Dneska je neděle, 25.02.2024, svátek má Liliana, venku je 7°C, 28 online
TV 12:36:51

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2005
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9933x
Přidáno:
03.03.2008
Autor:
Chen
 

Krvavá hostina - Feast

obal

Název by napovídal, že film, který vás čeká, bude horor. Ale upřímně řečeno, jestli předpokládáte, že během sledování Krvavé hostiny budete zděšeně schoulení pod dekou a budete se nervózně ohlížet, jestli ve stínu za vámi nečíhá masový vrah, tak budete hodně rozčarováni. Ne, snad, že by tu byla nouze o krev, té je tu dost a dost, ale Krvavá hostina se nebere vážně a na to divák musí přistoupit, jinak bude hodně zklamaný.

Film se nesnaží být právoplatným hororem, snaží se z hororových klišé utahovat na doraz. Servíruje omšelou zápletku, archetypy charakterů, které se objevují v každém druhém béčkovém hororu, přivádí na scénu monstra, která svou „gumovitostí“ bijí do očí a přidává černočerný humor, který musí pobavit každého, kdo se v žánru děsivých filmů vyzná.

Krvavá hostina sleduje návštěvníky malé zapadlé hospody, do které najednou vtrhne zkrvavený muž a za moment i zkrvavená žena. Zmatení návštěvníci baru se dozvědí, že se k nim žene skupina monster, která je hodlá rozcupovat na kusy. Než se hlavní hrdinové stačí rozkoukat, už je jedné z postav ukousnuta hlava a začíná zběsilý kolotoč tak praštěných scén, že ne každý je bude schopen unést.

Příběh nějak nepokračuje dál, zápletka je naznačena hned na začátku a poté už jen sleduje pár lidí, jak se snaží vyhnout tomu, aby je podivné a dost sexuchtivé obludy nenasekaly na krvavou kaši. To se mnohým z nich nepovede a scénář se nebojí nechat odpravit postavy, u kterých čekáte, že se to dotáhnou do „finiše“ jako jedni z mála přeživších.

Ale jinak se charaktery vyvíjejí přesně tak, jak byste čekali. Ale dovolím si tvrdit, že je to záměr tvůrců, aby převedli jak úsměvná je psychologie lidí, kteří se objevují v hororových filmech.

Naopak se nedočkáte žádného hlubšího vysvětlování toho, kde se vůbec ony zrůdy vzaly, neobjeví se nikdo, kdo by vysvětlil, co jsou zač, co vlastně chtějí a podobně. Prostě v prvních pár minutách vtrhnou na scénu a už se jen bez otálení věnují vraždění podivné party štamgastů baru.

Jejich počíná je hodně krvavé, ale dost často se vedle znechucení dostaví i úsměv na rtech. Zdejší humor je hodně černý, ale pořád docela zábavný (tedy jak pro koho, samozřejmě). A ještě navíc se dočkáte i několika úchylností jako je ufiknutý penis jednoho z monster nebo scény, kde se dvě bestie oddávají bujarému sexuálnímu veselí.

Nad tím jistě musí každý člověk bez nadhledu kroutit nevěřícně hlavou, ale pokud budete ochotni ke Krvavé hostině přistupovat jako k hororové komedii, tak překvapeni nebudete. Je tu plno krve, přehnaně drsných, ale zábavný hlášek, ujetých scén a pár lekaček. Film navíc nešetří ženy ani děti, k nikomu nejsou brány ohledy, prostě žádné servítky, když brutalita tak brutalita.

Krvavá hostina vzešla z hlav vítězů reality show, kterou pořádali Ben Affleck a Matt Damon. Tito dva jí také zaštítili jako producenti, stejně jako Wes Craven. A přestože byl rozpočet velmi omezený (něco málo přes tři miliony dolarů), tak gore efekty působí velmi dobře.

Není to rozhodně film, který ocení každý. Je to podívaná pro hororové fajnšmekry, kteří se nechají naladit na vlnu nadhledu. Krvavá hostina vás totiž vyleká tak dvakrát, ale vyvolá úsměv mnohem častěji.Režie: John Gulager
Hrají: Balthazar Getty, Henry Rollins, Navi Rawat, Judah Friedlander, Josh Zuckerman, Jason Mewes, Jenny Wade, Krista Allen

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny