Dneska je sobota, 13.04.2024, svátek má Aleš, venku je 18°C, 39 online
TV 11:13:46

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10596x
Přidáno:
27.05.2010
Autor:
Chen
 

Trable v ráji – Couples Retreat

obal

Určitě se vám to stalo, koukáte se na filmy, po jeho zhlédnutí si řeknete, že to vůbec nebylo špatné a pak se podíváte na hodnocení druhých a nestačíte zírat, jak na daný titul házejí špínu horem dolem. Člověk se pak ptá, jestli má jít s proudem a přikyvovat nebo si říct svůj názor s tím, že ostatní vás budou označovat za člověka bez „vkusu“.

Ale víte co? Já na to kašlu. Pokud se mi něco líbí, tak se mi to líbí a kdyby bylo šest miliard lidí proti, tak názor nezměním a nebudu se za něj stydět.

Trable v ráji dostaly hodně za uši, recenze jsou přinejlepším průměrné, a co se týče pochvalných reakcí diváků, tak cca 3 pochvaly proti 7 buzeracím z 10 hodnocení. A upřímně, vlastně to chápu, protože mají Trable v ráji dost chyb. Přesto nebudu lhát a přiznám se, že jsem se u filmu slušně pobavil a docela dobře zasmál.

Ale nečekejte, že se budete válet smíchy po zemi. Trable v ráji neútočí na vaši bránici zrovna intenzivně a některé momenty občas hraničí s trapností (nevíte, jestli se smát nebo koukat jinam). Ovšem nejsou tu naštěstí žádné nechutnosti a přehnaně fekální humor.

Na druhou stranu, žádný hlubokomyslný a intelektuálně vytříbený komediální zážitek to není. Legrace je prezentována jako oddychová, nenáročná, ale (podle mého) příjemná. Nic světaborného, ale viděl jsem mnohem ubožejší, trapnější a nezáživnější komedie.

Námět není vůbec špatný. Čtveřice párů se vydává na exotický ostrov, protože jedna dvojice zvažuje, zda zůstat spolu nebo se rozejít a právě pobyt v Edenu (název letoviska), který je speciálně koncipován jako zájezd pro dua s problémy, by jim měl pomoci se rozhodnout. A jelikož sleva pro skupiny je neodolatelná, vydávají se tam i jejich kamarádi.

Ovšem z původně relaxačního pobytu se vyklube zájezd na místo, které je zaplněno hodně podivnými pracovníky. Navíc, každý z párů zjistí, že má své vlastní záležitosti, které si musejí vyříkat.

S tím je trošku problém. Několikrát budete mít pocit, že sledujete naučné psychoterapeutické video pro zadané. Nepříjemně často se sklouzává k rádoby zajímavým psychohrátkám a řečičkám o síle vztahu a pochopení, což není ve finále vůbec zábavné, ale naopak docela otravné.

A komediální rovina filmu to vyrovnává jen tak tak, jak bylo řečeno, netlačí příliš na pilu, takže vás nečekají záchvaty smíchu. Kdyby se scénář vykašlal na filozofování o lásce a trošku zapracoval na humorné složce filmu, pak by to dopadlo mnohem lépe, ale nestalo se.

Zabolí ti hlavně proto, že plejáda herecký jmen je opravdu bohatá – Vince Vaughn, Jason Bateman, Faizon Love, Jon Favreau, Malin Ákerman, Kristin Bell, Kristin Davis nebo Jean Reno. Jejich potenciál není rozhodně využitý naplno, ale podávají slušné výkony. Ale všichni víme, že by zvládli mnohem více. Nemají pro to ovšem dost prostoru.

Ale co je opravdu dokonalé, to je prostředí. Je to jako reklama na exotické destinace, nádherné scenérie, které vás donutí podívat se z okna a nenávidět tu nechutnou šeď a zataženou oblohu. Jde o překrásné místo, která se ne nadarmo (ve filmu) jmenuje Eden (ráj).

Vychází nám z toho příjemně oddechový film, který občas dost závažně klopýtá, ale že by to byla hrůza, na kterou se nedá dívat, tak to určitě ne. Za jedno zhlédnutí film podle mého stojí.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Peter Billingsley
Hrají: Vince Vaughn, Jason Bateman, Faizon Love, Jon Favreau, Malin Ákerman, Kristin Bell, Kristin Davis, Jean Reno

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny