Dneska je sobota, 15.06.2024, svátek má Vít, venku je 19°C, 31 online
TV 15:30:40

informace o recenzi

Styl
Rok
2001
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
14586x
Přidáno:
30.03.2001
Autor:
acidofil
 

Immunology - Rock Café 29.3.2001 (report)

29.3. se konal v RockCafe na Národní třídě koncert kutnohorských E-wire a pražských Immunology (dříve Immunology Tolerance), jako první přišli na řadu E-Wire, o tom už ale více dustman ve své recenzi.

Kryštof Peterka

Kryštof Peterka

Pak na scénu přišly Immunology(zpěvák, bubeník, klávesák, kytarysta, rozbrušovač), Kryštof(zpěvák), již klasicky v černých brýlích, ovšem neklasicky oděn v dokonale vypadajícím černém kápí, jeho hruď nezdobilo nic víc, než černou barvou nakreslený kříž, celý výstup působil značně temně, profesionálně a bylo vidět, že chlapci mají již dost koncertů odehráno...

Odstartovali skladbou Axe(dříve v podstatě pravidelný přídavek), konečně jsem si všiml brusiče, na kterého jsem se tak těšil, létající jiskry, hra světel a vypitý alkohol udělaly své a vytoužená atmosféra plná energie a řvoucího EBMka se brzy dostavila.

Po bouřlivém potlesku zahráli song Alarm, který mi nějak neutkvěl v paměti, tudíž těžko soudit... Potom přišla na řadu na Rádiu 1 párkrát hraná novinka pojmenovaná Dusty Sky, pak Emergency - pěkná, klidná pohodovka, Desire, písnička, kterou sem slyšel asi poprvé, a na podrobnější popis si pamatuji jen velmi málo. Po menším výpadku si vzpomínám, že na řadu přišel kousek s názvem 3000, v ten moment jsem si vzpomněl na Project Pitchfork a jejich nepřekonatelné alba IO a Alpha Omega, vzhledem k oblíbenosti této kapely Kryštofem si myslím, že podobnost není jen náhoda. Nejsem si zcela jist, ale myslím, že to byla právě skladba Temptation, při které začal rozbrušovač demontovat nějakým klíčem, či co to bylo jeho konstrukci, na které je při každém koncertu umístěna ona železná část z kola od auta, pokud si dobře vzpomínám, tak po tom, co to dodemontoval tak si šel užívat do publika. Jako po každé skladbě a na začátku vystoupení opět potlesk, začíná znít

Confession, dost temná emotivní, chvílemi až orchestrální skladba doprovázená geniálním zpěvem, začínající již klasickou melodií.

Razor - pomalejší, také již v podstatě klasika... super kousek, není co dodat

Rozbrušovač

Rozbrušovač

King of Demons - již klasická nadupaná pecka... dle mého názoru jeden z nejlepších kousků.

Burácivým a hlasitým projevem obecenstva vynucené přídavky tentokráte nebyli v podobě Age of pozitrons a Axe, ale sestávali se z dvou kousků cizí tvorby v remixované podobě, což je po delším čase dost vítaná změna.

Prvním přídavkem byl Divine (2000 mix), v originále YOU THINK YOU´RE A MAN, z mého pohledu docela pomalá totálně pohodová skladba s chytlavým textem možná stravitelná i pro lidi, kteří EBM a podobné záležitosti plně neuznávají.

Druhým a zároveň posledním přídavkem byl Tragic Hero, původně od u nás tolik oblíbených Funker Vogt z jejich staršího alba EXecution Tracks, celý přezpívaný a zremixovaný Kryštofem. Byla to jednoznačně nejlepší část celého koncertu, už při prvních tónech basové linky to pár jedinců nevydrželo a první vlny svých orgasmů vyjádřili nahlas, prostě totální bomba! Prožitý zážitek z tohoto přídavku se popisuje opravdu jen stěží... možná je to vlivem Immunology, ale v rádiu/z CD sice dobře znějící, ale ne zas až tak ohromující skladba nabyla nažívo nových mnohem tanečnějších rozměrů, v ten moment se parket zcela zaplnil a všichni si pořádně užívali, prostě suprovej, pořádně nadupanej EBM nářez jak má bejt.

Po koncertu si ještě pár zoufalců vychutnávalo rytmy německých Ramms+einů, pár lidí pokecalo s přáteli, popilo a dav nabažených zvrhlíků se rozpustil rejdit do večerní prahy...

Touto cestou bych rád pozdravil pár na koncertě přítomných pohledných příslušnic Italského národa :D

Vzhledem k těžkému popisování toho, co Immunology hrajou, silně doporučuji stáhnout si jejich skladby ve formátu MP3 z http://www.immunology.cz, na přehrávání mp3 je asi nejplepší winamp. No a vůbec nejlepší je poslechnout si je živě... stačí chvilku počkat, na teenage.cz se upozornění objeví určitě!


Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
kryštof RE: prispevek pan Okoraleho
zero pro hudebniho kritika
k242 Das is suuuuuuuuuuper
acidofil RE: prispevek pan Okoraleho
okoraly prispevek pan Okoraleho
Ajka clanek
dustMan Super koncert !
mulphia koncert
Prdelka No jako jo
acidofil Ber v uvahu...
Prdelka ...jeste
acidofil hermous
Prdy akh takh
mulphia prdel
Prdelac ..@ m
mulphia .. @ p
acidofil K fotkam...
Prdy ale jsou super !
xxx Dalsi koncert oprava
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (19)


příbuzné odkazy
Koncert Absurd Minds & Immunology (17.04.2003)novinka
Immunologytexty