Dneska je čtvrtek, 30.11.2023, svátek má Ondřej, venku je 2°C, 20 online
TV 14:52:30

informace o recenzi

Styl
Rok
2007
Label
Warner Bros.
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[5]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
15147x
Přidáno:
11.06.2007
Autor:
MrDandyy
 

Linkin Park - Minutes To Midnight

obal

Přiznávám, že mě jako recenzenta nedoporučuje devět z deseti čtenářů, a že Linkin Park nejsou kapela, za kterou obětuji králíčky nad svým modlitebním oltářem, ale pomocí následujících řádků se pokusím vyjádřit svůj neustálený názor na jejich dosud poslední desku - Minutes To Midnight, kterou jsem slyšel tolikrát, že mi na spočítání už prsty jedné nohy nestačí.

Rozhodně je vhodné uvést nějakým způsobem onu kapelu. Linkin Park (LP) však nepatří k žádným béčkům a tak snad bude stačit shrnutí – debutové album Hybrid Theory  zaplnilo díru v hudebním trhu, později vystřídáno hity z Meteory. Mezi tím měla kapela přes příliš nepodstatných alb (koncertová, remixová, songy za záchranu velryb atd.) a nyní, po delší odmlce (teenage.cz není bulvár, tak si důvod zjistěte jinde), se k posluchačům dostalo Minutes To Midnight (MtM).

Můj vztah k jednotlivým albům je ve stylu “rozvedený pár“ – vím o nich a dřív nám to šlo, ale setkávali jsme se tak často, že už se k sobě nevrátíme... život jde dál a na světě jsou méně okoukané (respektive oposlouchané) kusy.

Je jedno jestli styl, který LP nazvete rockovou alternativou, nu metalem a nebo rapcorem, neboť mají dosti osobitou hudbu, která se dost opírá o dva zpěváky (nebo spíše zpěváka a rapera) a o elektroniku nebo spíše zvuky samplů/DJe. předchozí věty částečně vyvrací MtM, protože raper je ke slyšení asi jako jetiho jódlování a samply rovněž nejsou nikterak poutavé. Skrz to a i díky opakujícím se kytarovým rifům se albům dá označit za punk-rockové.

... Jako celek na mě album dost působí jako pochod mladých rockerů na pohřeb vojáka...

Lyriku mám "poctivě" nastudovanou - lehká filozofie, která naznačuje témata tak, aby se fanoušek mohl v plné míře "ztotožnit" s názorem a postojem kapely/zpěváka, ale posluchače tyto texty nezahltí novými myšlenkami ani prudce nezmění názor na věc o které se zpívá. Prostě docela normální texty. 

... Kapely jsou jako víno – rok od roku jiné a když se několik let po sobě vydá jen "ředěná" verze starého ročníku, není to ono. Když ale po několika letech přijde nové víno, je jasné, že nebude jako to staré. V hudebním průmyslu je nová odrůda z pravidla "vláčnější"...

obal

Intro Wake je prostě jen kratičkým předsunem ke Given Up, který je v celku bravurně zvládnutou LP skladbou, ne nepodobnou těm ze starých časů. Pozice Leave Out All The Rest je špatně zvolená - song je docela vhodný na konec alba po kterém se cédečko v přehrávači přestane točit a my můžeme s klidem usnout... Bleed It Out je jakoby stále se rozjíždějícím autem, které se nepřeřadí na další rychlost, ale krásně to jede i na jedničku. Shadow of the Day ukazuje, proč Leave Out All the Rest není více u konce – velké množství songů je na tomto albu “usínacích“. What I've Done v době psaní recenze už měl klip, který je hezký na podívání a to díky svým neotřelým záběrům války (kdo by to byl čekal, že se dají sehnat ještě věci z bojiště co jsme neviděli spousta-krát) a ničení planety. Song je ale spíše jen dvakrát luhovaným čajem, protože ač je to jasný LP song, tak přece jen mu chybí jistá prudká originalita a chytlavost. Hands Held High je takovou baladou, která je spíše rapovaná a tak naznačuje, že LP jsou ještě Linkin Parkem. No More Sorrow obsahuje tu jiskru, melodii a přesto, že chybí rap je velmi zdařilá (tím určitým LP způsobem). Valentine's Day bych se nebál označit za nejzbytečnější song alba. In Between je příjemnou baladou s nehlučnými nástroji a uklidňujícím rapem. In Pieces není nejslabším, ale můj mentální firewall mi ho nedostal do mozku na tolik, že bych dokázal song zanotovat.. možná je jen příliš nevýrazný. The Little Things Give You Away je v celku zdlouhavým zakončením...

… Kdybych z alba vyškrtal ty plevné kusy, tak mi vznikne velmi dobré EP...

Že se mi album nelíbí není pravdou. Je nutné říci, že se jedná ve velké míře o srovnání s předchozími LP kusy. Celkově je tohle pomalejší a méně nápadité, ale Linkin Park jsou stále tou zajímavější kapelou ve světě současné hudby. Za každého člena kapely, který se Vám líbí, si klidně přidejte k mému hodnocení jednu hvězdičku.

Předem Vás varuji, že na soukromé zprávy typu "Vrať mi deset minut života!" a "LP jsou nejlepší" nebudu reagovat ke každé zvlášť. K té první bych odpověděl - "Čtete pomalu" a k té druhé "Tak touhle deskou to nepotvrdili".

Tracklist:
 1. Given Up
 2. Leave Out All The Rest
 3. Bleed It Out
 4. Shadow Of The Day
 5. What I´ve Done
 6. Hands Held High
 7. No More Sorrow
 8. Valentine's Day
 9. In Between
 10. In Pieces
 11. The Little Things Give You Away
 12. No Roads Left

Copyright © 2000-2023 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 


Které album LP se Vám líbilo nojvíc?

Celkem 336 hlasů


Přidej i ty svuj názor!
HermiMartin Meteora vs Minutes To Midn.
balerina97 Supa :)
Bumbas bam,bus
Othelloo RE: MTM
Othelloo MTM
guest 6 z 10 ??
Andilek111 každý má svůj žánr...tip
norbulino ale tak jde to....8/10
guest RE: tak nevím...
Rockerkam tak nevím...
Felli Koncert10/10
guest koncert LP
AgonyH RE: RE: koncert
Luccka lp...
Dandyy RE: koncert
AgonyH koncerttip
Judge_Dredd .
Dandyy RE: bla bla bla
guest bla bla bla8/10
guest jj
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (20)


příbuzné odkazy
Linkin Park - Meteorarecenze
Linkin Parktexty