Dneska je úterý, 16.08.2022, svátek má Jáchym, venku je 26°C, 118 online
TV 11:54:53

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
6273x
Přidáno:
28.06.2010
Autor:
Chen
 

Twilight sága: Nový měsíc – New Moon

obal

Považuji se za docela romantickou bytost, ale musím se přiznat, že upírská romance Stmívání mě zrovna neoslovila. Po její zhlédnutí jsem měl dojem, že se v ní pořád jen mluvilo o tom samém a nic jiného se ve filmu nedělo. A něco podobného si odnáším z pokračování nazvaném Nový měsíc.

Na druhé straně rozhodně chápu, že má tolik fanoušků. Jde o čistokrevnou romanci, která jasně ví, kdo je pro ni cílové publikum (samozřejmě ženské pokolení a nejlépe v lehce předpubertálním, popřípadě pubertálním věku). A těm přinese přesně to, co chtějí. Příběh o velké lásce, pohledné herce a spoustu rozhovorů o síle emocí.

Nový měsíc se zaměřuje na běžné téma – milostný trojúhelník. Bella (Kristen Stewart) je až po uši zamilovaná do svého upířího milence Edwarda (Robert Pattinston) a vypadá to na idylický vztah. I když se Bella trošku děsí toho, že zatímco Edward nestárne, ona bude vypadat rok od roku sešleji. Náladu jí tak nezvednou blížící se narozeniny. Ovšem během oslavy u Cullenů se řízne o papír a Jasper (Jackson Rathbone) se na ni vrhne. Ostatní mu sice zabrání, aby jí ublížil, ale Edwardovi dojde, že takhle by to nešlo. Nabulíkuje Belle, že pro něj není dost dobrá (samozřejmě, aby ji chránil) a s celou rodinou zmizí.

Bella situaci „řeší“ tak, že se vříská ze spaní a kouká z okna. Naštěstí se ale objeví Jacob (Taylor Lautner), který očividně holduje posilovně (je z něj slušná „bedna“), kterému dívka rozhodně není lhostejná…

A v následujících 130 minutách už se bude hlavně mluvit o tom, proč ta nemůže být s tím, proč ten odešel od té a proč ten nemá rád toho. Postavy jsou hodně upovídané a rády vše detailně řeší. Což může být časem slušná nuda. Alespoň pro mužské publikum. Ženské má sklony k povídání si o citech a podobných záležitostech, takže hádám, že z toho budou nadšené. Navíc, je jistě potěší, že Taylor Lautner se často objevuje do půl těla.

Ovšem co se týče akční složky, tak ta je trošku zanedbaná. Tvoří možná tak desetinu filmu a ještě není zrovna zvládnutá na výbornou. Triky jsou docela odfláknuté (vlci jsou hodně nepovedení), souboje nejsou extra záživné, prostě v tomto ohledu Nový měsíc neexceluje.

A někdy dost zavržou i dialogy. I ty nejvěrnější fanynky musejí přiznat, že to, co občas někteří z hrdinů vypustí z pusy je až moc sladké nebo je to prostě úplně mimo mísu. Minimálně dvakrát se mi stalo, že jsem se musel usmát, když Bella pronesla větu, která by byla moc i pro německé romantické filmy.

Pokud se zaměříme na herecké výkony, tak těžko asi čekat oscarové drama. Navíc Kristen Stewart v podstatě neustále vypadá, že je pod vlivem návykových látek (prostě se zdá být mimo). Robert Pattinson si obvykle vystačí s výrazem raněného laně. Taylor Lautner se docela snaží, ale ještě bude muset své herectví dopilovat.

Ale nebojte se milé dámy, nepustím se do vašeho oblíbeného filmu a nebudu ho buzerovat za každou cenu. Jako vy nikdy nepochopíte, co my chlapi tak žereme na akčních filmech, my asi nikdy nepřijdeme na to, co vás tak baví na „slaďácích“.

Domnívám se, že film vám nabídne přesně to, po čem toužíte. Příběh o velké lásce, o kterou se musí bojovat a hodně si o ní povídat. Jestli vás zrovna tohle baví, tak je Twilight sága: Nový měsíc přesně to, co hledáte.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Chris Weitz
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Billy Burke, Anna Kendrick, Ashley Greene, Jackson Rathbone, Michael Sheen, Peter Facinelli, Daniel Cudmore, Rachelle Lefevre, Kellan Lutz

Copyright © 2000-2022 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
routom1 go!
Lenishka88 RE: Mám
Chen Mám
Lenishka88 Ale jo.. xD
andyska2 tak to teda ne
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (5)