Dneska je středa, 28.02.2024, svátek má Lumír, venku je 5°C, 27 online
TV 01:12:08

informace o recenzi

Styl
Rok
1994
Label
Cleopatra / Dossier
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
11764x
Přidáno:
20.06.2030
Autor:
mulphia
 

Noise Unit - Strategy of Violence

obal
NOISE UNIT byla původně spolupráce mezi BillemLeebem (FLA, Delerium, Intermix) a Marcem Verhaegenem (Klinik, X10 apod. ).Později spolupracovali s Leebovim kolegou Rhysem Fulberem nadruhém albu a pro třetí album se Verhaegena definitivnězbavili. Skoroby se dalo říci, že udělali dobře. Ačkoli to je zajisté případže nyní v Noise unit chybí část Verhaegenovi práce (víceanalogových syntéz a efektů, více "Noise") která dělalaNoise Unit výrazně odlišné od FLA, většina skladeb je zdetedy více v jejich FLA stylu. To již není Noise Unit, ale víceFLA, to jest žádné náhlé výbuchy, zpívaná evangelia, těžkékovové zvuky. A jestli si myslíte, že všechna jejich hudba znístejně, nenuťte se svuj názor změnit. Jakákoliv další přirovnánía stylování vyžaduje mnohem více znalosti jejich práce. Vámto asi něco říká.

Album na nás zautočí (disk se roztočí, mp3 si nabufferujeprvní kb, vynil začne praskat, kazeta se začne namotávat nakotouček) skladbou "Corroded Decay",v podstatě typická práce FLA avšak více melodické než naalbu "Tactical Neural Implant". Je to hlasité, rozhýbávající.Sampl kytary, obvyklá směs elektroniký uhání a drtí, mnohosamplů hlasu a ochraptělý (nebo přinejmenším velmizdeformovaný) zpěv (více než obvykle). Klasický "tvrdý"FLA.

"HollowGround" je o něco zvláštnější.Bubínek vydupává válečnický rytmus, hlas je těžcezdeformovaný. Syntetická málátnost nakonec vyvrcholí vnaprostou energii a agrese vítězí. Mohlo by to být lepšípokud by přidali něco originálnější a synteza nebyla takovámdlá.

"HateYou Feel" je většinoujako typické FLA. Pravda, hlasy jsou mírně více ?:)zdeformované a samply jsou jaksi podivnější než obvykle askladba tak připomíná ranější ("The InitialCommand") FLA práci více než nový materiál. Skladba jeprostě další pouhopouhý FLA song.

Stejný je víceméně i "Assault", který začíná Delerium efekty (atmosférou)přes kterou, začíná prosakovat typická FLA syntéza a snadto vypadá, že se Bill chce dostat mezi popové hvězdy. "Carnage" také zůstane na stejné cestě,jsem si jist, že jsem slyšel ten kovový řinčivý zvuk jižněkdy předtím a mohla to být sekvence z jakéhokoliv FLA alba,bez problémů.

"Kickto kill" se přibližijevice k technu. Dobře provedeno. Na druhou stranu je to trochurychlejší FLA song, ale to stava často, kdy autoři, kteřípracuji na několika projektech použivají stejny synth a možnátrochu změní BPM. definice téhle skladby by mohla znít"něco mezi old-school EBM a technem" - techno syntéza,techno BPM a klasicky EBM distordovaný vokál.

"AlleGegen Alles" je velmiatypická skladba, sampl "Where the fuck is myambulance?" připomíná song "Paradissiets" odCyberaktif z alba Tenebrae vision. Zpěv je za a) německy a zab) hlubší a více zdeformovaný než Leebův obvyklý hlas.Rozhodně zvláštní a velmi dobrý.

"ThePassage" je více Delerium než Noise Unity. Pravda beat tam je (ke konci), ale jepomalý. Celou skladbou nás provází zvonkohra, táhlé smyčcea absolutní absence zpěvu což nás dostává vice do království Delerium než na území FLA. Znamenitý ambientní kousek.

Album pomalu končí a my se dostáváme k "No Soul, No Fear", velice podobné tvrdému"Caustic Grip" období FLA. Orchestrálně opernísamply něco jako u "Requiem Dub" od Intermix. Dobré,vskutku moc dobré.

Toto album není právě o tom aby Bill a Rhys získali nové fanoušky. Možná to vypadá, že jsem k albu zaujatý avšak tonení pravda "Strategy of Violence" a "ResponseFrequency" patří k mým nejoblíbenějším Noise Unit albům. Má to sice nádech FLA, ale je to dobrý a stojí to zato. U příští recenze (nejspíše na "Grinding into Emptiness") se těší mulphia ......

tracklist:
  1. Corroded Decay 5.25
  2. Hollow Ground 6.32
  3. Hate You Feel 5.27
  4. Assault 5.44
  5. Carnage 5.17
  6. Kick To Kill 4.07
  7. Alle Gegen Alles 4.32
  8. The Passage 5.17
  9. No Soul, No Fear 6.27

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Další dobá deska FLA8/10
Masiv :-(
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)


příbuzné odkazy
Noise Unit - Response Frequencyrecenze
Noise Unittexty