Dneska je čtvrtek, 23.05.2024, svátek má Vladimír, venku je 20°C, 36 online
TV 20:11:40

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2011
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
4521x
Přidáno:
01.03.2012
Autor:
Chen
 

Honey 2

obal

V roce 2003 předváděla Jessica Alba svou prdelku v tanečním filmu Honey, který byl relativně úspěšný a oblíbený. Osm let poté se na DVD dostává pokračování, které toho nemá s předchozím filmem po dějové stránce skoro nic společného. Používá jen úspěšné jméno, ale provázanost je minimální.

Sice se ocitáme v tanečním studiu, které Honey založila a nyní ho spravuje její matka Connie (Lonette McKee – jediná postava, která se vrací z jedničky), ale jinak je tu parta nováčků a naprosto samostatný děj.

A ten je vlastně slepenicí zápletek, ze spousty jiných filmů. Scenáristé mají zřejmě nakoukáno a tak si vypůjčili plno nápadů u kolegů a nacpali je do Honey 2. Je tu drsná dívka, kterou zradil bývalý přítel a která touží být tanečnicí, zamiluje se do mladíka, který je bohatý a krásný a nemůžu se zúčastnit konkurzu do taneční soutěže, protože má závěrečné zkoušky, je tu členka crew, která hlavní hrdinku nemá ráda a přidá se ke konkurenční skupině, no prostě guláš všech možných příběhových smyček, které už původně byly klišé, ale tady toto slovo získává novou rovinu.

Ale u tanečních filmů, řekněme si to rovnou, není děj, to co člověka primárně zajímá. Důležité je, aby bylo obsazení pohledné, aby umělo tančit a aby choreografie tanečních scén stála za to. A všechny tři požadavky byly splněny.

Hlavní hrdinka Maria (Katerina Graham) je sice napsána jako dost nepříjemná postava, ale ráda se promenáduje jen v podprsence a umí prodat to, co jí příroda a posilovna nadělily, její nápadník Brandon (Randy Wayne) je sympaťák a zbytek hereček a herců také vypadá k světu a hlavně umí tančit (mimochodem, teď zabruslíme trošku do bulvárních vod, představitel Rickyho – Casper Smart je aktuální přítel Jennifer Lopez).

Honey 2 má necelé dvě hodiny a naštěstí jen menšinu stopáže zabírá „dramatická“ část, kdy se autoři snaží dát filmu větší hloubku skrze zmíněné už stokrát použité postupy, ale nedaří se jim to, vždy zůstanou na půl cesty a to buďto proto, že je to spíše úsměvné (díky dialogům) nebo to nedotáhnou do konce a rychle se pozornost přesouvá na další scénu.

Ovšem, když dojde na tanec, tak nemůžu Honey 2 vytknout nic. Bez ohledu na to, že jde o projekt, který nemá takové ambice jako například série Let´s Dance, respektive nemá tak silné finanční zázemí ani marketingovou podporu, taneční scény mohou podobným žánrovým kolegům nejen konkurovat, ale někdy je i překovávají.

Choreografie je velmi propracovaná, spojuje několik různých stylů a přidává pořádnou porci akrobacie. Je vidět, že herci mají taneční průpravu a neučili je na poslední chvíli, jak nevypadat jako dřeva a kromě toho jsou vystoupení velmi dobře nasnímána a sestřihána, takže nejde jen o zběsilou směsici záběrů na tanečníky, ale přehlednou podívanou, která nepostrádá dynamiku, ale přesto dokážete sledovat, co se děje.

Nevěřím, že kdokoliv, kdo viděl alespoň dva taneční filmy, bude žádat něco víc, než jen kvalitní tanec a bude zklamán z příběhu. Ano, jsou chvilky, kdy jsem se bál, že mi začnou krvácet uši díky papírem šustícím dialogům, ale taneční scény mi spravily chuť a nakonec musím říct, že po technické a vizuální stránce nemám Honey 2, co vyčítat.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Bille Woodruff
Hrají: Katerina Graham, Randy Wayne, Melissa Molinaro, Audrina Patridge, Lonette McKee, Christopher Martinez, Brittany-Perry Russell, Seychelle Gabriel, Tyler Nelson, Casper Smart, Mario Lopez

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny