Dneska je středa, 28.02.2024, svátek má Lumír, venku je 5°C, 34 online
TV 01:26:53

informace o recenzi

Styl
Rok
1995
Label
CLEOPATRA
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
11081x
Přidáno:
17.10.2001
Autor:
mulphia
 

SYNAESTHESIA - DESIDERATUM

Plodný Bill Leeb a Rhys Fulber znovu útočí. Ó!, nic takového, promiňte, moje chyba, Já jsem zapoměl - toto je Synaesthesia, tohle všechno tvoří tajemný R. Deckard, a s naším známým duem s Delerium to má společné pouze produkci a mixing.

Leeb a Fulber tvrdí, že R. Deckard opravdu existuje, zustanu u předpokladu, že Deckard je přinejlepším polo-smyšlený a s recenzí budu pracovat jako se s Leeb/Fulber nahrávkou.

Dvoj-album "Desideratum" obsahuje 14 nahrávek čítající dohromady něco malo pod 140 minut - což je celkem dost hudby za relativně málo peněz. Mezi těmito nahrávkami je materiál který připomíná album Spheres od Delerium, hudba která si zavzpomíná na období "Semantic Spaces" taktéž od Delerium (spíš více rytmus než mnišské chorály). Celé toto album je vlastně instrumentální elekronika a občas se vraci do raného období tohoto stylu muziky, takže se oběví momenty jako Tangerine Dream (středně-pozdní 70 léta) a ranné práce Jeana-Michela Jarreho. Jedná se tedy o velice odpočinkové album.

Je těžké vybrat nějaké specialní songy na zmínku. To album je prostě kouzelné (pro toho kdo má rád klidné volné a inteligentní elektronické plochy). Moji nejoblíbenější "Barred Spirals" ani nedokážu popsat.
Poslední dvě skladby na druhém disku - "Lifeless" a "Tubastrea Aurea" - jsou úžasné.
"Lifeless" je zpočátku temné a prostorové - zní to jako Spheres - ačkoli rytmus se objeví až v půlce skladby,
stavba se vrství a narůstá do přitažlivé melodie. "Tubastrea Aurea" je zvonivá, prostorová, občas hymnistická,
s bohatou dekorací, a člověk to muže poslouchat neustále.

"Desideratum" - jak hodnotit toto album? Skutečnost je, že výsledek je příjemný a vysoce dobře se to poslouchá. Jak ovšem cenit něco co je, jestli nic víc než příjemné, nepůvodní ? Jak už to totiž nějakou dobu je pravdou, práce obou pánů z FLA, Delerium, Intermixu, Noise-Unit, Synaesthesie, Pro>Techu, Will, Cyberaktif a Equinoxu (což jsou pro nezasvěcené, projekty pánu Leeba a Fulbera) se začína podezřele častěji a silněji míchat navzájem dohromady.

Já album hodnotím, docela vysoce. "Desideratum" není vysoce původní, zvláště inovační, nebo rovnoměrně znamenité. Těm kterým se práce těchto elektronických kouzelníku líbí by toto album nemělo zkazit radost.

PS: nádherně se při tom relaxuje a usíná.


tracklist:
Disc 1 - Total Running Time: 67 min 39 sec

 1. Andromedia (8:09)
 2. Orion Nebulua (11:26)
 3. Consciousness (6:58)
 4. Umbra (9:05)
 5. Barred Spirals (9:48)
 6. DNA Barcode (10:42)
 7. Surface System (11:20)

Disc 2 - Total Running Time: 69 min 57 sec
 1. Dark Core (8:12)
 2. Subversion (8:24)
 3. Lumia (10:30)
 4. Hallucinations (9:06)
 5. Mosaic (7:32)
 6. Lifeless (15:44)
 7. Tubastrea Aurea (10:16)

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny