Dneska je středa, 22.05.2024, svátek má Emil, venku je 16°C, 181 online
TV 00:19:08

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2011
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
7454x
Přidáno:
19.09.2011
Autor:
Chen
 

Kazatel - Priest

obal

Režisér Scott Charles Stewart má na kontě kritizovanou hororovou podívanou Legie, u které jsem se já, na rozdíl od mnoha jiných, slušně pobavil. Nebudu lhát, že ne, protože spousta jiných film strhala. Dostal jsem slušné béčko, které ve mně nezanechalo hlubší dojem. Ani ve špatném, ani dobrém slova smyslu. Jednoduše onen film, na který se jednou podívám, stráveného času nebudu litovat, ale ani nebudu vyprávět na potkání, jak to byl super biják.

To samé platí pro Kazatele. Je to sci-fi, která ničím nevyniká, ale oněch zhruba 80 minut uběhne rychle a docela slušně si je užijete. Pokud tedy nechcete něco více, než jen směsici westernu, hororu a akce.

V Kazateli toho najdete spoustu. Je zasazen do postapokalyptické budoucnosti, ve které se objevují upíři, města skrytá za neproniknutelnými hradbami, drsní šerifové, speciálními schopnostmi nadaní duchovní, zkažená církev, zakázaná láska, je toho hrozně moc, ale současně je děj jednoduchý a pochopitelný, jak se na béčko sluší a patří.

Děj je plný klasických záplatek a ještě klasičtějších dialogů, z nichž občas zabolí uši. Někdy je opravdu skoro úsměvné jak se Kazatel snaží tvářit hrozně vážně, ale občas to přehání tak, že to funguje naprosto opačně, než jaký je záměr. Nebylo by ke škodě věci, kdyby se film občas nebál trochy nadhledu a legrace, pomohlo by mu to a paradoxně by nebyl k smíchu.

Do hlavní role byl obsazen opět Paul Bettany, sekunduje mu krásná Maggie Q, Cam Gigandet, Karl Urban nebo Stephen Moyer. Obsazení je tedy slušné a žánru odpovídá. Paul, Maggie, Cam i Karl umějí nakopávat zadky, každý z nich už to několikrát předvedl a herecky na tom také nejsou nikterak špatně.

Na to, o jaký typ projektu jde, se snaží více než dostatečně. Nepřehrávají, ale ani to nemají „na háku“. V bojových scénách vypadají uvěřitelně, škoda jen, že jejich snaha není podpořená lepší choreografií. Souboje tváří v tvář mají pár světlých okamžiků, ale ve většině případů jde o průměr.

V případě vrhání nožů, speciálně upravených křížů a podobných serepetiček, je to lepší. Hodně se zpomaluje, střih je přehledný a objeví se několik zajímavých momentů. Samozřejmě je to extrémně přitažené za vlasy (kněz skákající po hozených kamenech, to je trošku mimo), ale pokud budeme ignorovat, to co jsme se naučili během hodin fyziky, dá se na tyto chvilky dívat. Na filmu je trošku zarážející hudba. I ta se snaží být nesmírně vážná, atmosférická a depresivní, ale příliš tlačí na pilu. Prostě jí nevychází vyvolat tísnivý pocit. I když se o to pokouší takřka neustále.

Kazatel je nedotažený, popřípadě přepálený v mnoha ohledech. Dalo by se v něm šťourat a hledat chyby a bylo by jich mnoho. Není to dokonalý projekt, je to podívaná s obrovským množstvím zádrhelů, ale pokud nebudete účelně hledat zápory, tak je to slušná záležitost na jeden večer. Nic víc.

Příště by stálo za to přidat trošku humoru a nabídnout lepší bojové scény, na kterých by měl celý projekt stát. Akce je tu dost, je slušná, ale nikterak nevybočuje. Což ostatně platí pro celý film. Je to průměrné sci-fi béčko, které vykrádá své slavnější kolegy a nabízí snesitelné zpracování.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Scott Charles Stewart
Hrají: Paul Bettan, Karl Urban, Maggie Q, Lily Collins, Cam Gigandet, Brad Dourif, Stephen Moyer, Christopher Plummer, Mädchen Amick

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny