Dneska je pondělí, 27.05.2024, svátek má Valdemar, venku je 19°C, 59 online
TV 09:23:16

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
13993x
Přidáno:
09.08.2010
Autor:
Chen
 

Víla Zuběnka - Tooth Fairy

obal

Doba (a diváci) testosteronovým akčním filmům nepřeje. A tak se urostlí borci, kteří obvykle ve svých filmech likvidují pár desítek lidí za minutu, občas nechají přemluvit a natočí nějakou odlehčenou komedii. Udělal to Arnie, Sylvester, Vin a Dwayne Johnson známý jako The Rock, také.

A dopadlo to, jak většina čekala. I když možná o něco lépe, než se spousta lidí bála. Nejde o zrovna třeskutou komedii, ale bez problémů snesitelný průměrný rodinný film, který je místy vtipný a místy lehce trapný.

Víla Zuběnka by hlavně potřebovala třeskutější humor. Některé scény jsou vtipné a vyvolají úsměv, ale je jich zbytečně málo, kdybych jich pár přibylo, nikdo by jistě nebyl proti. S ohledem na námět musím poznamenat, že z The Rocka v růžových šatičkách s křídly se dalo vytřískat mnohem více. Navíc, když náš svalnatý sympaťák několikrát ukázal, že mu nedělá problém dělat si legraci sám ze sebe.

Dwayne se ujal role hokejisty Dereka Thompsona, který sice není zrovna specialita na dávání gólů, ale za to vyrážení zubů mu jde na jedničku, proto mu také přezdívají Zubní skřítek. A ještě jedna věc mu jde velmi dobře, rozbourávání snů malých kluků, kterým bez problémů sdělí, že jejich šance uspět jsou hodně mizivé.

A jeho pesimismus se mu nevyplatí, když dceři své přítelkyně Carly (Ashley Judd) téměř sdělí, že zoubkové víly neexistují. A za to je náležitě potrestán, sám se má stát zubním skřítkem na dva týdny. Ale nejde o povolání, které by 105 kilový svalovec zvládal zrovna elegantně.

Je to svým způsobem mile ujetý námět, který poskytuje hodně prostoru pro to, aby hlavní představitel předvedl smysl pro humor. A několikrát opravdu ukáže, že „bžunda“ mu není vůbec cizí. Jenže scénář mu dává zbytečně málo šancí, aby rozesmál diváka. Jsou tu možná dvě tři scény, kde se člověk upřímně zasměje, ale to je dost málo na to, aby se dospělý divák, který se rozhodl pustit film své ratolesti nebo mladšímu příbuznému, skvěle pobavil.

Občas naopak dochází k situacím, kdy se pro změnu tlačí na pilu tak, že už se dostáváme k trapnostem a film působí příliš nuceně. Není to úplně častý případ, ale pár jich tu skutečně je.

Náladu zvedne Dwayne, který si roli zubního skřítka opravdu užívá. Propůjčuje postavě přesně to, co by měla mít. Na jedné straně se umí tvářit tak, že se člověku respektem rolují spoďáry a v zápětí nasadí úsměv, po kterém si klidně řeknete: „s tím týpkem bych si chtěl pokecat“. The Rock měl vždy charisma a dokáže ho propůjčit i tak nestandardnímu hrdinovi.

Mile působí i Ashley Judd, kterou nebylo poslední dobou příliš vidět, ale ona neztratila nic na své roztomilosti a je stále k „sežrání“.

Ve vedlejších rolích si užijete například Billyho Crystala, který si střihnul roli hlavního zásobovače zoubkových víl a skvěle paroduje postavu Q z Bonda.

Víla Zuběnka by mohla diváka pobavit opravdu velmi dobře. K tomu ale chybí vtipnější scénář, který je hlavní slabinou filmu. Bez něj jde o snesitelnou rodinnou zábavu, která ve finále nešetří moralizováním a dojemnými chvilkami, ale ty prostě k žánru patří.

Jinak řečeno, spousta svalovců už vypustila do světa mnohem horší komediální projekty, tenhle je relativně slušný, ale je cítit, že by mohl být lepší. Hlavním kladem je to pak úctyhodně urostlý The Rock. Ale stejně bude lepší, když místo křídel dostane do rukou zbraň a půjde si s někým vyřizovat účty.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Michael Lembeck
Hrají: Dwayne Johnson, Ashley Judd, Stephen Merchant, Ryan Sheckler, Seth MacFarlane, Julie Andrews, Chase Elison, Destiny Whitlock, Billy Crystal

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny