Dneska je neděle, 03.12.2023, svátek má Svatoslav, venku je -2°C, 44 online
TV 17:43:49

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2006
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[13]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
20169x
Přidáno:
02.08.2006
Autor:
Chen
 

Agent v sukni 2 - Big Momma's House 2

obal

Trošku zkušený divák by mohl prohlásit, že natočit kvalitní pokračování úspěšné komedie je nad síly většiny filmařů. Agent v sukni 2 vás o opaku rozhodně nepřesvědčí. První díl byl povedenou záležitostí, která sice těžila z provařeného námětu – muž převlečený za ženu, ale nedostatek originality vynahradil několika povedenými gagy, kterým vdechoval energii především komik Martin Lawrence. I tentokrát se snaží, co to jen jde, ale bohužel nekvalitní scénář a klišovité vtipy mu dost často podrážejí nohy.

Pokračování překvapivě nezačíná tam, kde původní film skončil, ale přenáší nás o několik let dál. Malcolm (Martin Lawrence) se na naléhání své těhotné ženy Sherri (Nia Long) vzdá své milované práce aktivního agenta FBI a stane se PR agentem (jinak řečeno, nosí kostým orla a snaží se rozjívené děti poučit o tom, jaká nebezpečí hrozí od domácích spotřebičů). S tímto není zrovna spokojený, ale všichni víme, že když choť poručí, manžel koná. Malcolm se ale nakonec rozhodne vrátit se tajně do služby a nechá se přijmout jako chůva do domu sledované osoby. Jistě, že převlečený za dobře rostlou černošskou Velkou mámu.

Nejdříve se začne potýkat s obvyklými problémy jako je vaření nebo praní, ale nakonec bude muset řešit důležitější věci, které souvisejí se samým základem rodiny. Matka a otec příliš pracují, každý z jejich potomků má také své starosti. Z nejstarší dcery se stane nespoutaná rebelka, prostřední se nedaří v týmu roztleskávaček a dvouletý benjamínek vůbec nemluví. A je na Velké mámě, aby všechno vyřešila a ještě stačila zabránit hrozícímu zločinu. Ano, a nechybí ani domácí zvíře, které se snaží vtipně reagovat na nastalé situace. Prostě klišé vedle klišé.

Lawrence se snaží, jenže vtípky jsou obvykle dost laciné a prvoplánovité a nefungují tak jak by měly. Není potřeba vysvětlovat, že v komedii, která je vystavěná na principu toho, že se drobný chlapík převléká za obézní stařenku, gagy nemusejí být tak hlubokomyslné, aby nad nimi člověk hodinu přemýšlet, ale zase, většinu lidí už nepobaví to, pokud někdo neustále padá na „kokos“. Když uvidíte Martina Lawrence v akci, v některých scénách se vám vybaví jeho lepší chvilky z prvního Agenta v sukni, ale nedojde k tomu nějak často.

Alespoň na maskách si mohli dát tvůrci více práce, ale ty taktéž nezvládli. To, že má Sherri místo těhotenského břicha neforemný polštář, to bychom mohli překousnout, ale nepovedené ztvárnění Velké mámy je už chyba, nad kterou přimhouřit oči nelze. Její „latexovost“ vysloveně bije do očí a je naprosto jasné, že všem, kteří by se k hlavní postavě přiblížili na vzdálenost pěti a méně metrů by neušlo to, že onen člověk má na sobě kromě oblečení ještě pár kilogramů gumy navíc.

Obvykle, když mám k filmu více výtek, než je u mě běžné, tak alespoň pochválím soundtrack. Jenže tentokrát k tomu nedojde, abych pravdu řekl, pamatuji si pouze jeden jediný song, a to je dost málo.

Přesto nakonec nebudu tak drsný, jak by se z předchozích řádek zdálo. Agent v sukni 2 není film, který by si zasloužil větší pozornost, ale pokud si ho na DVD půjčíte a zhlédnete ho v pátek odpoledne, nebudete zase tak rozčarováni. Prostě další mírně podprůměrné pokračování, kterých jsou k vidění desítky a desítky.Režie: John Whitesell
Hrají: Martin Lawrence, Nia Long, Emily Procter, Zachary Levi, Mark Moses, Kat Dennings, Chloe Moretz, Marisol Nichols, Jascha Washington

Copyright © 2000-2023 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
michalone michalone
guest terkaedrova10/10
jarek539 jarek5398/10
stehno dobraj film3/10
deticky jiuk
guest supr film
guest AGENT V SUKNI 2
guest AGENT V SUKNI210/10
guest RE: :/tip
guest AGENT V SUKNI210/10
guest pochvala9/10
guest NEJJJJJJJJJJJJJJ film10/10
guest agent
guest natky komentář10/10
guest prase
guest agent v suknitip
guest agent v sukni 2
kaliopka Agent v sukni 210/10
Semos Agent v sukni 2
guest Agent v sukni 2
tuningman Agent v sukni 28/10
gigis já nevím
guest Radši nehodnotím.
Tse-Tse :/3/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (24)