Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 23 online
TV 03:01:13

informace o recenzi

Styl
Rok
2005
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[3]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
14462x
Přidáno:
29.03.2005
Autor:
DeathGirl
 

Status Praesents - Aatra

Nová deska pražské kapely Status Praesents bezesporu patřila k nejočekávanějším albům tohoto roku. Tato undergroundová partička pokřtila své CD „Aatra“ 3. března v klubu Akropolis. Akce se zúčastnili spříznění Fourth Face, kteří se, stejně jako Status Praesents, pohybují na okraji hard coreu. Krátké vystoupení si střihl i Tomáš Hájíček z Krucipüsk, když vylezl na pódium, aby Aatru pokřtil a společně s hlavními aktéry večera si zanotoval jednu z největších statusích pecek Display My Soul.

Jak už bylo výše uvedeno, sami Statusové se až dosud řadili na HC scénu. Nedávno však na svých stránkách ( www.statuspraesents.cz ) učinili prohlášení, ve kterém se zřekli označení hard core, protože prý už je nebaví neustále odpovídat na otázky, proč se tak titulují, když hc vlastně vůbec nehrají. Odteď proto užívají termínu macho metal, u něhož bohužel nikdo přesně nezná pravý význam:). Ale dost škatulkování.

Na CD Aatra naleznete deset stop nesoucích se v HC duchu. I přestože laťka byla pro Status Praesents nasazena velmi vysoko díky předešlým dvěma deskám 510 a Come Alive, Aatra nezklamala. Je sice pravda, že Statusové nepřicházejí v celku s ničím novým, stále ale udržují chytlavost svého typicky tvrdého soundu, který doprovází Wojtěchovy „brutální“ vokály. I když první klip z této desky má být k songu All The Time, já sama považuji za budoucí pecku především skladbu Don’t Give Up. Zajímavá je i stopa číslo 6 The Day Before nebo „čtyřka“ Dos Murrenos.

Album je už tradičně doplněno bonusy a to v podobě klipu ke starší hitovce Kaspar’s View a dokumentu o tom , jak se točila Aatra, kde se mj. dozvíme, co to vlastně Aatra znamená. Placka má velmi zajímavě řešený booklet obsahující řadu statusích fotek. Proto se určitě vyplatí mít doma Aatru v originále.

Výsledkem všech těchto ingrediencí je velmi zajímavá záležitost, která určitě stojí za poslech. A ti, kdo na Status Praesents ještě nebyli a chtějí zažít pořádné undergroundové peklo, mají šanci 12. května v klubu Rock Café.

Celkový čas: 32:26

Tracklist:
  1. Note
  2. Tell Me
  3. Get Out
  4. Dos Murrenos
  5. Fairytale Man
  6. The Day Before
  7. All The Time, Prophecy
  8. Let Me Try
  9. Don't Give Up

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest honza10/10
guest michalino
guest stus praesents
reznor RE: RE: status
guest RE: status
píla nazdar9/10
DeathGirl RE: poznamecka pod caru
Pavouk poznamecka pod caru8/10
reznor status
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (9)


příbuzné odkazy
Status Praesentstexty