Dneska je neděle, 25.02.2024, svátek má Liliana, venku je 8°C, 47 online
TV 14:12:47

informace o recenzi

Styl
Rok
2001
Label
Metropolis Records
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[2]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
21167x
Přidáno:
18.10.2001
Autor:
mulphia
 

Front Line Assembly - Epitaph

1: Haloed
Toto je zcela typicky strukturovaný FLA song na uvod alba. Elektronická předehra přejde v pomalou basovou-linku a pak začne Leeb šepat hlasem připomínají "Modus Operandi" z Hard Wired přejde v chorus, který je do konce písně napevno vimplantovaný do vaší mysli. Je zde několik zajímavých hlasových zpracování a rytmicka sekce je mnohem zajímavější než nedávný FLA materiál.

2: Dead planet
Další dobrá předehra s šeptajícím Leebem, a opět chorus, který dovede chytnout . Možná trochu styl synthetické práce Numb, pouzitý orchestr a skvělý sampl od Aphexe Twina ze skladby Windowlicker. Další song, který nebudete moci dostat z hlavy.

3: Backlash
Předehra vám dá trochu času připravit se na další hodně rychlou skladbu. Je to pravděpodobně nejvíce perkusní FLA píseň za celou dobu jejich tvorby - je totálně divoká a nutí skákat.Skvělý naštvaný zpěv. Velmi původní, hodně skupin by zabíjelo pro tenhle song. Zvukové šílenství.

4: Epitaph
Známá skladba, vyšla již někdy před rokem, připadně mám pocit někdy v té době co vyšlo Implode, a mám pocit, že se Epitaph prostě jen nevešel na Implode. Zde ho trochu pomíchali a přidali zpěv..

5: Everything Must Perish
Singl. Líbivé FLA, důkaz proč je to první singl z alba. Silný dvojitý chorus a dobrá melodie text o "horách ve slunci" a "ptácích kteří se dají se na útěk" se může z počátku zdát zvláštní.

6: Conscience
Instatní klasika v prášku. Velmi "Tactical Neural Implant (1992)" znějící syntéza, temně znějící hlas a další velký pěvecký sbor, klavírová melodie.Je to něco jiného než FLA, ale účinkuje to dobře. Opět výborné bicí, zdá se že toto album se bude vyznačovat právě bicími. Jediný track s filmovým samplem.

7: Decoy
Track, který zní jako od Delerium. Hluboká pomalá basová linka a opravdové (realné) bubny, pomalu se přetransformuje do něčeho hymnistického. Další fantastická píseň.

8: Insolence
Rozjezd zní velmi jako Delerium "Spheres" před tím než se zmutuje ve styl Equinoxu s bubny, pěkné.Další silná píseň.

9: Krank it up
Mix stylu Caustic Grip/Millennium. Pomalý rozjezd a pak s tempem nahoru. Mnohem víc jednoduchá skladba než zbytek alba, opět připomíná Numb stylem práce se synthem. Druh skladby kterou si lidé zpívají a tančí na ni.

10: Existance
Dlouhá předehra, která šlape ve středním tempu. Má dobrý kovový efekt na hlasu, ale chorus není tak dobrý jako u předešlích skladeb.

Celkově: Album zobrazuje zralost Leeba jako skladatele, kterou ravděpodobně získal psaním pro Delerium.

Tracklist:
  1. Haloed
  2. Dead Planet
  3. Backlash
  4. Epitaph
  5. Everything Must Perish
  6. Conscience
  7. Decoy
  8. Insolence
  9. Krank It Up
  10. Existence

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
YesusFist kacířský názor
guest epithaph je špička10/10
Heroin Implode
next_ bez komentare10/10
caper Epitaph je super
kmfdm Neni co dodat
acidofil WGT a KLIP
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (7)


příbuzné odkazy
Front Line Assembly - Civilizationrecenze
Novinky o Front Line Assembly a jejich novém singlu (31.07.2001)novinka
Front Line Assemblytexty