Dneska je pondělí, 27.05.2024, svátek má Valdemar, venku je 16°C, 51 online
TV 07:56:20

informace o recenzi

Styl
Rok
2001
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
17657x
Přidáno:
30.03.2001
Autor:
smeti
 

E-Wire - Rock Café 29.3.2001 (report)

obal desky

Do Pražského Rock Café na Národní třídě zavítala ve čtvrtek 27.9.2001 návštěva z Kutné hory v podobě dvoučlenné kapely E-wire, kteří vystupovali před skupinou Immunology Pár minut před 21 hodinou stáli již oba dva členi začínající elektronické kapely na tmavém podiu a vyluzovali ze svých dvou počítačů všelijaké převážně agresivní elektronické zvuky. Co se týče zpěvu, se oba členi střídali, vzájemně se skvěle doplňovali, na nic si nehráli a byli dokonale sehraní.

Ještě dříve než E-wire, v Praze vystoupili jste měli možnost slyšet na Radiu1 v pořadu Zorana Stehlíka EBM´s not dead, tři skladby této skupiny, z toho jednu česky zpívanou "Nechci být sám" která v živém podání zněla ještě o něco lépe. Celý koncert měl skvěle temnou atmosféru kterou dokresloval kouř z cigaret kterých jeden ze zpěváků spořádal za dobu zpívání poměrně značné množství , což jen dodalo na tvrdosti jeho hlasu. Vystoupení trvalo přibližně hodinu, všechny skladby měli originální nádech trošku podobný Front Line Assembly a skvělé texty, mimo jiné také zazněla předělávka od Depeche Mode a song pro příznivce hry Dungeon Keeper. E-wire, sice neměli kytaristu ani bubeníka, ale jejich muzika byla natolik dobrá, že nikomu nemohlo vadit, že na podiu nevidí poskakovat kytaristu. Zejména bicí byli tak propracované, že každý úder basáku jako by přímo narážel do Vašeho žaludku, činely trhaly Vaše uši na kousky a velice dobře sladěný zpěv Vám procházel celým tělem. Momenty kdy E-wire,zrovna nezpívali byli vyplněny zajímavými samply a skvělými melodiemi.

Osvětlení a Ozvučení bylo velice dobře udělané, muzika nebyla ani příliš nahlas, ani moc potichu, všechno bylo tak akorát jak to má být. Veliká škoda byla, že v publiku Rock Café bylo ve chvíli koncertování této Kutnohorské elektronické dvojice přítomno velice málo lidí. Ti co byli v sále stáli většinou přitisknutí ke stěnám nebo úplně vzadu, ale za chvíli se už pohybovalo i pár lidí ve předu. Jestli budou E-wire, hrát v Praze znovu, určitě bude na jejich vystoupení chodit víc a víc lidí, protože ti kteří byli přítomni, včetně mě si koncert vychutnali a každou skladbu ocenili potleskem. Mě osobně zůstal v paměti úplně poslední song "alone factory" který se nesl v nepatrně pomalejším rytmu, ale byl nabitý energií stejně jako všechny ostatní.

Tím se pomalu, ale jistě dostávám k závěru koncertu. Když dozněl poslední zvuk, vytahali E-wire, veškeré dráty ze svých počítačů, odvezli si je na černém stolečku, a všem popřáli dobrou noc. Doufám, že se budeme moct těšit na jejich další vystoupení, protože tohle bylo vynikající a doufám, že ti co na koncertě byli se zmíní svým známým aby na E-wire, přišlo ještě více lidí.

seznam odehraných skladeb.
 1. Opening
 2. Your time has flow
 3. Guiroskop
 4. Go away
 5. Noční svit
 6. WineHouse
 7. Dark subcultures
 8. The robotic journey
 9. Nejsi svatá
 10. Havran
 11. In the war
 12. Očistec
 13. Dungeon walker
 14. Skok
 15. Nightfly
 16. Black celebration
 17. City sewers
 18. 3rd dimension
 19. Nechci být sám
 20. Calling satan
 21. Alone factory (hunt me)

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest ivan
Prdy Re: na kuafix
quest RE: na kuafix
Prdelak na kuafix
mulphia zpěv
dustMan dalsi akce...
Prdelka des bes
ludwig moznosti
Prdelka ..jeste
dustMan vocokurvade?
Prdelka ...naposled
heeedhanta protiprdelka
ichtil škoda
xxx Staci si pockat
mulphia taky neco
ichtil doser
ichtil doser
Prdelka heh
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (18)