, co by obohatilo světovou kinematografii. Jde jednoduše o příjemnou odlehčenou komedii, která není ani špetku originální, není gejzírem nejpromyšlenějších vtipů ani nenabídne plejádu extra známých jmen, ale přesto pobaví a vykouzlí neustálý úsměv na rtech.

Abych vás nemátl, pokud čekáte, že Policajt ze sámošky je oním typem filmu, kde se v první minutě svalíte smíchy na zem a na konci vás povezou na pohotovost s fatálně poškozenou bránicí, máte smůlu. Titul je spíše oním typem projektu, který netlačí na pilu a nesnaží se z každé situace vytřískat co nejvtipnější moment, ale soustředí se na sympatický milý nenátlakový humor.

Podle mého je jeho hlavní silou obsazení, především pak hlavní role. Tu dostal na starost stále oblíbenější komik Kevin James, kterému sekundují například Jayma Mays nebo Keir O´Donnell. Kevin James a jeho civilní ňoumovitá vizáž je pro film jako dělaná.

Však také ztvárňuje dobrosrdečného nešiku Paula Blarta, ochranku z obchodního domu. Ten se neustále snaží dostat k policii, ale kvůli hypoglykémii se mu to nedaří. Alespoň tedy svou současno práci bere vážně (možná až moc), což přijde jeho kolegům i ostatnímu personálu k smíchu.

Ale on si s tím neláme hlavu, drží se své přísahy, kterou si sám napsal a zasklil. A navíc, asi by nebyl terčem tolika vtipů, kdyby ostatní tušili, že zůstane jejich poslední nadějí, když jejich pracoviště přepadne banda zločinců.

Asi uznáte, že děj není nic, za co by si scénáristé zasloužili obdivné vzdechy a děkovné dopisy. Ale v tomto případě jde o příjemnou fungující klasiku, která neurazí. Na něco nového tu nenarazíte, ale na konec vám to stejně ani nebude příliš vadit.

Důležité je, že i přes to, že chybí výraznější invence, tak film funguje dobře. Pobaví a to je důležité. Humor je sice nejvíce čerpán z nešikovnosti hlavního hrdiny, ale jak Kevin James zvládá svou roli na výbornou a v podstatě celý projekt táhne na svých bedrech.

Sice trošku tlačí ostatní postavy do pozadí, ale to není jeho vina, ale spíše vina tvůrců. Důležité je, že i přes svou nemehlnost vám bude Paul Blart sympatický a budete mu držet pěsti. Jeho nešikovnost je totiž roztomilá a ne otravná a jistě víte, že nepřekročit hranici mezi těmito dvěma slovy je hodně velký problém.

Nebudu vám tvrdit, že Policajt ze sámošky je něco, co vám utkví v paměti na dlouhé dny a budete na to neustále rádi vzpomínat, ale myslím, že za zhlédnutí stojí. Film možná není v ničem výjimečný, ale také se těžko hledá, co na něm zkritizovat.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Steve Carr
Hrají: Kevin James, Keir O´Donnell, Jayma Mays, Raini Rodriguez, Shirley Knight, Stephen Rannazzisi, Peter Gerety, Bobby Cannavale, Adam Ferrera, Erick Avari, Natascha Hopkins

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny