Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 23 online
TV 03:15:44

informace o recenzi

Styl
Rok
2001
Label
intracraneal possesion
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
18900x
Přidáno:
09.01.2003
Autor:
acidofil
 

Allied Vision - MMBO

Před pár dny se mi dostalo do rukou CD španělská skupiny Allied Vision, kterou v jádru tvoři jeden človek - Oscar Storm. Hned při prvních pár vteřinách je zřejmé, že se jedná o muziku silně temnou možná až apokalyptickou, což je docela dobře poznat i z názvu písniček v tracklistu na konci této recenze.

Hned po zaznění počáteční syntézy následuje pro tento hudební styl tak typický řev jakéhosi jedince. Zvukově je docela zřejmé, že se Allied Vision vzhledem k rozsáhlým ambientním plochám podložených rychlou basovou linkou inspirovali u pozdější tvorby kanadské legendy Front Line Assembly, hned v druhé písničce je díky rytmice nepopřetelný i vliv německých Wumpscut. Zpěv, nebo chceteli řev je, jak už tomu u EBM bývá, prohnán řádnou efektu, dominuje zvláště distorze(překvapive ;-)). Samozřejmností je také kupa zvuků vysamplovaných z všemožných filmů. Bicí jsou hodně úderné, ale ne vždy upadají do standardního techno rytmu, právě na nich je občas cítit industriální stránka celkového zvuku tohoto alba, tím pádem se dočkáte i oněch "plechových/kovových" zvuků(bouchnutí do kovové trubky atd...), nebo třeba zvuku bubnu vytvořeného pomocí noiseu.

Celé album čiší neuvěřitelně temnou až filmovou atmosféru, dočkáte se jak pomalých místy až ambientních děl(tipyckou ukázkou je desátá skladba pojmenovaná "hidden"), tak rychlých kusů jako například šestka "back to ashes", u této skladby se občas nemůžu díky zpěvu zbavit pocitu že poslouchám Funker Vogt ;-) Celé CD by mohlo být bez sebemenšího zaváhání použito jakou soundtrack k horroru nebo nějakému cyberpunkovému filmu. Jediné co mně trochu zklamalo je možná až přílišná podobnost jednotlivých skladeb, proto těch 8/10.

Pokud hledáte typycké EBM trošku švihnuté industriálem tak nelze jinak než doporučit a jestli máte rádi pozdější tvorbu Front Line Assembly a nevadí vám hlas hnaný skoro pořád skrz distorzi, a trošku drsnější/temnější podání, tak nelze jinak než tímto CD ukojit vaší touhu po něčem pro Vás snad novém.

tracklist:
  1. transition
  2. ghosts behind hate
  3. confession of dementis
  4. embodied screw
  5. blasphemous
  6. back to ashes
  7. symbolic schism
  8. revolted generator
  9. last wave
  10. hidden

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny