Dneska je pátek, 29.09.2023, svátek má Michal, venku je 13°C, 189 online
TV 04:40:18

informace o recenzi

Styl
Rok
1992
Label
the all blacks/roadrunner productions
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
11626x
Přidáno:
21.10.2004
Autor:
Erased
 

Waltari - Torcha!

obal

Druhé album crossoverové skupiny Waltari dává nahlédnout do světa jejich hardrockových, metalových a víceméně hardcoreových koutů srdcí. Tato kompilace je opravdu velmi povedená a tomu odpovídá i stavba playlistu.

Úvodní píseň, která rozjíždí tento nadupaný hardrockový vlak, nese název "Lights On" - opravdovým hitem a jedna ze songů, které vás přiškvaří k židli. Vynikající refrén, totéž o textu. Také trochu zahřeje před neméně zajímavou skladbou [dá se slyšet v rádiu ještě dnes] "Lie Of The Zombie".

"I Held You So Long" zpomaluje rytmus a zachovává klidnou mysl posluchače, připravuje na další smršť s názvem "Dedicated To The Flyers" - rychlý rockový sampl, a zpěv sboru GO! vás ztrhne. Refrén je, jak jinak, dokonalý po všech stránkách. "Lust Of Life" má geniální sampl, který začíná hraním piana a rozjíždí se druhý sampl.

Madonnina coververze na "Vogue" je velice povedená parodie, hraje se hodně na koncertech.. Hlavně hlavní zpěv je super:) No ale teď se přepravte na "Till The Music Nation", protože nemusíte stíhat s dechem. Není tak drsná, jak může úvodní metalová melodie napovědět. Opět skvělý "mezizpěv" a refrén, nic se nedá vytknouti, škoda jen trochu více melancholičtějšího textu:)

Song "Fool's Gold" začíná tvrdými a rychlými tahy na kytarách, které dají vyniknout úderům bubeníka. No nicméně si nedejte uniknout konec písně, kde se píseň sice nezmění v podstatě, ale může překvapit. Skladba "You Know Better", je stejně jako "I Held You So Long" slabším kusem, což neznamená, že je něco odsouzeníhodného! Jen dává opět načerpat síly k písni "Dance Electric" - opravdu povedený zpěv dává vyniknout textu, který si budete zaručeně pobrukovat do konce dne! "I wanna dance, I wanna dance electric..". Silný to kus!

Zdravá šílenost, která Waltari rozhodně nechybí, se již jednou projevila ve skladbě "Mut Hei" a opět ji zopakovali v songu "Jukolauta", která dává celé kompilaci jinou atmosféru.. Až takovou, že vás pustí všechna ta vážnost a trochu zatrsáte:)

Ale po legraci práce. Teď se vážně zapotíte! Hardcoreová skladba "Death Party" začíná najíždět na ostrou hranu deathmetalu a harcoru pomocí deathmetalového chropotu a řevu. Možná tuto "šílenost" přepnete na pořadí už dvanáctou písničku "I Am A Believer". Záleží na vás, jak tuto skladbu ohodnotíte, ale je více než rozporuplná...:) "Fuckadelican Garden" by jistě nezapadla do žádného muzikálního šuplíku, protože se v průběhu trvání postupně transformuje. Rozhodně ale ji celou poslechněte, protože nástroje v ní užité stojí za poslech a hnedtak je neuslyšíte:)

Kompilaci doostřuje závěrečná patnáctá píseň "Waltari-Lapio", kde si můžete společně s diváky [tato píseň byla nahrávána naživo] zazpívat refrén charakteristický pro většinu posluchačů při poslechu Waltari - "I wanna know wheres the deepest sea Tell me who you are, The Waltari!"

Toto CD je plno nejrůznějších hudebních směrů - spíše ale směřuje do Rocku, Hardrocku a Harcoru [jak už jsem 15x zopakoval:)] a stojí rozhodně za to, aby potěšilo některé z neukojených posluchačů. Jak Waltari rádi vykřikují - "In De Spirit Of Rock Music!" na věčné časy!

Tracklist:
 1. Lights On
 2. The Lie Of The Zombie
 3. I Held You So Long
 4. Dedicated To The Flyers
 5. Lust Of Life
 6. Vogue
 7. Till The Music Nation
 8. Fool's Gold
 9. You Know Better
 10. Dance Electric
 11. Jukolauta
 12. Death Party
 13. I'm A Believer
 14. Fuckadelian Garden
 15. Waltari-lapio

Copyright © 2000-2023 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
leveller RE: 2hé album?
leveller RE: 2hé album?
ich 2hé album?
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (3)


příbuzné odkazy
Waltari - Decaderecenze
Waltaritexty