Dneska je čtvrtek, 22.02.2024, svátek má Petr, venku je 8°C, 22 online
TV 05:13:54

informace o recenzi

Styl
Rok
2003
Label
Scanner
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10797x
Přidáno:
13.01.2004
Autor:
AxCx
 

X-Fusion - Dial D For Demons

obal

Ač první hudební počiny tohoto německého jednočlenného projektu sahají až na začátek let devadesatých, tak první řadové CD spatřilo světlo světa až v září loňského roku. To už měla kapela za sebou vydání devíti demo nahrávek, pohybujích se zpočátku ve vodách tranceových a hlubinách techno-house. Avšak již EP Blackout z roku 2002, jasně ukazovalo, na co se můžeme na plnohodnotném CD těšit.

Vznikla tak třináctka spíše rychlejších a dokonale šlapajích skladeb, které by asi nejlépe vynikli na nějakém soundtracku k nějakému veselejšímu hororu od Lucia Fulciho ze sedmdesatych let. Škoda, že v té době neměl nikdo o podobné hudbě nikdo neslyšel. A o tom, že hororová tématika není této kapele cizí, svědčí hlavně replika z filmu Army Of Darkness ve skladbě “God and Devil” a tou je zaklínadlo CLATU VERATA NICTU.

Celkem by se hudba dala jednodušeji popsat asi jako bizardní mix Hocico, Suicide Commando a Nitzer Ebb. Hlavně ovlivněnostnost Hocico je nepřéhlednutelná. Agresivni lehce zdistorzeny vokál, v některých skladbách nasamplovanzý ženský zpěv, úderné strojové rytmy střídající se s relativně klidnějšími odpočinkovějšími pasážemi, aby poté připravily prostor pasážím ještě rychlejším a údernějším. Nejíce bych vyzdvihl skladby “Ich Will Deine Seele” a “Let My Body Burn”, pro jejich skutečně smrtelné tempo a rytmus.

Po textové stránce se celé album nese spíše v temnější, pesimističtější a jak název alba napovídá, hlavně démoničtější rovině. Jedinným zklamaním co se do textu týče je skladba číslo 9 - “Let My Body Burn” ve které jsou použity již mnohokrát ohráté repliky z kultovního filmu Pulp Fiction, a které jsou pihou na zároveň nejlepší skladbě celého alba.

Na závěr by se patřilo říci, že toto album sice není nikterak originální ani přelomové. Ale i tak je velmi zdařilé a zaslouží si své místo v diskografii každého příznivce techno/ebm/industrial hudby.

tracklist
 1. Introspection (Intro)
 2. Ich Will Deine Seele
 3. Empty Souls
 4. Dead Love
 5. The Time Between
 6. Suicide
 7. Anorexia Nervosa (Lyrics by Mel G. & X)
 8. God and Devil
 9. Let My Body Burn (Original Version)
 10. Noisuf-X
 11. I Don't Want
 12. Ich Will Deine Seele (Goa-Mix)
 13. End of Life (Outro)

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest debil
guest hulinsky nazor
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)