Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 25 online
TV 02:33:47

informace o recenzi

Styl
Rok
2005
Label
Kickin Music Ltd.
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
11360x
Přidáno:
04.01.2006
Autor:
apokalypsa
 

Various Artists - Klubb Latino 02

Je leden 2006, oslavy Silvestra za námi, víceméně všude nějaký ten sníh a já si pro vás přichystal zase jednu recenzi o níž jsem přesvědčen, že by už svým názvem mohla v těchto chladných dnech zahřát alespoň u srdce. Řeč bude o latinu, které se v posledních letech stává vděčným stylem k obohacení ostatních, postrádajících občas pro něj charakteristickou pestrost a bezstarostnost. Souvisí to s mentalitou tamějších lidí i prostředím v němž žijí. Stěží si dokážu představit špatnou náladu v prostředí plném slunce, pláží, krásných žen atd. Pak roztaje kdejaký mrzout. Pravda, materiálním bohatstvím se tu příliš neoplývá, ale to jsou věci velice pomíjivé, kdy nakonec většinou zjistíte, že důležité je něco jiného - hlavně zdraví od něhož se odvíjí ostatní. Bez něj ze života mnoho není.

Proto jsem rád, když se dostanu k výběrům jako tenhle u nějž se mísí latinskoamerický temperament se západním klubovým světem, zastoupený zde konkrétně housem. Předsudky nejsou rozhodně na místě. O to, aby všechno mezi sebou ladilo, se postarali osobnosti jako Armand Van Helden (skladba Everytime I Feel It) a remixéři Dr. Kucho, Grant Nelson, Bob Sinclar a další. Ve svém oboru představují špičku, což dokázali i zde - a to zatím nemám první díl Klubb Latino pod nímž jsou podepsáni třeba Roger Sanchez či Rasmus Faber. Mám zkrátka štěstí na dvojky:-)) Když poslouchám takto upravenou muziku, často mi nepřijde, že se nejedná o originály. Natolik působí věrohodně. Jsou tací, co mají radši právě je, ale myslím, že v Evropě jsou lidé spíše navyklí na zřetelný čtyřtaktový rytmus, čemuž house výrazně napomáhá k přijatelnosti i tanečnosti. Jako v tomto případě. Remixy mají obecně velikou výhodu - díky množství lidí co se jimi zabývají, jsou jednak stále otevřenou arénou příležitostí pro každého, kdo si myslí, že na to má a zároveň udržují při životě písničky co by jinak zapadly. Pokud se zadaří, mohou se stát lepšími než původní originál. Klub Latino 02 má jako celek ambice stát se něčím takovým. Vydavatelství Kickin Music Ltd. se hodně zaobírá různými fůzemi mezi styly v nichž převládá tanečnost, přizpůsobující se aktuálním trendům při zachování původní předlohy. Coby další příklad mohu zmínit třeba výběry Soul In The House. Pokud se mám vrátit k hlavnímu tématu a doporučit něco obzvláště extra, vybral bych skladbu Agna od Tempo Rei a Taj Mahal, vytvořenou známým Salome De Bahiou. První má v sobě více klubovosti, využívající ženský vokál způsobem, který bere dech. Druhý představuje více latino směr s větší živelností alá Brazílie.

Setkal jsem se s názory snažících se tvrdit cosi o nudnosti, ale ty bych ani dále nekomentoval a pouze zopakoval starou známou pravdu, že často na poslech jednoduché, patří ohledně skládání k tomu nejsložitějšímu. Latino je původem živá muzika na níž se podílí spousta lidí, tvořících občas malé orchestry. A asi beze sporu - sehrát se navzájem bez falešných tónů dá obrovský kus práce. Nemůže to dělat úplně každý. Člověk musí dát kus sebe, svého srdce. Jen pak může být výsledek působivý. Nejen v latinu, ale vlastně ve všem. Řeknete si možná, že by mělo být výše zmíněné samozřejmostí. Mělo. Ale často není. Proto pokud najdu něco, kde právě tu srdcatost (lepší výraz mne nenapadl) najdu, o to více si jí vážím. Platí jak pro autory původních nahrávek, tak pro jejich upravovatele.


Seznam skladeb:

 1. Armand Van Helden presents Sahara feat. Tekitha - Everytime I Feel It (Dr. Kucho! Remix)
 2. Oreja - Vazilando
 3. Lido66 vs Definitive Swing - Suavemente
 4. Salome De Bahia - Taj Mahal (Bob Sinclar Radio Mix)
 5. Physics - Viva  l´Amore (Grant Nelson Remix)
 6. Kiko Navarro ft Liliana Chachian - Ritmo Para Voce (2005 Vocal Mix)
 7. Claude Monnet presents Monica Nogueira - Eu Vou Levar
 8. Tiger Stripes - Vem Sambar (Main Mix)
 9. Ma-Yorkins feat. Concha Buika - To Da Word (Ma-Yorkins Soul Original Mix)
 10. Bamboola Prod. - Bahia (Radio Mix)
 11. Ritmo Dymanic - Calinda

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny


příbuzné odkazy
Various Artists - Brazilectro - session 9recenze
Various Artists - Goa Tribesrecenze
Various Artists - Indian Spirit volume tworecenze
Various Artists - Saint-Germain des Prés Café - The finest electro-jazz compilationrecenze
Various Artists - Goa Sound System vol. 5recenze
Various Artists - GOA - volume 3recenze
Various Artists - Brazilectro - session 3recenze
Various Artists - Afrotronic 2recenze
Various Artists - Studio-X2 X17DB(2CD-)recenze
Various Artists - Funky Buddharecenze
Various Artists - Anomalous Silencer #5recenze
Various Artists - The Matrix: Soundtrack, písně inspirované filmemrecenze
Various Artists - Houseparty 9recenze