Dneska je čtvrtek, 06.10.2022, svátek má Hanuš, venku je 13°C, 85 online
TV 19:58:53

informace o recenzi

Styl
Rok
2002
Label
Popron music
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
11353x
Přidáno:
16.09.2002
Autor:
ReWegar
 

Galactic Industry - Perfect Life?

Ostravská kapela Galactic Industry vznikla začátkem roku 2001 původně z příborských doomrockerů Greedy Invalid. Tehdy se však jmenovala ještě čistě G. I.

Tak ale co vlastně tato Česká skupina vytvořila ze debut? No musím říct, že jsem si toto album pouštěl asi 5x a stále se mi nějak neohrává bude to asi tím, že Galactic Industry (dále jen G.I.) Zkombinovali ve svých skladbách drsně broukající kytary v pozadí s klávesami a aby byl galaktický dojem ještě působivější tak tam nechybějí různé samply tím se tato NU-METALová sebranka řadí do kategorie Industriálního Rocku.

Přestože je tato skupina Českého původu zpívá se zde pouze anglicky ale to neznamená, že by to bylo na škodu naopak hlasová interpretace zpěváka je tak naprosto přesná, že posluchač aniž by tušil si myslí, že poslouchá nějakou zahraniční skupinu.

Tak a nyní k samotným songům.

01 - In The Infinite
Hned ze začátku Vám tato skladba navodí pocit pohody avšak nenechte se zmást po chvilce na vás vyskočí bouřící se kytary v doprovodu drsných samplů. Přímou souvislost v textu nehledejte je to jak bych to řek galaktická řeč :)
Mně osobně se tato skladba zdála nějak krátká, jelikož posloucháte a najednou slyšíte jak do prostoru odlétá sonda v podání saplových impulsů.

02 - Thre´s No Way
Druhá skladba na vás vyjede jasným drsným rockem zasa hlavní slovo mají kytary, ale jen do té doby než nastoupí hlas. To spíše má na vrch bicí. V této skladbě je cítit ta industrialita, avšak refrémy jsou naprosto svedené do kytarové řežby a že je ovládají. Zajímavé je, že tato skladba končí odobně jako předchozí.

03 - Regardless
Tak tady zase G.I. vsadily na klidné tony které Vás stále nechají naostří, jelikož čekáte co přijde ale ono se moc nestane. Tato skladba se spíše drží klidnější tonů a a takové pohodové atmosféry i když občas mne to mírně zvedne v doprovodu kytar.

04 - All We Are Pieces
Komu by však chyběla trocha tvrdosti tak v této skladbě ji má okamžitě na začátku ale G.I. se drží svého galaktického původu, takže to nemá dlouhého trvání. Jedná se zde hlavně o to, že jsme jakýmisi figurkami a ničím jiným. A tento názor se zde opěvují velice často formou refremů.

05 - Perfect Life
Tak tady máme skladbu podle které se nazývá celé album a musím říct, že chápů proč zrovna tato. Industriál z ní čpí do všech stran i když drsné kytary v pozadí mění pravou a levou stranu a občas se kážou ve své plně kráse stále tato skladba neztrácí na melodičnosti. A akorát, že je mi trochu líto, že je nějak krátká :(.

06 - Fall Down
Zde se nejprve leknete, že posloucháte jiné album jelikož na vás začne hrát klavír s perfektní atmosférou samplů a klidného hlasu. Jedná spíše o odpočinkovou skladbu, která jaksi půlí celé album jelikož nás čeká celkem 12 skladeb.

07 - Point Of Break
A máme je zpět okamžitý nástup kytar v dynamickém kompletu samplů a jak sem psal perfektního hlasu. Také jak z názvu vyplívá jedná s o Bod zlomu a je to tak snad ani 5 vteřin není bez drsně nabroušených kytar. Je zde také použitý dvojhlas :)

08 - You
Zde se jedna spíše o samplovou záležitost to se není čemu divit, když hlavní přestavitel G.I. nejprve veškeré skladby nahodí do počítače a poté se připravují komplet sety. Ovšem, že zde nechybějí naše kytary ale nejsou v takové míře, že by se o nich dalo hovořit jako o hlavním nástroji. Pokud dobře posloucháte tak můžete zaslechnout i velice známe sekce klavírního světa.

09 - Would-Be Stars
A máme zde další chytlavé tony které se ostatně objevují ve všech skladbách na tomto albu.

10 - Slight
Uf, to jsem se ale lekl začátek je poněkud odlišní v tom, že slyšíte nějaké zprávy z boje či odkud :) Ale okamžitě se vrátí G.I. a nasadí svůj osvědčený kytarový dýchánek někdy hraničící s Trashem. V hlasové intonaci v této skladbě vsadily na ozvěnu - né velkou, ale je tam :). Opěvují se zde také takové ty houpavé pasáže kdy skoro všechno ztichne a najednou je to zpět.

11 - Worse Than THC
V tomto songu se vrátím do první poloviny alba avšak pauza na chvilku jelikož nastoupí zajímavě zvládnutý kytarový rif jak jinak než doplněný samlpy. Také tato skladba zní jako pochod bohuže nevím kam.

12 - Chemical Reaction
Ha na konec tu máme jakousi chemickou reakci. A je to celkem znát na skladbě je jaksi stavěná tak aby vás pomalu připravila na to, že toto skvělé album končí a že si ho máte pustit zase a zase a zase :)

Tuto kapelu můžete slyšet také v rádu a to v AZ rádiu kde také můžete dát teto kapele hlas :)

„Perfect Life“ je pro mě stal novou zkušeností našich zákoutí , i když toto album nepatří k nejoriginálnějším je velice poslouchovatelné (a nové slovo :)) Velice dobře se vnímá a vůbec nevadí při nějaké činnosti ba naopak spíše vám pomáhá.

Tak já to vidím tak toto hodnotím celkem vysoko možná i nejvýš :)

Zde jsou jejich webové stránky: http://www.galactic.cz

Zde můžete kontaktovat přímo kapelu: galactic@galactic.cz, nebo 0603/188 245


Copyright © 2000-2022 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
sm Nechápu8/10
guest eeeeee
guest Nauč se psát
Šibal RE: Teda......
Fred Durst Johny
Drachir Prekvapenie
Majestix Teda......
Marcel blink29@email.cz
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (8)