Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 24 online
TV 03:09:11

informace o recenzi

Styl
Rok
2002
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9465x
Přidáno:
05.02.2002
Autor:
mulphia
 

REVIVE - fake plastic Ep

Distorze tady, distorze tam, všude kam se podívám. Trapné, ale snad i výstižné označení tohoto našlápnutého "zdistorzovaného" EPčka. Pokud rádi trávíte svůj volný čas na autoskládce a rádi posloucháte mámivé zvuky trhaného plechu, případně jste jako malí nosily svačinu svému otci do sléváren případně na řazačku do ČKD a teď již tedy patříte mezi ty "strong" pak čtěte dále. Pokud Vám uši drásá i upšouknutí berušky pak tohle rozhodně není nic pro Vás, tak tedy .. so all you softies get out the way!

8 elektronických hardcore breakbeatových tracků plných zvukových lahůdek a intro, které Vás vtáhne do světa autorské dvojice Smetana/Martinský aka Dustman/Doghead. Snad by někoho, jméno prvního z nich mohlo evokovat k tomu, že usliší jemné melodické plochy jednoho z našich nejznámnějších skladatelů vedené taktovkou dirigenta Martinského, avšak vysledku jenž se nalézá na tomto Cd by jste nedosáhli snad ani osminásobným zrychlením desky B.Smetany Vaší babičky a náhodným prohnáním 300% distorzí. Tohle je prostě uši drásající terror! Právě při psaní této věty "naštěstí" doposlouchávám poslední song "pacific" a opravdu musim říci, že mně píská v uších, neboť tohle musí pořádně řvát aby si to člověk tak říkajíc vychutnal.

Teď se tedy pokusím postupně přiblížit jednotlivé tracky. Jak jsem se již výše zmínil "intro" je vtahující a pusobý spíše explosivně než implosivně takže slovo vtahující není na místě, tak tedy jinak - "intro" je opravdu odpuzující :), pro někoho s malou imaginací by to mohlo znít jako start tryskového letadla, pro někoho již jako start rakety atd. Dvojka "fake plastic puppets" pro mně patřila po prvním poslechu mezi jedinou poslouchatelnou skladbu, avšak není již tomu naštěstí tak. Hardcore breakbeat, který mi jemně zavání techstepem avšak o poznání tvrdší. Po pravdě řečeno muj track number one stále! Opravdu našlápnutý a velice profesionálně udělaný track. Poté nastupuje "manipulated" = totální nářez. Dříve se tomuhle stylu říkalo hardcore a posléze speedcore jak se tomu říká nyní nevím, ale je to prostě ono. Ke konci skladby Vás možná překvapí mírné uklidnění rytmu v podobě jakéhosi hardbeatu, ale opak je pravdou neboť pánové D&D na Vás vyvalí lahůdku nazvanou "natural entity" což je podle mne bordel v plném slova smyslu, kde nejkrásnější pasáž zní od 02:02 do 02:21 což těm otrlejším připomene ty slévárny. Poté si dáme mírné uklidnění v podobě "commercial break" nechápu od čeho je odvozen název :) , ale skladba zní mírně Fatboyslimovsky jen s tím rozdílem, že s timhle by se prostě neodvážil vylízt - spousta harddrumů, jakéhosi "come to daddy - i want your soul" řevu a krásný nenaolejovaný vrátek - další z mých oblíbených. "system shut down" track číslo šest je opět highspeed, kde si na konci vychutnáte naprosto perfetní break. "fragile" - něžná zvonkohra jenž vyhrává příjemnou psycho melodii Vas uvítá do tracku číslo sedm, který mi ovšem přijde jak song z nutnosti, break je to dobrý, ale 3 minuty poslouchat zhruba 8 patternu dokola unaví. "fuck the hype" indiánské rytmy, tančíme kolem ohně avšak jaké překvapení! Okolo nás není prérie, ale spousta zpocených lidských těl jenž sebou mlátí v obludném rytmu v ohromné podzemní kobce. Dokonalej nářez jedním slovem! Dokážu si k tomu představit snad jen šílenej řev úžasně krásné ženy vamp. A poslední song číslo děvět - "pacific" mirné klavírní téma, poté chvilková mezihra ala aphex twin a pak už jen pařba na rozloučenou, žadná zbytečná agrese, ale kvalitně odvedená práce. Perfektní song na zakončení 44 minutového ep. Takže jak jsem již několikrát psal - těm otrlejším to mohu jen vřele doporučit! A panům D&D snad jen směle se obraťte na www.c8.com.


Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
Jim_Bunda REVIVE
lukyhell Nářez
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)