Dneska je čtvrtek, 21.09.2023, svátek má Matouš, venku je 24°C, 161 online
TV 15:14:53

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[4]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9332x
Přidáno:
01.02.2009
Autor:
Chen
 

Zohan: Krycí jméno kadeřník – You Don´t Mess with the Zohan

obal

Natočit ujetou komedii, u které si diváci nebudou ťukat na čelo a neprskat nad trapností, to není žádná legrace. Buďto vyjde nebo ne. A obvykle spíše ne. Z mého pohledu se to ale Zohanovi povedlo. Mezi námi, je to určitě jedna z nejpraštěnějších komedií posledních let a nepřekvapivě spoustě lidí nesedla, ale současně plno diváků pobavila, a když přistoupila na její značně neortodoxní styl, užila si ji plnými doušky.

Specifikujme si člověka, který by si Zohana měl užít, nesmí to být žádný konzervativní škarohlíd, kterému vadí politicky nekorektní narážky, sexuální vtípky, ryba mezi půlkami a účesy osmdesátých let minulého století.

Nedává Vám to smysl? Nebojte, Zohan (Adam Sandler) vám to osvětlí. Je to izraelský agent, který zvládá bojová umění na jedničku, váže lidi do „preclíků“ ve vteřině, skáče ze střechy na střechu, chytá kulky do nosních dírek, je jednoduše neporazitelný.

Ale to není, po čem touží. Jeho snem je být slavným kadeřníkem. Jenže, když to řekne svým izraelským rodičům, ti se div nesvalí smíchy pod stůl a oblaží ho pár hláškami o homosexuálech. Ale Zohan to nevzdává, nafinguje svou smrt a vydává se vstříc světu laků na vlasy a nůžek.

Rovnou naběhne do jednoho z nejluxusnějších salónů, ale argumenty – ostříhal jsem sebe a dva psy, na ně zrovna nezapůsobí a tak musí hodně dlouho hledat, než mu jedna milá dívka dovolí zametat ve svém vlasovém studiu.

A díky tomu, že Zohan po večerech tvrdě studuje střihání, osud tomu nakonec chce, že má šanci učesat první zákaznici a jelikož jako bonus poskytuje sexuální uspokojení svým houpavým údem podloženým hustým ochlupením, na kterém ženy rády lehávají jako na měkkém polštáři (alespoň Zohan to tvrdí), stane se z něj brzy legenda.

Ovšem zatímco v práci se mu daří, musí řešit to, že jeho šéfová Dahlia (Emmanuelle Chriqui), se mu začíná velmi líbit, ale je tu jeden problém, je z Palestiny. Kromě toho, po něm pase jeho úhlavní nepřítel Fantom (John Torturro).

Gagy se tu dají rozdělit do několika skupin, ty první si utahují ze vztahu Izraele a Palestiny, další ze špiónských filmů, následují ty, kde figurují obrovské holé zadky a houpající se Zohanův penis a to je jen malý nástin toho, co vás čeká.

Zohan je kanonádou humoru, která vás buď naplno zasáhne, nebo úplně mine. Musím říct, že já jsem se dlouho u žádné komedie, tak nenasmál. Už jen samotná postava Zohana, která je tak přímočará, že naprosto odzbrojujícím stylem vysvětluje synovi, jehož matku uspokojoval, jak je to pro ni dobré, je unikátem.

Opět tu platí, že Zohan nebude sympatický každému, ale ať tak nebo tak, Sandler se ho ujal s vervou a zahrál ho úchylně, ale skvěle. Zohan: Krycí jméno kadeřník je prostě ptákovina, obrovská ptákovina, která nedává smysl, ale je vodopádem humoru. Zvláštního humoru, který není pro všechny, ale jestli máte jen trošku rádi netradiční srandu, která možná není extra intelektuální, ale je odzbrojující, tak to zkuste. Už jen samotné menu na DVD stojí za to.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Dennis Dugan
Hrají: Adam Sandler, John Torturro, Emmanuella Chriqui, Nick Swardson, Lainie Kazan, Ido Mosseri, Rob Schneider, Dave Matthews, Charlotte Rae

Copyright © 2000-2023 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Píčovina
Dita Zohan6/10
guest šebíno
guest T90
guest kryci jméno kadařnik10/10
Elkus nic moc....
Iron_Storm peckatip
guest kravin1/10
Samantha Lolec
davids123 SKVĚLEJ FILM
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (10)