Dneska je čtvrtek, 29.02.2024, svátek má Horymír, venku je 1°C, 28 online
TV 10:23:53

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2004
Hodnocení autorem:
tip
Hodnocení čtenáři[10]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
19734x
Přidáno:
10.07.2004
Autor:
Chen
 

Shrek 2

obal
Bylo nebylo… podruhé

Shrek byl prvním kompletně animovaným filmem, který obdržel Oscara a pravdou je, že zaslouženě. Skvěle napsaný scénář, vynikající nadabování, dokonalá animace a neodolatelný humor. Tím vším Shrek disponoval. A právě díky tomu si nezasloužil jen obdiv kritiky, ale také miliónů filmových fanoušků po celém světě. A tak rozhodnutí natočit druhý díl nebylo nějak překvapivé (mimochodem v době premiéry Shreka 2 už se pilně pracuje na třetím a čtvrtém pokračování). Samozřejmě, že toto nápad na pokračování přivítali diváci s nadšením, ale na druhou stranu okamžitě vyvstaly obavy, jestli je v lidských silách natočit důstojné pokračování…

Jestli ale čekáte, že se na konci této recenze dozvíte striktní prohlášení „Shrek 2 je horší/lepší než první díl“, tak to můžete přestat číst. Co se ale dozvíte určitě je, jestli je Shrek 2 film, u kterého se pobavíte nebo ne.

Bylo by také celkem od věci srovnávat dva filmy, které mají sice společné postavy, ale rozdílné příběhy. Ani vlastně nevím, jak bych to měl udělat – snad se podívat na oba díly a stopovat si, u kterého jsem se smál delší čas?

Shrek 2 začíná přibližně tam, kde původní film skončil. Princezna Fiona (respektive její zelené alterego) a Shrek si užívají zasloužených líbánek ve zlobřím stylu. Zdá se, že nic nebrání jejich společnému štěstí. Jenže to by se do příběhu nesměly zaplést princeznini rodiče, kteří touží vidět svou dceru a jejího „okouzlujícího“ manžela. Samozřejmě, že Shrek není návštěvou tchána a tchýně zrovna nadšený, ale protože Fiona touží vidět své rodiče, přece jen s cestou souhlasí. To, ale netuší, že král nebude z obřího zeleného krkajícího zetě zrovna nadšený. Lépe řečeno bude nadšený tak málo, že si na likvidaci nepohodlného příbuzného najme nejlepšího nájemného zabijáka Kocoura v botách…

I druhý díl Shreka se může pochlubit neotřelým a hlavně vtipným scénářem, který tahá za nos nejen pohádky, ale pozorní diváci zaznamenají i odkazy na různé filmové hity od Pána prstenů, Zorra, Mission Impossible až po Godzillu.

A určitě doporučuji soustředit se na všechny detaily každé scény, protože i sebemenší maličkost většinou obsahuje nějakou tu srandičku, která stojí za to.

Čímž chci říct, že se budete usmívat nebo dokonce smát v podstatě celý film, protože scénář je opět napsán na nejvyšší úrovni a má pro vás připravených desítky menších či větších překvapení, odkazů, narážek a legrácek.

Ze Shreka 2 je cítit maximální snaha tvůrců nezklamat fanoušky původního filmu, a tak se druhý díl nese ve stejném duchu, ale navíc obsahuje velké množství nových nápadů, které vás určitě okouzlí a potěší.

Animace je více méně na stejné technologické úrovni jako první díl (jen je o maličko barevnější a „pohádkovější“), což, ale neuvádím jako zápor, ale spíše jak klad. Protože diváci, kteří viděli původního Shreka se hned budou cítit jako „doma“, až se pustí do sledování druhého dílu.

Samozřejmě, že zůstávají stejné i hlavní postavy Shrek (Mike Myers), Fiona (Cameron Diaz), hyperaktivní osel (Eddie Murphy), ale přibudou i nové postavy jakou jsou Fioniny královští rodiče (Julie Andrews a John Cleese), zmiňovaný Kocour v botách (Antonio Banderas) a několik dalších. Kromě toho se ve filmu mihne velké množství „starých“ známých z prvního dílu.

Soundtrack je také velmi povedený, opět se nese v rytmu pop-rockových písní, které si budete broukat ještě pár hodin po skončení filmu, až se si budete znovu přehrávat povedené scény (což jsou v podstatě všechny) a usmívat se jim.

Ať hledám, jak hledám, nenacházím žádný výrazný zápor, který by se dal Shrekovi 2 vytknout. Nese se ve stejném duchu jako původní film, ale navíc přináší desítky skvělých nápadů, které dělají ze Shreka 2 vynikající podívanou, která může směle konkurovat vynikajícímu Hledá se Nemo.

Tedy, pokud to tak půjde dál, tak by si měli všichni kritici pořídit slovník pochvalných výrazů, protože u Shreka 4 už jim nebudou vlastní slova stačit…Režie: Andrew Adamson, Kelly Asbury, Conrad Vernon
Hrají: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Julie Andrews, Antonio Banderas, John Cleese, Rupert Everett, Jennifer Saunders, Larry King, Joan Rivers

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
michalone bylo to suuuuuuuuuuuuuuuuuper
Jolinka óó
orangecomp jeden z mých oblíbených...8/10
Frances dá se4/10
guest s10/10
Chipka Shrečík10/10
Myšička Shrek10/10
guest bezva10/10
Leňulka bambulka Shrek 210/10
voplatka Shrek10/10
Lisany Shrek Shrek8/10
guest Shrek 210/10
whyle fda
guest Shrek 2
guest RE: Shreck
guest RE: Shrečík
jevicko IN
Sonny Shrek 2
guest Shrek 2
guest Shrek
Skiner !
ja Shreck
Janica Shrečík
anonim shrek je baječný
Aime Shrek
Elis proti RE: Jožin z bažin
guest Jožin z bažin
Morgainne RE: Vy jste se asi všichni zbláznili !!!!!!
Morgainne RE: průměr
Morgainne Naprosto boží!!!
BRAZILOMANKA SHREK
Fani shrek
GHOST CON SHREK
guest RE: Shrek 2
Paranoja shrek 2
guest shrek 2
DKlarinka Shrek 2
Hexa Dokonalý
Sabca Bomba
Sabca RE: průměr
Sabca Bez chyby!!!!!
Klaarka průměr
guest v poho
Domcula výborný
Orbitrack Skvělý!!!!!!!!
Efreeti Urcite
guest alijas mamka s taťkou
guest RE: Superrr
ČOWÍK BOŽÍÍÍ!!!
guest JE TO PROSTĚ DÍLO BOŽÍ!!!!!!!
Ivca Shrek 2
guest RE: Je to Super
e.w.i.n.k.a The best
Pavel Shrek2
Ondra Je to Super
kittisaro Asi jsem se zbláznil!
Kysa Vy jste se asi všichni zbláznili !!!!!!
guest Bylo to boží!
Hypostylka Shrek 2
guest RE: :o)
Superrr
kittisaro :o)
JO SHREK 2
Chazka Shrek 2
diazzz Shrek 2
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (65)