Dneska je pondělí, 27.05.2024, svátek má Valdemar, venku je 18°C, 54 online
TV 08:53:15

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
tip
Hodnocení čtenáři[2]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
15518x
Přidáno:
17.08.2009
Autor:
Chen
 

Brüno

obal

Borat, určitě si ho pamatujete, reportér z Kazachstánu, který se vydal dobýt svět (a oženit se s Pamelou Anderson). V roce 2006 doslova vyrážel dech nejen lidem, se kterými se potkal, ale také divákům, kteří se nestačili divit, co si Sacha Baron Cohen, tedy představitel Borata, vše dovolí, a že ještě nedostal pořádně po „hubě“.

Po ohromném (a zaslouženém úspěchu) přivádí Sacha na plátna kin své další alterego, rakouského módního reportéra Brüno. Ten uváděl v domovském Rakousku show Funkytime, ale poté, co způsobil chaos na módní přehlídce, byl vyhozen. Ale on to nevzdává, rozhodne se vydat (společně se svým „bezejmenným“ asistentem) do Ameriky a stát se největší rakouskou celebritou od dob Hitlera (jeho slova).

Opět jednoduchá premisa, která slouží k tomu, aby Sacha nachytal co nejvíce lidí. A Brüno je postava, která je jako dělaná pro tahání lidí za nos. Dokonale odráží zkreslené představy o homosexuálech. Bruno je zženštilý odbarvený „slaďoušek“, který si libuje ve strkání čehokoliv do análního otvoru, nosí oblečení, které odhalí, co může, směje se, jako když si někdo přisedne varlata a podobně. Brüno se nejdříve zaregistruje u hereckého agenta, kterému předvede „vynikající“ hereckou etudu, pak začne dělat rozhovory s celebritami. Když neuspěje ani s jednou věcí, vytvoří vlastní televizní show, ve které tančí, objevuje se jeho penis a rozhoduje se, zda jsou nenarozené děti vhodné pro narození nebo pro potrat, následně se pokusí dojednat mír mezi Izraelem a Palestinci nebo doporučí teroristům, aby si holili bradky, a sdělí jim, že jejich „král Osama“ vypadá jako homelessácký Santa Claus.

Upřímně řečeno, pokud by vedle sebe neměl Sacha kameramana, ani si nechci představovat, co by se s ním stalo. Nic bych za to nedal, že ten chlap nemá pud sebezáchovy, protože to, co si dovolí je prostě daleko za hranicí snesitelnosti většiny populace. Ale dobře pro diváka, stejně jako Borat i Brüno není vtipný díky tomu, co Cohen předvádí, ale těží se tu z toho, jak reagují lidé na jeho počínání. Někteří tvrdí, že Cohen a jeho výstupy jsou trapné, což je z určitého pohledu pravda, ale jeho filmy fungují na podobném principu jako skrytá kamera v televizních pořadech – není vtipné to, že na vás někdo vybafne, je vtipné to, když se člověk lekne. Pokud nepatříte k extrémně pruderním typům, pak vás musí rozesmát Brünova účast na hetero swingers party nebo to jak reaguje, když se ho duchovní snaží „převychovat“, aby se z nejgayovatějšího gaye stal drsným chlapákem, který si nestrká klarinet do análního otvoru. Za to stojí také jeho zkouška stát se vojákem nebo lovecká výprava.

Reakce některých nachytaných na Brünovo počínání jsou k nezaplacení. Takhle by vás žádná standardní komedie prostě nepobavila. A za vše vděčíme Cohenovi, který se nebojí vzít malé černošské dítě, sednout si do studia plného afroameričanů a prohlásit: „Dal jsem mu typické africké jméno O. J.“ nebo předvádět fotky svého adoptovaného synka, kterak je ukřižován, popřípadě obalen včelami a vosami.

Zatímco ti, kteří se stali terčem Cohenových vtípků, jsou šokováni jeho počínáním, diváci jsou šokování jejich reakcemi. Párkrát si řeknete, jestli jste dobře slyšeli či viděli, protože tohle přece nemůže být pravda. Ale ona je.

Těžko se bavit o tom, jaké má film kvality. Nejde ve své podstatě ani o film, jde mnoho momentů, ve kterých Cohen dokazuje, že někteří lidé jsou vážně naprosto mimo a pokud si za něco zaslouží poklonu, tak za svou odvahu. A po natáčení filmu mu bylo vyhrožováno nejen žalobami, ale i teroristé si na něj chtěli došlápnout za to, že si z nich dovolil dělat legraci.

Pokud pochopíte to, o co Cohenovi jde a přistoupíte na jeho hru, tak se nasmějte tak, že se vám to nepodaří u deseti jiných komedií dohromady. Není to film, který osloví každého, některým přijde prostě a jen trapný, ale dovolím si tvrdit, že ti, kteří mu přijdou na chuť, ho budou milovat, protože byť byl Borat první, Brüno je drsnější, hrubší a zábavnější.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Larry Charles
Hrají: Sacha Baron Cohen, Alice Evans, Bono, Snopp Dogg, Elton John, Sting, Slash, Paula Abdul, Chris Martin, Harrison Ford

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest omg
guest buzík1/10
Cryspy Nesmysl4/10
Iron_Storm jsem zvedavej
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (4)