Dneska je čtvrtek, 26.05.2022, svátek má Filip, venku je 21°C, 90 online
TV 16:44:11

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2003
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[17]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
27375x
Přidáno:
28.07.2004
Autor:
Chen
 

Mezi námi děvčaty - Freaky Friday

obal

Je lepší být matkou nebo dcerou?

V poslední době se objevilo hned několik komedií, jejichž ústředním motivem je výměna těl (za zmínku stojí například povedený Žabák k zulíbání). A pravdou je, že většinou jde o povedené filmy, které rozhodně stojí za pozornost. Nejinak je tomu i u titulu Mezi námi děvčaty, který patří k těm nejlepším z nich.

Tentokráte si těla prohodí konzervativní matka a bouřlivá dcera. A to byl vynikající tah, protože scénář logicky zaujme jak starší, tak mladší generaci, protože oběma má co říct. Samozřejmě v sobě skrývá klasické poselství o rodinné lásce, ale také vtipně naznačuje, že ani děti ani rodiče to nemají lehké, i když si to jedna skupina o té druhé myslí.

Psychiatrička Tess Colemanová (Jamie Lee Curtis) je úspěšná žena, která má vše, co si většina lidí jejího věku přeje – prosperující praxi, právě jí vychází kniha a za několik dní se má vdávat za sympatického přítele Ryana (Mark Hormon).

Za to její dcera Anna (Lindsay Lohan) je jejím pravým opakem. Neustále se hádá s mladším bratrem, s profesorem, který si na ní zasedl, jejím životem je rocková kapela a její vysněný přítel Jake (Chad Michael Murray) se její matce zrovna nelíbí.

Je tedy jasné, že tyhle dvě si hádek užívají minimálně několikrát denně. Jenže, to se změní, když si, díky asijské magii, prohodí těla…

Ano, přiznávám, je to téma trošku ohrané, ale o to tu ani tak nejde. Mnohem důležitější než originalita je to, jak se hlavní představitelky ujaly svých rolí. Přece jen, není zrovna jednoduché hrát ženu středního věku, když vám není ještě ani dvacet a naopak. Naštěstí jak Jamie Lee Curtis, tak Lindsay Lohan předvedly skvělé výkony, které patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Jen si představte situaci, kdy pubertální holka stahuje svým kamarádkám tričko přes kalhoty, aby jim nebyl vidět pupík, popřípadě to, že si zralá žena prozpěvuje Baby One More Time přes celou restauraci.

Podobných situací je v Mezi námi děvčaty hned několik a u drtivé většiny z nich se opravdu od srdce zasmějete. Film netlačí na „pilu“ a nesnaží se roztrhat vaše bránice za každou cenu, ale spíše se soustředí na promyšlený, ale průzračně čirý humor, který skutečně stojí za to.

A i když by se to dalo očekávat, Mezi námi děvčaty není ani příliš sentimentální (tedy, to neplatí pro konec, ale to je spíše klad než zápor). A i když neustále upozorňuje na to, jak je důležitá láska v rodině, není to nějak násilné nebo nepříjemné.

Určitě bych ještě upozornil na soundtrack, který je plný dobře poslouchatelných pop-rockových skladeb, které dokonale podbarvují už tak příjemnou atmosféru celého filmu.

Tentokráte se opravdu nebojím doporučit tento titul všem generacím, a to především proto, že autorka scénáře Heather Hach (film se inspiroval novelou Mary Rodgers) očividně rozumí nejen starším generacím, ale i dětem a dokonale nastiňuje vtahy mezi nimi. A to vše zaobaluje do povedeného humoru.

Pokud jste tedy rodič, který si neustále stěžuje na to, jak mohou být jeho potomci tak drzí, když nemají žádné starosti nebo naopak puberťák, který nadává na svou matku nebo otce, protože ho přece tak hrozně omezují a vůbec mu nerozumí, tak byste si měli film rozhodně půjčit. Neříkám, že po jeho zhlédnutí si padne celá rodina do náruče, ale určitě alespoň zamyslí nad tím, že ani jedna ze životních rolí není zase tak snadná.

Bonusy na DVD: Alternativní konec, vystřižené scény, pohled do zákulisí s Lindsay Lohan a videoklipyRežie: Mark S. Waters
Hrají: Jamie Lee Curtis, Lindsay Lohan, Mark Hormon, Harold Gould, Chad Michael Murray, Stephen Tobolowsky, Christina Vidal, Ryan Malgarini, Haley Hudson, Rosalind Chao

Copyright © 2000-2022 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
Dita Mezi namy devcaty9/10
guest jane
guest RE: Mezi námi děvčaty
guest RE: Mezi námi děvčaty
guest Mezi námi děvčaty
guest RE: Mezi námi děvčaty
guest RE: RE: Mezi námi děvčaty
guest RE: Mezi námi děvčaty
guest Mezi námi děvčaty
guest aaa
elizabeth môj nazor8/10
guest !!!!!!!!!!!!!!!10/10
Luckaluciiiik RE: RE: názvy písniček ve filmu mezi nami děvčaty
guest RE: názvy písniček ve filmu mezi nami děvčaty
Lucka-luciiiik názvy písniček ve filmu mezi nami děvčaty8/10
terca Mezi námi děvčaty10/10
guest mezi nami devcaty
Hany Je to super!!!
guest sountrack
guest petiíík10/10
Jane RE: Prosím
Hanka MND
Hovezicek Prosím10/10
Hovezicek RE: mezi námi děvčaty10/10
heh=) heh=)10/10
Wendy mezi námi děvčaty10/10
guest Mezi námi děvčaty
guest RE: sountrack
Lindsay Lohan Mezi námi děvčaty10/10
wonder sountrack
guest ada
Werža Mezi námi děvčaty10/10
Ivetka MEZI NÁMÍ DĚVČATY10/10
Sokar Good10/10
odvla Mezi námi děvčaty
tydliiinka =)10/10
Kočink Bomba!!
Petulla Mezi námi děvčaty10/10
sweet-heart hodně dobrý!10/10
James Soundtrack je!!!
terka17 RE: Gilmore girls
terka17 Soundtrack
Sinyë SOUNTRACK?
guest Gilmore girls
guest RE: Mezi námi děvčaty
Lucinka Mezi námi děvčaty
kata-oskliva mezi nami devcaty
Lindsay Mezi námi děvčaty
vencek chvála
Tomíno LOL
Nika Super
Niki Bomba.....:)))
KathyKathy To je něco skvělýho
S.P.I.T RE: je to bomba!
luisa je to bomba!
tynusenka dobrej film
PusycatS Mezi námi děvčaty
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (57)