Dneska je pondělí, 27.05.2024, svátek má Valdemar, venku je 15°C, 57 online
TV 07:44:58

informace o recenzi

Styl
Rok
2000
Label
intoXygene
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
tip
Čtenářů:
13035x
Přidáno:
04.01.2001
Autor:
acidofil
 

The Young Gods - Second Nature

Po shlédnutí úžasného koncertu, který se konal minulý rok(2000) v Akropoli jsem si švýcarskou skupinu The Young Gods naprosto zamiloval, v té době již byl členem skupiny nový bubeník, a bylo to znát, narozdíl od starých desek přibyli nové rytmy a vše se pohnulo dopředu.

Na albu Second Nature již Young Gods, oproti starším písním předvádí více elektronické písničky s prvky industriálu, darkwaveu, a troufám si napsat, že i techna, nový bubeník je opravdu hodně znát, breakbeaty si také částečně užijete. Album si Vás hnedka získá 1. písničkou, jedná se o jednu z tří totálních pecek - "Lucidogen"(singl, který jste mohli slyšet i v hitparádě na Radiu 1), stejně jako druhý kousek "Supersonic"(a jěště 8. - "The Sound In Your Eyes", podobná skladba jako Lucidogen...) je silně energický, elektronický a rychlý, ovšem ne jako zbytek alba, který se schyluje mnohdy až k ambientním výtvorům plným houpavých klidných melodií a zárověn dravých samplů, všude je pořád plno elektroniky, a všude jsou silně cítit prvky industriálu. Zpěv se také o hodně zlepšil(v nějakých momentech mi docela připomíná mého oblíbence Jean-Luc DeMeyera), a užijeme si ho na desce docela dost. Před poslední písničkou je totální pohodovka "Toi du monde", album uzavírá čistě ambientní "Love 2.7"

Shrnuto a podtrženo album je hodně elektronické a až na pár kousků vesměs klidné, silně je zde cítit ovlivnění darkwaveem a ambientnem... je nacpané zatím neopoužívanými samply, a vůbec celé album přináší po dlouhé době sucha konečně něco nového, experimentálního, prostě netuctová záležitost, nelze jinak než doporučit.

tracklist:
 1. Lucidogen
  obal
 2. Supersonic
 3. Laisser Couler (le Son)
 4. Astronimic
 5. Attends
 6. In The Otherland
 7. Stick Around
 8. The Sound In Your Eyes
 9. Toi du Monde
 10. Love 2.7

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
Holly7 bomba?tip
acidofil RE: Young Gods
guest Young Gods
kmfdm lahudka
ambient great
acidofil presne
paranoidvoyeur TYG-Second Nature
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (7)